Προς το περιεχόμενο

Όποιος έχει site, μπορεί...


dioptra999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα αφου δεν ειναι πυραμιδα ρε παλλικαρι μου, το να ενοικιαζεις ατομα απο το σαιτ τι σχεση εχει  με πυραμιδα.

Σωστός, το ξέχασα. Δεν είναι πυραμίδες, είναι (να δεις πως το λένε ... ) MLM δηλαδή multilevelMarketing.

Αφου εσύ νοικιάζεις άτομα απο το site (δηλαδή τους πληρώνεις δικους τους εικονικούς λογαριασμούς - διπλά πελατάκος - για να σου δώσουν πίσω μερικά ψιλά) γιατί προσπαθείς να ψαρέψεις άτομα για εγγραφή με refferal; Είπαμε, δεν είναι πυραμίδα, είναι mlm.

 

 

Οσο για android/iphone εφαρμογες αλλα και ιστοσελιδες εχω δημιουργησει σε διαφορα προτζεκτ αλλα και στην δουλεια που απασχολουμαι.

Τέλεια!. Μαζί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

"Πελατης" εισαι απο μονος σου, δεν με χρειαζεσε εμενα, ετσι φαινεσαι απο αυτα που λες τουλαχιστον "φιλε". 

Οσο για τον αλλο που ειναι  και ο εξυπνος της παρεας, επειδη εισαι και μικρος μαθε κι αυτο, Ελλαδα ακομη δεν υπαρχει νομος για χρηματα απο το ιντερνετ.

 

 

Για να δεις οτι εισαι πολυ εκτος, ειμαι αποφοιτος πληροφορικης. Δεν θα σου κανω τη χαρη να ανεβασω φωτογραφια απο paypal απο πληρωμες απλα σου λεω οτι αν ησουν με την ιδεα οταν αρχισες το νεομπαξ ή οποιοδηποτε ptc και νομιζες οτι θα γινεις εκατομυριουχος εν μεσω μιας νυκτας και την πατησες δεν ειναι ολοι ιδιοι.

 

Το σκίσαμε το νήμα και ελπίζω κάποιος να το καθαρίσει γρήγορα.

 

  • Αυτό με το νόμο για τα χρήματα από το ίντερνετ μην το λες σε μας, πήγαινε στον εφοριακό της γειτονιάς σου να το πεις.
  • Μη μας κάνεις τη χάρη να ανεβάσεις screenshot από πληρωμές γιατί είσαι απόφοιτος πληροφορικής και μπορεί να το έχεις «μαγειρέψει» με το firebug.
  • Ευτυχώς που δεν είσαι φιλόλογος...

3440d2269923085.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα σου κανω τη χαρη να ανεβασω φωτογραφια απο paypal απο πληρωμες

Μην ανεβασεις φωτο. Εγω οτι μου πεις θα σε πιστεψω. Αλλα πες μου ρε μαστορα ενα ποσό, ετσι απο περιέργια. Δηλαδή εννοώ οχι ένα ξερο ποσό αλλα και κάποιες λεπτομέριες. Δηλαδή πόσο χρόνο εχεις αφιερώσει, πόσα έχεις ξοδέψει και πόσα έχεις πάρει στην τσέπη.

 

Υ.Γ. Ξαναρωτάω κιολας, τα λεφτά τα δηλώνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Link.png Site: http://socialmedialife.gr">SocialMediaLife.gr είναι ένα site αποκλειστικά για Social Media!

 

Δε μπλέκουμε με άλλες ειδήσεις, αγαπάμε τα Social Media και γράφουμε γι'αυτά. Άρθρα με ειδήσεις, οδηγοί, αφιερώματα κλπ. Είμαστε online λίγους μήνες, όμως η παρέα μεγαλώνει! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ανεβασεις φωτο. Εγω οτι μου πεις θα σε πιστεψω. Αλλα πες μου ρε μαστορα ενα ποσό, ετσι απο περιέργια. Δηλαδή εννοώ οχι ένα ξερο ποσό αλλα και κάποιες λεπτομέριες. Δηλαδή πόσο χρόνο εχεις αφιερώσει, πόσα έχεις ξοδέψει και πόσα έχεις πάρει στην τσέπη.

 

Υ.Γ. Ξαναρωτάω κιολας, τα λεφτά τα δηλώνεις?

Δεν εχω ξοδεψει τιποτα, γιατι να το κανω αφου το αρχισα με μονο λογο διοτι ειναι τζαμπα και χωρις επενδυσεις. Το ακαθαρτο μου κερδος ειναι μεχρι στιγμης $1764 ποσο το οποιο μπορεις να δεις στο δυναμικο μπαννερ που εχω στα webspam blog μου οπως τα λες, ενω εχω τραβηξει 700 ευρα καθαρα απο την τραπεζα τα υπολοιπα τα επενδυσα στο λογαριασμο μου, είται αγορασα απο ebay, godaddy κτλπ. 

Επιπλεον με το  να ενοικιαζεις ατομα, σημαινει οτι ο συγκεκριμενος αριθμος ατομων σου μενει, δηλαδη οτι και να γινει σου μενουνε. Ουτε πυραμιδα ειναι να σταματησουνε ουτε διαφορα scam σαιτς.

 

ΥΓ: Οχι δεν τα δηλωνω, Κυπρο μενω "πατριωτη" στειλε ενα εφοριακο και σε μας να μας ντοπαρει ετσι για τα καλα να εχουμε να την βρισκουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..... ενα ποσό, ετσι απο περιέργια. Δηλαδή εννοώ οχι ένα ξερο ποσό αλλα και κάποιες λεπτομέριες. Δηλαδή πόσο χρόνο εχεις αφιερώσει, πόσα έχεις ξοδέψει και πόσα έχεις πάρει στην τσέπη.

Πραγματικα θα ηθελα να ξερω ποσο χρονο εχει αφιερωσει για αυτο την ημερα για ποσο χρονικο διαστημα. Ποτε το αρχισες, τι ποσο (αν και το ειπες)...κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα θα ηθελα να ξερω ποσο χρονο εχει αφιερωσει για αυτο την ημερα για ποσο χρονικο διαστημα. Ποτε το αρχισες, τι ποσο (αν και το ειπες)...κλπ

Απλα τους τελευταιους μηνες μονο 5λεπτα ειναι αρκετα, εφοσον η λογικη ειναι να κανουν κλικ οι "υπαλληλοι" τους οποιους το ξανατονιζω μας τους παρεχει το ιδιο το σαιτ. Ειμαι μελος για λιγοτερο απο εναμισυ χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορείτε να δείτε στο http://greecepaidsurveys.blogspot.gr/ για αμειβόμενες έρευνες αγοράς-δημοσκοπήσεις.

 

Αν κατάλαβα καλά έχουν το cash out στα 10 Ευρώ και δε χρειάζεται να τους πληρώσεις τίποτα.

 

Πληρώνουν 0,5-2,5 Ευρώ ανά έρευνα.

 

Καλή φάση καθώς ως τώρα ότι έρευνα συμμετείχα τηλεφωνικά κτλ δεν κέρδιζα φράγκο!

 

Επίσης μια αντίστοιχη εφαρμογή έχω και στο iPad αν ψάξετε στο App Store και βάλετε Paid Surveys (ή κάτι παρόμοιο) θα τη βρείτε!

 

Υ.Γ.      Ναι το blog αυτό το έχω φτιάξει εγώ και δεν το παίζω αθώος. Δεν θα πάθει κάτι κανείς αν γραφτεί μέσα από το blog μου και κερδίσω κάποια cents. Ούτε θα του κοστίσει κάτι. Αν πάλι δε θέλει και πάλι καλή καρδιά. :)

 

Υ.Γ. 2   Τελικά τότε που είχα ρωτήσει για τα ptc και δεν είχε πολύ ανταπόκριση το θέμα μόνο το neobux κατέληξα ότι αξίζει, άσχετα που εγώ τα παράτησα γιατί όντως το να κάνεις κλικ για κάποια cents απλά δε λέει!

Επεξ/σία από applegadgets
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μα αφου δεν ειναι πυραμιδα ρε παλλικαρι μου, το να ενοικιαζεις ατομα απο το σαιτ τι σχεση εχει  με πυραμιδα. Οσο για android/iphone εφαρμογες αλλα και ιστοσελιδες εχω δημιουργησει σε διαφορα προτζεκτ αλλα και στην δουλεια που απασχολουμαι.

 

Για να δεις οτι εισαι πολυ εκτος, ειμαι αποφοιτος πληροφορικης. Δεν θα σου κανω τη χαρη να ανεβασω φωτογραφια απο paypal απο πληρωμες απλα σου λεω οτι αν ησουν με την ιδεα οταν αρχισες το νεομπαξ ή οποιοδηποτε ptc και νομιζες οτι θα γινεις εκατομυριουχος εν μεσω μιας νυκτας και την πατησες δεν ειναι ολοι ιδιοι.

 

Κοίτα επειδή και εμείς και πολλοί άλλοι έχουμε ασχοληθεί με τέτοια site, δεν μιλάμε εκ του ασφαλούς. Το διαδίκτυο έχει γεμίσει με διαφόρους που παρακαλάνε και προσπαθούν να πείσουν με τον γραπτό λόγο να συνδεθούμε με διάφορα τέτοια site και να ασχοληθούμε για να βγάλουμε κέρδη, στην πραγματικότητα το 99.9% όσων ασχοληθεί απλά θα χαραμίσει τον χρόνο του τζάμπα. Εμείς δεν μπορούμε να ξέρουμε πόσα κέρδισες και πόσα βγάζεις εσύ από τέτοια site, για αυτό σου είπε ο συμφουρομίτης να δείξεις έστω με κρυμένα όλα τα απαραίτητα στοιχεία τις πληρωμές σου με screenshot, διαφορετικά μοιάζεις και εσύ σαν ένας από τους χιλιάδες που έχουν βρωμίσει το σύμπαν με τέτοια site του στύλ, λεφτά από το σπίτι κτλ.

 

Όσο για αυτό που λές οτι δεν είναι πυραμίδα, έτσι νομίζεις. Δεν κοίταξα σε τι site είσαι γραμμένος, αλλά αν μιλάς για το γνωστό neobux, σε κάθε click που θα κάνεις σε μια διαφήμιση που εμφανίζεται στην οθόνη εσύ θα πάρεις τα 0.001, αλλά να ξέρεις οτι σε κάθε κλίκ εισπράτει και ένα ποσό το neobux που συνήθως είναι και μεγαλύτερο, εσένα φυσικά σαν χρήστη (πελάτη τους) δεν σου λένε κάτι, σου λένε για το 0.01$. Οπότε λοιπόν αυτόματα είσαι πελάτης τους και τους "δίνεις" λεφτά με τα κλίκ που κάνεις, εσύ παίρνεις το μερίδιό σου και αυτοί το δικό τους που είναι και αρκετά υψηλότερο ειδαλλώς δεν είναι σε θέση να λειτουργήσει τέτοιο site. Επίσης και οι νοικιασμένοι χρήστες ή όσοι φέρεις εσύ, με το κάθε κλίκ πέραν του ποσού που δίνουν σε εσένα δίνουν και στο neobux, οπότε όλα είναι μια μεγάλη πυραμίδα, όπου οι αρχηγοί της βγάζουν λεφτά από τον καναπέ και εκατομύρια χρήστες μέσα σε αυτούς και εσύ, παλεύουν μήπως βγάλουν και αυτοί τίποτα.

 

Στο θέμα των refferals επειδή έχω μιλήσει με άτομα που έχουν ασχοληθεί, το μέγα θέμα είναι οτι ναί μεν κάνουν κλίκ για εσένα, και ακόμη και οικονομολόγος να είσαι μπορεί να προβλέψεις οτι θα έχεις σημαντικά κέρδη, αλλά το πρόβλημα είναι οτι δεν κλικάρουν όλοι ή κάποιοι σε ορισμένες μέρες είναι ανενεργοί έτσι έχεις χασούρα και πληρώνεις ενοίκιο για αυτούς. Θεωρητικά όσους βλέπεις οτι δεν κλικάρουν μπορείς νομίζω να τους διώξεις από refferal χωρίς να είμαι σίγουρος. Αν έχεις το κουράγιο να ασχολείσαι τώρα με 200 και 300 άτομα ποιός κλικάρει και ποιός όχι και να διώχνεις μετά να παίρνεις άλλους που πάλι θα σου κάνουν τα ίδια κτλ για να βγάλεις 1500ευρώ σε 1.5 έτος, μεγιά σου και χαρά σου. Η προσέγγιση "πλήθος ρέφεραλς χ τόσα ευρώ/ημέρα χ τόσο κτλ" είναι εντελώς πρόχειρη, αφαίρεσε σιγά σιγά και τις χασούρες κτλ. Εγώ προτιμώ να έχω το μπλογκάκι μου να σηκώνω κείμενα και να παιρνάω την ώρα μου βλέποντας την επισκεψιμότητα χωρίς διαφημίσεις και λοιπά κουραφέξαλα.

 

Τα λεφτά από ptc sites neobux adsence κτλ, είναι μόνο για τους λίγους και τους τυχερούς, σαν να παίζεις λόττο δηλαδή. Αν νομίζεις οτι θα καταφέρεις κάτι καλό τότε καλή τύχη, εμείς προειδοποιήσαμε όμως για να μην κλαίγεσαι μετά περί απατεώνων και διαφόρων κόλπων του διαδικτύου κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...