Προς το περιεχόμενο

Όποιος έχει site, μπορεί...


dioptra999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.thelegendoflazaros.blogspot.com

 

Να το δικο μου παιδια. Ελπιζω να σας αρεσει!

 

Δεν μου αρέσει πέρα ότι εντόπισα τυπογραφικά και κακή σύνταξη προτάσεων σε αρκετά άρθρα , δεν μου αρέσουν τα blogs τύπου troktiko, που αναδημοσιεύουνε οτιδήποτε άρθρο βρίσκουνε πιασάρικο. Μου αρέσουν τα blogs με θεματολογία συγκεκριμένη, με ενδιαφέροντα άθρα ή προσεκτικά διαλεγμένα επί μίας θεματικής κατηγορίας από αναδημοσιεύσεις και ακόμα περισσότερο πρωτότυπα άρθρα γραμμένα από bloggers, με προσωπικότητα εν ολίγοις. Γνώμη μου πάντα είναι έτσι χωρίς καμία διάθεση προσωπικής επίθεσης εκ μέρους μου.

 

---------- Προσθήκη στις 00:09 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 00:06 ----------

 

Θέλεις να γίνεις συγγραφέας στο Βlogareis???

Στείλε mail στο [email protected]

http://blogareis.blogspot.com/

 

Πόσα θα αμοίβεις τους editors σου για να bloggarουν. Σε κάτι sites freelancing αναθέτουν τέτοιες δουλειές, ποστάρισμα για συγκεκριμένη θεματολογία ας πούμε επί πληρωμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Εδω λέω να βάλουμε links με blogs δικά μας, κάποια που είδαμε και μας άρεσαν και θέλουμε να τα προτείνουμε!

 

Είναι καλή ιδέα νμίζω γιατί τα bloglists ειναι ατελείωτα και οχι πάντα ενδιαφεροντα τα θέματα...

 

Καλύτερα να διαβάσουμε blogs απο insomniacs!!!!!!:-D :-D :-D :-D :-D

 

 

Να ένα

 

snailcreations.blogspot.com

καί άλλο ένα παιδιά:http://skyliakos.blogspot.com/...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Luci, το http://veinsaw.blogspot.com/ είναι δικό σου;

 

ναι δικό του είναι

 

Όμορφο blog και ιδιαίτερο! Ενδιαφέροντα κείμενα, και μ'αρέσει και εμφανισιακά, είναι απλό, καθαρό και τακτοποιημένο. Γενικώς έχει χαρακτήρα, κάτι που μου αρέσει πολύ να βλέπω στα blogs! (Αν δεν έχουν χαρακτήρα, τότε τι "προσωπικές σελίδες" είναι..)

 

Μπράβο Luci, θα πέσει διάβασμα! (Είναι και μεγάλα τα κείμενα..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον ας δεικσουμε σε ολους ο καθενας με τι ασχολιτε και τι εχει φτιαξει. Προγραματιςτες , Σχεδιαστες , Γραφιστες κα. Στειλτε τις δουλειες σας και τι προγραματα που χρισιμοποιτε. Ελπιζω η ιδεα μου να αρεσει και να ειναι εντιαφερων.

 

---------- Προσθήκη στις 07:20 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 07:18 ----------

 

Το δικο μου μπλογ ειναι http://tsetsodesigns.blogspot.com/

Επεξ/σία από manofstyle
νωμιζω φενεται καλυτερα, Ε?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GamesBanner.png

 

Εδώ και λίγες εβδομάδες έχω δημιούργήσει ένα μπλογκ

με πολλά νέα σχετικά με τα παιχνίδια, τον ήχο και την εικόνα. Αλλά και άλλα θέματα τεχνολογίας!

Το μπλογκ αυτό πάει αρκετά καλά (21 μέλη) και σκόπος μου είναι να ανεβούν και άλλο!

Γι' αυτό θέλω τη βοήθεια σας... Το μόνο που χρειάζετε να κάνετε είναι να πατήσετε παρακολούθηση ( κατά κάποιο τρόπο να κάνετε εγγραφή, η διαδικασία διαρκεί ελάχιστα δευτερόλεπτα),

να συμμετέχετε όσο συχνά θέλετε στις ψηφοφορίες,στο chat και εαν θέλετε να αφήνεται κάποιο σχόλιο...

Εαν σας αρέσει το μπλογκ μπορείτε να του δώσετε τη ψηφοφορία σας στο σχετικό widget και

να προσκαλέσετε τους φίλους σας.

 

Εεαν κάποιος θέλει, επίσης, μπορεί να στείλει e-mail (θα το βρείτε στο μπλογκ) και να ενταχθεί στη συγγραφική ομάδα!

 

Η διεύθυνση του μπλογκ είναι: http://www.gamesaudiovideonews.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και λίγες εβδομάδες έχω δημιούργήσει ένα μπλογκ

με πολλά νέα σχετικά με τα παιχνίδια, τον ήχο και την εικόνα. Αλλά και άλλα θέματα τεχνολογίας!

Το μπλογκ αυτό πάει αρκετά καλά (21 μέλη) και σκόπος μου είναι να ανεβούν και άλλο!

Γι' αυτό θέλω τη βοήθεια σας... Το μόνο που χρειάζετε να κάνετε είναι να πατήσετε παρακολούθηση ( κατά κάποιο τρόπο να κάνετε εγγραφή, η διαδικασία διαρκεί ελάχιστα δευτερόλεπτα),

να συμμετέχετε όσο συχνά θέλετε στις ψηφοφορίες,στο chat και εαν θέλετε να αφήνεται κάποιο σχόλιο...

Εαν σας αρέσει το μπλογκ μπορείτε να του δώσετε τη ψηφοφορία σας στο σχετικό widget και

να προσκαλέσετε τους φίλους σας.

 

Εεαν κάποιος θέλει, επίσης, μπορεί να στείλει e-mail (θα το βρείτε στο μπλογκ) και να ενταχθεί στη συγγραφική ομάδα!

 

Η διεύθυνση του μπλογκ είναι: http://www.gamesaudiovideonews.blogspot.com

 

Ενδιαφέρον το blog απο άποψη θεματολογίας, αλλά νομίζω πως χρειάζεται λίγη δουλίτσα στην εμφάνιση. Για παράδειγμα, το banner σου που στο προηγούμενο post σου εμφανίζεται καθαρά, στο blog είναι πολύ τραβηγμένο και παραμορφωμένο. Θα πρέπει να φέρεις λίγο την εικονα σε αυτές τις διαστάσεις, να "κάτσει" λίγο καλύτερα. Επίσης με μια πρώτη ματιά μου χτύπησαν άσχημα oι τίτλοι που είναι με πολύ μεγάλες γραμματοσειρές, καλό θα ήταν να είναι πιο μικρό το μέγεθος ώστε και να φαίνεται πιο σοβαρό το blog, αλλά και να είναι πιο ευανάγνωστο και ξεκούραστο για τον επισκέπτη. Το ίδιο ισχύει για τους τίτλους όταν πηγαίνει απο πάνω το mouse, που αλλάζουν ένα σωρό χρώματα. Επίσης κάτι άλλο που βρήκα περιττό, είναι η φράση "καλωσήρθατε στο blog" που ακολουθεί παντού το mouse. Μπορεί τα πρώτα 5 δευτερόλεπτα να τραβήξει την προσοχή, αλλά στη συνέχεια γίνεται κουραστικό. Σκοπός δεν είναι μόνο να μπει ο επισκέπτης στη σελίδα, αλλά και να μείνει για λίγη ώρα, να διαβάσει αρκετά άρθρα σου κλπ. Και τέλος κάτι που έχω παρατηρήσει και σε άλλα blogs, και είναι μια άποψη που την ακούω απο πολλούς, είναι για τη μουσική.Δεν είναι κακό να υπάρχει μουσική στη σελίδα μας, αλλά καλό θα ήταν να μην παίζει αυτόματα όταν μπαίνει ο επισκέπτης. Καλύτερα να υπάρχει το κουμπάκι play, και αν θέλει ο αναγνώστης να το πατήσει.

 

Αυτές οι λιγες παρατηρήσεις απο 'μένα σαν επισκέπτης στο blog σου, ελπίζω να τις βρεις χρήσιμες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

emallers.com forum

 

To emallers.com forum στοχεύει στη συλλογή και παρουσίαση πληροφοριών για το ευρύ καταναλωτικό κοινό.

 

Σύντομα θα υπάρχουν και sub-forums ηλεκτρονικών καταστημάτων με αναλυτικές παρουσιάσεις, νέα τους και προσφορές.

 

Διαγωνισμός .. Φεβρουάριος 2010

 

Τελείωσαν οι γιορτές, οι προσφορές και τα δώρα;

 

Μπορεί.... Εμείς όμως μόλις αρχίζουμε με το διαγωνισμό μας. Ελπίζουμε να καθιερώσουμε μια συνεχή σχέση με τους επισκέπτες μας και κάθε μήνα να κάνουμε χαρούμενο τουλάχιστον έναν από εσάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ υποθέτω πως είναι το καταλληλότερο topic για να το αναφέρω: Όποιος χρησιμοποιεί το google friend connect σε blogger, ας κάνει έναν κόπο να το τσεκάρει σε internet explorer, αν δεν το έχει ήδη κάνει, γιατί σε κάποιες περιπτώσεις δημιουργεί πρόβλημα.

 

Εγώ το έπαθα στο δικό μου, και το πήρα χαμπάρι μόλις χθες, που αποφάσισα να του πειράξω τα css για να αλλάξω την εμφάνιση.

 

Μου είχε κάνει μάλιστα εντύπωση ότι τον τελευταίο καιρό οι επισκέπτες με Internet Explorer ήταν υπερβολικά λιγότεροι σε σχέση με αυτούς του Firefox, αλλά δεν είχα σκεφτεί να το ελέγξω.

 

Ίσως το πρόβλημα να εμφανίζεται με συγκεκριμένα μόνο templates, αλλά δεν χάνετε κάτι να το κοιτάξετε...

 

--

 

edit: Βρέθηκε ο μεγάλος ένοχος (σε περίπτωση που το πάθει και κανείς άλλος)...

 

Λοιπόν, χρησιμοποιούσα το Slimbox για να εμφανίζω τις φωτογραφίες μεγεθυμένες. Slimbox + Google Friend Connect μου έσπαγαν τελείως τη σελίδα σε ΙΕ. Όταν έβγαλα το Google Friend Connect (μετά από κάποια posts που διάβασα ψάχνοντας στο Google), το πρόβλημα φαινομενικά λύθηκε. Παρόλα αυτά, διαπίστωσα αργότερα πως όταν το post περιείχε embedded βίντεο η σελίδα εξακολουθούσε να σπάει στον ΙΕ.

 

Αποφάσισα να αρχίσω να βγάζω ένα-ένα όλα τα scripts που είχα. Ευτυχώς το Slimbox ήταν το πρώτο και δεν χρειάστηκε να ταλαιπωρηθώ πολύ. Με το που το αφαίρεσα, το πρόβλημα λύθηκε. Μάλιστα, δοκίμασα να επαναφέρω το Google Friend Connect και έπαιξε κανονικά.

 

Κι επειδή ήθελα ένα plugin τύπου lightbox για να εμφανίζω τις φωτογραφίες του blog, δοκίμασα το lytebox: http://bloggerstop.net/2009/01/create-lightbox-image-display-in.html που παίζει μια χαρά και δεν προκαλεί προβλήματα. Βέβαια σε ΙΕ η εμφάνισή του δεν είναι τόσο καλή όσο στους άλλους browsers, αλλά τουλάχιστον δεν μου χαλάει τις σελίδες και η βασική του λειτουργικότητα δουλεύει κανονικά.

Επεξ/σία από gsarig
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...