Προς το περιεχόμενο

Όποιος έχει site, μπορεί...


dioptra999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members
1.μπορεις να αλλαξεις το αρχικο mail σe blog tou blogspot.com ?

2. μπορεις να δεις ποια σιτε σε χουν σαν λινκ?

 

1. Μπορείς από εδώ: http://www.blogger.com/edit-profile.g

2. Κάτι τέτοιο μπορείς να το δεις με google analytics ή google sitemaps. Δεν ξέρω αν υπάρχει κι άλλος εύκολος τρόπος...

 

(edit: με πρόλαβε ο Praetorianos)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα στην κοινότητα των μακαδων. Θα ήθελα να σας ενημερώσω για ένα σχετικά νέο blog με χρήσιμες συμβουλές, τιπς σκέψεις και νέα γύρω από το αγαπημένο μας μήλο!

http://macingreek.wordpress.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή για τους παλιούς φίλους http://enimerwsi-gr.blogspot.com

Μια προσπάθεια που ξεκίνησε πρίν από 11 μήνες για την ακρίβεια και πιστεύουμε ότι θα σας αρέσει...

Καλό απόγευμα από την ομάδα του enimerwsi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις tags στα posts σου για να τα ομαδοποιήσεις σε κατηγορίες. Ύστερα αν θες μπορείς να προσθέσεις με στατική html σε κάποιο σημείο κάποια επιλεγμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις tags στα posts σου για να τα ομαδοποιήσεις σε κατηγορίες. Ύστερα αν θες μπορείς να προσθέσεις με στατική html σε κάποιο σημείο κάποια επιλεγμένα.

 

Για ειμαι εντελως ασχετος δεν πολυκαταλαβα :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Για ειμαι εντελως ασχετος δεν πολυκαταλαβα :X

 

Τα blogs δίνουν τη δυνατότητα να δώσεις tags (ετικέτες) σε κάθε post που ανεβάζεις. Αυτό είναι από μόνο του ένας τρόπος για να ομαδοποιείς τις καταχωρήσεις σου.

 

Τώρα, αν θες να προβάλλεις περισσότερο κάποια συγκεκριμένα, τότε θα πρέπει να παρέμβεις στο template του blog και να προσθέσεις με στατική html τα συγκεκριμένα links που θα οδηγούν στα tags που θες να προβάλεις.

 

Για παράδειγμα, αν δεις στο blog της υπογραφής μου, έχω ξεχωρίσει με αυτό τον τρόπο κάποιες συγκεκριμένες ετικέτες και τις έχω προβάλλει στην οριζόντια πλοήγηση στην κορυφή.

 

Εσύ σε τί πλατφόρμα έχεις το blog σου; (π.χ. blogger, wordpress κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αα καταλαβα τωρα.Eγω θελω για αρχη αυτο σαν τα sections που εχεις βαλει στο πανω μερος(Προγραμματα,Firefox Tips κτλπ)

 

Ειμαι στο blogger.com

 

Υ.Γ ωραιο το blog σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Αα καταλαβα τωρα.Eγω θελω για αρχη αυτο σαν τα sections που εχεις βαλει στο πανω μερος(Προγραμματα,Firefox Tips κτλπ)

 

Ειμαι στο blogger.com

 

Υ.Γ ωραιο το blog σου

 

Για να το κάνεις αυτό, απαραίτητη προϋπόθεση είναι πρώτα να δημιουργήσεις τις ετικέτες και να χαρακτηρίσεις τις καταχωρήσεις σου. Μη σε ξεγελούν οι τίτλοι που έχω βάλει εγώ στα οριζόντια sections - στην πραγματικότητα οδηγούν σε ήδη υπάρχουσες ετικέτες.

 

Τώρα, από εκεί και πέρα, για να προσθέσεις στατικά links, θα πρέπει να πας στο Page elements και να επιλέξεις add a gadget και από εκεί να προσθέσεις το HTML / Javascript. Μέσα στο πεδίο που θα σου ανοίξει, βάζεις την html με τα links σου. Τα link μπαίνουν με την εξής μορφή:

 

><a href="http://www.link.com">Ο τίτλος του link</a>

 

Εναλλακτικά, και σε περίπτωση που θες μεγαλύτερη ελευθερία στο που θα τοποθετήσεις τα links σου, θα πρέπει να μπεις στο template του blog σου (layout / edit HTML) και να τα βάλεις με κώδικα html στο σημείο που θες να εμφανίζονται. Δεν θα σου το σύστηνα όμως αν δεν ξέρεις τί ακριβώς κάνεις, γιατί μπορεί να χαλάσεις το template σου.

 

 

ΥΓ: ευχαριστώ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...