Προς το περιεχόμενο

Όποιος έχει site, μπορεί...


dioptra999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρειάζεται επιμονή, πολλή επιμονή, για μήνες ή και χρόνια ακόμα.

 

Τα άρθρα σου πρέπει να είναι 100% πρωτότυπα, φυσικά θα βάλεις το link προς την άλλη σελίδα αλλά ποτέ να μην κάνεις copy-paste οποιοδήποτε κείμενο. Προσπάθησε να βάλεις στόχο τις 300 λέξεις ανά άρθρο.

 

Καλύτερα να κρατήσεις μια συγκεκριμένη θεματολογία, ώστε να υπάρχει μια συνέπεια. Μην κάνεις review σε ό,τι βρεις μπροστά σου.

 

Ξεκίνα να αναλύεις άλλα άρθρα και μπλογκς προσπαθώντας να κατανοήσεις τον τρόπο γραφής τους. Θα πάρεις ιδέες πως να βελτιώσεις το δικό σου γράψιμο.

 

Μόλις μαζέψεις μπόλικο υλικό και πιστεύεις ότι έχεις φτιάξει κάτι καλό, ζήτα από άλλους μπλόγκερς να βάλουν λινκ προς τη σελίδα σου. Ξεκίνα από αυτούς που έχεις ήδη κάνει review.

 

Κάποια στιγμή διόρθωσε και το λογότυπο γιατί είναι λίγο ενοχλητικό που πιξελιάζει.

 

Μην ξαναλλάξεις ποτέ μα ποτέ τη διεύθυνση του μπλογκ σου.

 

My 0.02$

Καλή επιτυχία!

 

Καλησπέρα. Διάβασα με προσοχή το άρθρο σου.

Θα με μαλώσεις γιατί άλλαξα πάλι το όνομα του blog. Προσπαθώ πάρα πολύ να βρω κάτι με το οποίο θα ασχοληθώ το οποίο και θεματολογία θα έχει και θα μπορώ να πω ότι βγάζω το κάτι παραπάνω.

Το καλό είναι ότι έχω ιδέες τις οποίες όποτε προσπάθησα να τις κάνω πράξη απογοητευόμουν είτε γιατί δεν είχαν απήχηση είτε γιατί δεν έκανα σωστές κινήσεις

Για αυτό λοιπόν αντί να κάνω κάτι δικό μου αποφάσισα να διαφημίζω καλύτερα και να κρίνω την δουλεια των άλλων. Απλά σε όλα αυτά θα έρθουν να προστεθούν και δικές μου απόψεις , δικά μου άρθρα πάνω σε διάφορα θέματα.

Για αυτό λοιπόν αποφάσισα να δώσω μια διαφορετική νοτα στον κόσμο των blogs και των ελληνικών σελίδων.

Για αυτό πλέον μέσα από το blog Μου θα διαφημίζω δωρεάν άλλα blogs , σελίδες και σελίδες στο facebook οι οποίες έχουν να δώσουν κάτι. Όχι ξερά με ένα banner αλλά με άρθρα και επιχειρηματολογία.

Δεν έχω προωθήσει ακόμα την σελίδα στο facebook αλλά την έχω φτιάξει.

Θέλω απλά να μαζέψω πρώτα κόσμο και να αρχίσω να διαφημίζω και να αξιολογώ αξιόλογα blogs και σελίδες που υπάρχουν στο Internet. Και όχι μόνο.

 

Το δούλεψα αρκετές μέρες.Δεν είμαι blogger αλλά θέλω να δώσω μια δική μου νότα

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

 

http://netgrblog.blogspot.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ καλύτερα αυτή τη φορά. Δύο σχόλια έχω να κάνω ακόμα.

 

Δε μου αρέσει που στο πάνω μέρος έχεις τα links σε σημείο που όλα τα άλλα sites έχουν το μενού τους. Νόμιζα ότι είναι μενού και τελικά βγήκα σε άλλη σελίδα.

 

Το blog σου ακόμα δεν έχει αυτό το κάτι που χρειάζεται για να με κάνει να το ξαναεπισκεφτώ. Αντί να γράφεις αξιολογήσεις γενικά, μήπως να γράφεις παρουσιάσεις για πολύ καλές σελίδες; Για ποιο λόγο να κάτσω να διαβάσω κριτική για μια αδιάφορη σελίδα που δεν θα επισκεφτώ, και δε με νοιάζει στο κάτω κάτω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Πολύ καλύτερη η ιδέα σου για τις κριτικές. Ίσα ίσα που θα μπορώ να γράψω και περισσότερα.

Απο κει και πέρα δεν ξέρω πως να βάλω τα μενού.Εχω 2 σελίδες την αρχικη και επικοινωνια αλλά δεν μου τις εμφανίζει στο blog.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@MANΩΛΗΣ1 πολύ καλή βελτίωση στο blog πλέον είναι αρκετά φιλικό.

 

Το blog σου ακόμα δεν έχει αυτό το κάτι που χρειάζεται για να με κάνει να το ξαναεπισκεφτώ. Αντί να γράφεις αξιολογήσεις γενικά, μήπως να γράφεις παρουσιάσεις για πολύ καλές σελίδες; Για ποιο λόγο να κάτσω να διαβάσω κριτική για μια αδιάφορη σελίδα που δεν θα επισκεφτώ, και δε με νοιάζει στο κάτω κάτω;

 

πολύ σωστή η παρατήρηση σου και η ιδέα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας

 

 

Σε αυτο το Blog http://kingrims.blogspot.com θα δουμε καποιους τροπους ωστε ειτε να μειωσουμε το κοστος συντηρησης του νοικοκυριου μας ειτε για να βγαλουμε ενα εξτρα εισοδημα.

Ελπιζω να το βρειτε ενδιαφερον να σχολιασετε ή ακομα καλυτερα να προτεινετε και εσεις καποιους τροπους για να ξεπερασουμε την κριση με λιγοτερο πονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,ειμαι κωφος και εχω φτιαξει ενα ενημερωτικο blog στους κωφους&Βαρηκωους της θεσσαλονικης (http://deafsalonicagreece.blogspot.gr/) και πειτε ποια ειναι η γνωμη σας.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο πολύ καλή δουλειά, το μόνο μειονέκτημα που βρίσκω εγώ προσωπικά είναι ότι αργεί να φορτώσει και είναι λίγο βαρύ.

ένα καλό εργαλείο όπου μπορείς να δεις τι κάνει το site σου βαρύ είναι ο παρακάτω σύνδεσμος.

http://tools.pingdom.com/fpt

/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ για το βάρος, είναι ασήκωτο. Πάντως, μπράβο, είναι πολύ καλή προσπάθεια. Αναρωτιέμαι γιατί το είπες Θεσσαλονίκης αφού ουσιαστικά καλύπτεις όλο τον ελληνικό χώρο και λίγο από διεθνή.

 

Βασικά η δύναμη του είναι το συγκεκριμένο ειδικά εστιασμένο περιεχόμενο. Κανείς δεν θα μπει μέσα για να δει το πρόγραμμα της τιβί ή τα ζώδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blog με θεμα αστεια στατους,ανεκδοτα,αστειες εικονες κλπ!!Δειτε το εδω και πειτε μου τα σχολια σας αν σας αρεσε http://asteiastatus.blogspot.gr/

Η κοπέλα μου είπε ότι δεν της δίνω σημασία. Δεν ήξερα καν ότι έχω κοπέλα

χαχααααααααααααααααααααα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...