Προς το περιεχόμενο

Όποιος έχει site, μπορεί...


dioptra999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτή είναι καλή ερώτηση - κι εμένα θα με ενδιέφερε να το μάθω... το blogger πάντως έχω δει ότι έχει επιλογή "export your blog". Η εξαγωγή γίνεται σε xml, αλλά δεν ξέρω αν μετά με ένα απλό import όλα θα παίζουν όπως πρέπει - δεν το έχω δοκιμάσει.

Νομίζω ότι όταν είχα δοκιμάσει το export έσωζε μόνο το template κι όχι τα post και τα comments.

Επίσης, ξέχασα να αναφέρω ότι μιλάω για το blogspot.com.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Members
Νομίζω ότι όταν είχα δοκιμάσει το export έσωζε μόνο το template κι όχι τα post και τα comments.

Επίσης, ξέχασα να αναφέρω ότι μιλάω για το blogspot.com.

 

Μήπως το μπερδεύεις με την επιλογή "download full template"; Αυτό που λέω εγώ βρίσκεται στο settings / basic του blogger (πρώτη-πρώτη επιλογή) και σύμφωνα με αυτό το άρθρο εξάγει posts και σχόλια, που σημαίνει πως το template και τις ρυθμίσεις του blog θα πρέπει να τις περάσεις ξεχωριστά.

 

Θεωρητικά πιστεύω πως σε καλύπτει, αλλά όπως είπα και πριν δεν το έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω πόσο αποτελεσματικό είναι. Μπορείς βέβαια να φτιάξεις ένα δοκιμαστικό blog χωρίς να πειράξεις αυτό που ήδη έχεις και να δεις αν εισάγονται σωστά τα περιεχόμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως το μπερδεύεις με την επιλογή "download full template"; Αυτό που λέω εγώ βρίσκεται στο settings / basic του blogger (πρώτη-πρώτη επιλογή) και σύμφωνα με αυτό το άρθρο εξάγει posts και σχόλια, που σημαίνει πως το template και τις ρυθμίσεις του blog θα πρέπει να τις περάσεις ξεχωριστά.

 

Θεωρητικά πιστεύω πως σε καλύπτει, αλλά όπως είπα και πριν δεν το έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω πόσο αποτελεσματικό είναι. Μπορείς βέβαια να φτιάξεις ένα δοκιμαστικό blog χωρίς να πειράξεις αυτό που ήδη έχεις και να δεις αν εισάγονται σωστά τα περιεχόμενα.

Ναι αυτό ήταν τελικά. Το είχα κάνει από εκεί κι εγώ γιατί θυμάμαι την επιλογή "export blog" και μάλιστα μου έκανε εντύπωση που δεν είχε κάτι τόσο αυτονόητο το blogger όπως το τοπικό backup, αλλά μάλλον έκανα κάτι λάθος και μου έμεινε αυτή η εντύπωση οπότε δεν το ξαναπροσπάθησα :P

 

Anyway, thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους :)

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ένα νέο blog που ασχολείτε με την τεχνολογία gadget computer games και γενικά ότι έχει να κάνει με ηλεκτρονικά

 

http://techgeeks.gr/blog/

 

---------- Προσθήκη στις 01:24 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 01:18 ----------

 

επίσης καλοδεχούμενο κάθε σχόλιο και κριτική για να μπορέσουμε να το βελτιώσουμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Buzzer Beater επιστρέφει για 3η χρονιά. Blog που ασχολείται με πιο ψαγμένα θέματα για το καλύτερο πρωτάθλημα του κόσμου.

 

Όλα τα άρθρα και σχόλια του Buzzer Beater γίνονται με καλή κι αγνή πρόθεση με σκοπό τη διάδοση του αθλήματος και της αγάπης μας για αυτό (ακόμα κι αυτά που προσβάλουν χαιρέκακα). Για την ανάγνωση του blog, είναι απαραίτητη η γονική συναίνεση καθώς και minimum IQ 138.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα νέο blog γεμάτο με όλα τα παράξενα και αστεία του κόσμου σε περιμένει!Δές τα βίντεο,μάθε τις πληροφορίες της ημέρας,γέλασε,και μείνε έκπληκτος με όλα τα παράξενα του κόσμου!Μία επίσκεψη θα σε πείσει!!

Enter the boom world:

www.boomblog.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινούργιο Blog...Utopian Age

 

Human Evolution,Psychedelic,Self Knowledge,Human Society,Crop Circles,UFO,2012,Shift of the ages,ascension,consciousness,shamanism,philosophy...

 

Ένα blog με links στην πραγματική ''εξέλιξη'' του ανθρώπου σε Αγγλική & Ελληνική γλώσσα...

 

have a nice trip ;)... http://utopianage.blogspot.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανοιξαμε και εμείς και σας περιμένουμε! www.psput.gr . Blog με βασικό θέμα τα σημαντικά νέα του gaming καθημερινά, ανεξαρτήτου κονσόλας ή πλατφόρμας, όπως και αρκετά ενδιαφέροντα τεχνολογικά νέα. Αμα βρώ χρόνο γράφω και κανα χρήσιμο οδηγό για διάφορα.

 

Οσοι έχετε όρεξη και θέλετε να βάλετε ένα χεράκι ανοιχτα:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι,το μπλογκ μου εχει να κανει με ειδησεογραφια,και οπως καταλαβαινετε θα πρεπει να μαι τυπικος με το ανεβασμα νεων ειδησεων.Το προβλημα μου ειναι ομως καποιες στιγμες και μερες που θα απουσιαζω,εκτος απο το να δωσω το username και το password μου σε καποιον φιλο/γνωστο κτλπ,πως θα μπορουσα να του αναθεσω καποιες αρμοδιοτητες και να μπορει και αυτος να ποσταρει/διαγραφει και αλλα πολλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' όλα έχει ο μπαξές! Ελπίζω να αρχίσω να το ανανεώνω μέχρι να μπορέσω να βρω χρόνο να φτιάξω την ιστοσελίδα που θα είναι παρόμοιου θέματος αλλά με κατηγορίες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...