Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει περίπτωση να αναβαθμιστούμε/-είτε και τελευταίοι... Ήθελα να 'ξερα, θα παραπονιόμαστε/-ιέστε μέχρι να αναβαθμιστούμε/-ίτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχετε όλοι λυσάξει με τους διπλασμούς, τις ταχύτητες και τα speedtests...

Mήπως τελικά χάνουμε την ουσία; Μήπως το νόημα δεν είναι να λιώνει νυχθημερόν το κομπιούτερ με τα torent engines κατεβάζοντας την όποια καινουρια ταινία ή game σουρλατσάρει στο δίκτυο; Το γεγονός πως κάτι προσφέρεται τσάμπα δεν αποτελέι και αποκλειστικό λόγο για να το αποκτήσουμε! Αναρωτηθήκατε, πόσα dvds έχουν γεμίσει με υλικό που ούτε έχετε καν τρέξει μια φορά, και άσφαλώς ούτε και πρόκειται στο μέλλον γιατι γρήγορα, θα έρθούν τα επόμενα (ακολουθώντας μάλλον τον ίδιο δρόμο). Download για το download δηλαδή, πως λέμε τέχνη για την τέχνη!Γίνετε επιλεκτικοί και θα δείτε πως γρήγορα ούτε που θα σας απασχολούν ζητήματα του είδους 'αναβαθμίστηκε ο γείτονας, γιατί όχι κι εγώ' ή 'ουάου, εβγάλε ο τάδε isp της πλάκας προσφορά με 3 ευρώ λιγότερα το μήνα στην ταχύτητα που έχω, βουρ να τρέξω να προλάβω'....

 

P.S.

Αν μηνύματα όπως αυτό διέγειραν έστω λίγο τα εγκεφαλικά σας κύτταρα, τότε σημαίνει πως ο χρόνος μου να το γράψω δεν πήγε χαμένος! Αν όχι τότε είμαστε όλοι χαμένοι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai episis xanoume oloi kai mia alli ousia poli basiko.akoma kai autoi pou ine 2 mbit kai pezoun sta 512 ama to dilosete vlavi ston ote i vlavi sas tha klisei se 10 lepta mesa kai xoris na kitaxtei kati.to leo kai to xanatonizo oti ama den teliosoun oi anabathmiseis diloste oti vlavi thelete gia taxitita kai ama deite diafora peite mou na paro kai ego 1 x 2048.o ote den tha asxolithei me auto

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Δείτε αν έχει ολοκληρωθεί η αναβάθμιση ταχύτητας ADSL πρόσβασης στην περιοχή σας. Επειδή δε διαθέτουν όλοι Router/modem και για να είναι σίγουροι ότι έχουν αναβαθμιστεί, ο ΟΤΕ έχει βγάλει μια υπηρεσία στην ιστοσελίδα του η οποία ανανεώνεται μια φορά την εβδομάδα και πληροφορεί τους συνδρομητές του - ζητώντας τον αριθμό τηλεφώνου τους- αν έχει αναβαθμιστεί η γραμμή ADSL τους.

 

Ο απαραίτητος σύνδεσμος (link) : http://www.oteshop.gr/adslupgrade_popup.asp

 

Πηγή: http://www.adslgr.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα. θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. μέχρι πριν λίγες μέρες είχα ΑDSL από forthnet με ταχύτητα 384 όπου τέλειωσε η εξάμηνη συνδρομή. όμως ακόμα η γραμμή ADSL είναι ενερεγοποιημένη.Επειδή θέλω να βάλω το φοιτητικό του ΟΤΕ πρέπει να περιμένω να καταργηθεί η γραμμή που ενεργοποίησε η forthnet και να ξανακάνω ενεργοποίηση από τον OTE ή μπορώ πάνω σε αυτή τη γραμμή να βάλω σύνδεση από άλλη εταιρία (ΟΤΕ φοιτητικό ή ας πούμε ΟΤΕ 1024); Επίσης οι ταχύτητες στο φοιτητικό είναι κανονικές; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλάδη το μόνο που μπορώ να κάνω για να μην καταργηθεί η γραμμή και ξαναπεριμένω μέχρι να ενεργοποιηθεί πάλι, είναι να κάνω μία ανανέωση στη forthnet;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε όλοι λυσάξει με τους διπλασμούς' date=' τις ταχύτητες και τα speedtests...

Mήπως τελικά χάνουμε την ουσία; Μήπως το νόημα δεν είναι να λιώνει νυχθημερόν το κομπιούτερ με τα torent engines κατεβάζοντας την όποια καινουρια ταινία ή game σουρλατσάρει στο δίκτυο; Το γεγονός πως κάτι προσφέρεται τσάμπα δεν αποτελέι και αποκλειστικό λόγο για να το αποκτήσουμε! Αναρωτηθήκατε, πόσα dvds έχουν γεμίσει με υλικό που ούτε έχετε καν τρέξει μια φορά, και άσφαλώς ούτε και πρόκειται στο μέλλον γιατι γρήγορα, θα έρθούν τα επόμενα (ακολουθώντας μάλλον τον ίδιο δρόμο). Download για το download δηλαδή, πως λέμε τέχνη για την τέχνη!Γίνετε επιλεκτικοί και θα δείτε πως γρήγορα ούτε που θα σας απασχολούν ζητήματα του είδους 'αναβαθμίστηκε ο γείτονας, γιατί όχι κι εγώ' ή 'ουάου, εβγάλε ο τάδε isp της πλάκας προσφορά με 3 ευρώ λιγότερα το μήνα στην ταχύτητα που έχω, βουρ να τρέξω να προλάβω'....

 

P.S.

Αν μηνύματα όπως αυτό διέγειραν έστω λίγο τα εγκεφαλικά σας κύτταρα, τότε σημαίνει πως ο χρόνος μου να το γράψω δεν πήγε χαμένος! Αν όχι τότε είμαστε όλοι χαμένοι....[/quote']

 

και ο χρόνος σου πήγε χαμένος με μερικούς ( συμπεριλαμβανομένου κι εμένα... :mrgreen: )

 

 

Και εγώ είμαι χαμένος... Με όλες τις καλές και κακές έννοιες... :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλάδη το μόνο που μπορώ να κάνω για να μην καταργηθεί η γραμμή και ξαναπεριμένω μέχρι να ενεργοποιηθεί πάλι, είναι να κάνω μία ανανέωση στη forthnet;

 

 

ναι εκτός κι αν θέλεις να αλλάξεις εταιρεία... καινούρια σύνδεση, καινούρια γραμμή καινούριες αιτήσεις !!! :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ενω εχω αναβαθμιστει βλεπω κατι ταχυτητες γελοιες..δεν λεω μερικες φορες ποιανω κατι 70αρες αλλα τωρα κατεβαζω απο rapidshare με 40kbs!!!Εχω οτενετ..Εντωμεταξυ ο γειτονας μου απο πανω συνεχεια κατεβαζει με 80kbs και δεν του εχει προκυψει κανενα προβλημα..Ενας φιλος μου ομως ενα στενο ποιο κατω εχει το ιδιο προβλημα με μενα..Τι στο δυαολο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λιγο καιρο τελειωνουν οι σπουδες μου στην Αγγλια. Ε σαν ανθρωπος και εγω επειδη μου αρεσει αρκετα το internet ειπα να κανω ελεγχο απο τωρα να δω τι με συμφερει να κανω οταν γυρισω. Να σημειωσω οτι ειμαι απο νησι πολυ κοντα στη στερια και σχετικα μεσαιο με 16.000 μονιμους κατοικους. Επισης να πω οτι συνηθισμενος απο εδω δεν σκεφτομουνα κατι αλλο εκτος adsl που με 15 λιρες ειχα 2mbps. Λεω ποιο ειναι το πρωτο βημα που πρεπει να κανω; και φυσικα να δω αν ειναι διαθεσιμη στο νησι η τεχνολογια adsl. Πηγαινωντας λοιπον στο site της otenet διαπιστωσα αυτο που περιμενα. οτι στο νησι δεν υπαρχει τετοια τεχνολογια. Δηλαδη την ωρα που στις περισσοτερες ευρωπαικες και μη χωρες μιλανε για ταχυτητες απο 8mbps και πανω στην Ελλαδα ακομα δεν μπορουμε να φανταστουμε τι ειναι η τεχνολογια adsl. και μη μου πειτε ολοι ναι σιγα τωρα μην βαλουμε και στα κοτετσια διοτι εδω εχω δει απομακρυσμενα εντελως χωρια με ταχυτητες που ξεπερναν τα 10mbps. Επισης αντι ο ΟΤΕ να φροντισει να κανει αναβαθμισεις θα επρεπε πρωτα να διαδωσει την adsl σε οσα περισσοτερα μερη γινετε και μετα να κανει ανβαθμισεις. διοτι παλι καταληγουμε στο ρητο ελλαδα ειναι μονο η αθηνα αντε και καμια μεγαλη πολη. εαν αυτο δεν ειναι διακριση μεταξυ πολιτων τοτε τι ειναι? δεν ζηταμε ΜΕΘ που εχει τοσα εξοδα απλα ζηταμε το διακαιωμα της προσεγγισης της τεχνολογιας απο μια αλλη σκοπια.

Ευχαριστουμε πολυ για αλλη μια φορα τον ΟΤΕ που μας παιρνει χωρις να επιστρεφει ουτε δραχμη απο αυτα που παιρνει.

Και εσεις οι καρεκλοκευνταυροι να χαιρεστε αυτους που τοποθετειται για μανατζερ της αρπαχτης. αλλα τη λεω αφου και εσεις απο αυτη τη νοοτροπια διακατεχεστε.

Ελλας 2006 δευτεραθλητρια κοσμου στο basket και ουραγος για αλλα μια χρονια στην διαδοση της νεας τεχνολογιας.

Σας ευχαριστω που με προσεξατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Bakxos, καλά τα λες. Μάλλον γι'αυτό σκοπέυουν να τον δώσουν (τον ΟΤΕ) και μετά θα είμαστε και εμείς ευρώπη. Το μόνο κακό να μήν κάνει αυξήσεις, ο ιδιότης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χειροτερα φιλε μου θα γινουν τα πραγματα. και θα σου πω το γιατι. γιατι στην ελλαδα ο οτε ειναι μονοπωλειο και δεν προκειται να γινει τπτ αν δεν σπασει στα δυο. ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω. αν δοθει πακετο τα πραγματα θα ειναι πολυ χειροτερα και εδω θα ειμαστε και θα το θυμομαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Bakxos, καλά τα λες. Μάλλον γι'αυτό σκοπέυουν να τον δώσουν (τον ΟΤΕ) και μετά θα είμαστε και εμείς ευρώπη. Το μόνο κακό να μήν κάνει αυξήσεις, ο ιδιότης.

den mporoun na to akrivinoun apo tin stigmi pou idi opos idate stin proti selida i forthnet etimazetai gia dika tis diktia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...