Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι γνωστή χρόνων πάγια τακτική των ΟΤΕ-τεχνικών να δουλεύουν ουσιαστικά μόνο σκ.

Βλέπετε ο νόμος ορίζει διαφορετικό μεροκάματα για καθημερινές πριν τις 20:00' date=' ανεβασμένο για μετά τις 20:00, κ αν δεν απατώμαι +50% για γιορτές/αργίες.

 

Ευελπιστώ μόνο να μην ισχύει για όλους τους τεχνικούς αυτή η λογική, γιατί αν αναβαθμιζόμαστε μόνο κάθε σκ...

Η επίσημη διακαιολογία που έχει δωθεί κατά καιρούς από τους ίδιους τους τεχνικούς είναι πως κάνουν "εσωτερικές" εργασίες τις καθημερινές.

(Δεν ξέρω αν συμπεριλαμβάνεται η πασίεντζα κ η μπιρίμπα σε αυτές. :P )

 

Δεν ξέρω ποιός χρειάζεται να "σκάσει μύτη" στα γραφεία τους μπας κ αλλάξει αυτή η λογική, όπως δεν ξέρω αν κάτι τέτοιο είναι διόλου εφικτό σε μια χώρα που λέγεται Ελλάδα, σε έναν "δημόσιας νοοτροπίας" οργανισμό που λέγεται πΟΤΕ.

 

 

/sc[/quote']

na prostheso oti stin periptosi termatismou paixnidou sto psp prin apo tis 22:00 to bradi to merokamato prosauxanetai analogos me to poio paixnidi einai kai posi ora ekane na to termatisei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βόλος

Απο 1024 εγινε 2048 αλλα δεν βλεπω ακομα διαφορα σε ταχυτητα...

απο 107~ πηγα 124 στο download... υπομονη!!!

forthnet

i den exei girisei i sindesi sou se 2048 i ine pita to dslam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τεστ που κάνω (με σύνδεση 1024/256), ενώ δίνουν πάντα γύρω στο 225 kb/s upload, στο download παίζουν από 390 kb/s μέχρι 910 kb/s, από λεπτό σε λεπτό. Φαντάζομαι οι διακυμάνσεις είναι λογικές σε περίοδο αναβαθμίσεων. So, θα ξαναεπισκεφτώ το http://speedtest.forthnet.gr αρχές Οκτώβρη, να δούμε αν τελικά η αναβάθμιση που επικαλείται ο ΟΤΕ είναι μόνο ονομαστική, και όχι ουσιαστική (και σε επίπεδο υποδομών).

 

ΥΓ: Παρεπιμπτόντως, 4 ή 5 φορές είχα βλάβη στην γραμμή μου, ΟΛΕΣ διορθώθηκαν Κυριακή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γίνεται , ολη η Ελλάς αναβαθμίζεται και ο Ν.Κόσμος ακόμη στον παλαιό Κόσμο...??

 

den ise o monos oute i moni perioxi.giati biazeste oloi?ipan tha ginoun mexri telos tou xronou oxi mexri telos augoustou.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego ime mia xara eytixos!!!

 

click START to re-test

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 250.13Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 934.10kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL mode

 

(me 1024) kai exontas hdh parei to X 2 kai apo OTE san

grammh kai apo FOrthnet san ISP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

molis twra :P

 

click START to re-test

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 230.88Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 900.64kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Information: Other network traffic is congesting the link

 

me 1024/256 kai kala

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Γιάννενα όλα καλά (φυσικά την Δευτέρα το πρωί...). Στη Βιλαρίμπα βλέπω ακόμα τρίβετε..!

 

Απο ΟΤΕnet 384/128 και 40 kb/sec σε 786/192 και 75 - 80 kb/sec σταθερά όλη την ημέρα :-D :-D :-D

 

Το DSLAM απέχει το πολύ 250 μέτρα απο το σπίτι μου και είναι περιφεριακό των Ιωαννίνων (όχι το κεντρικό). Το στήσανε πρίν 2 μήνες (Ιούλιος '06). Δεν ξέρω αν αυτά παίζουν τον ρόλο τους. Νομίζω όμως (?).

 

Αν ναι, νοικιάζω το δώμα της ταράτσας σε τιμή ευκαιρίας για να είστε δίπλα σε φρέσκο DSLAMI. Δώρο (όχι take away) H/Y 286 (64 KB RAM - 20 MB Hard disc - *δεν έχει ποντίκι) Δεκτές μόνο σοβαρές προτάσεις.

post-23421-129062936292_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...