Προς το περιεχόμενο

Όποιος έχει site, μπορεί...


dioptra999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχεις απίστευτα κακό κώδικα σε συνδυασμό με αργό σέρβερ που κάνουν τη σελίδα να φορτώνει με περίεργο τρόπο, δείχνοντας το κυρίως υλικό στο τέλος. Αυτό από μόνο του δεν το λες επαγγελματικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου φορτώνει πολύ γρήγορα το site παντως .Μαλλον έχεις κακή και αργη γραμμη σύνδεσης

Στο παρακάτω δες το πεδιο Site Loading Speed Test

 

http://seositecheckup.com/seo-audit/www.techgame.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω γιατί λέει 30 δευτερόλεπτα το απο πάνω τεστ site,εμένα μου φορτώνει σε 4 δευτερόλεπτα...


edit: πρέπει να παίζει και τι ώρα είναι ρόλο αναλογα με την κίνηση του παγκόσμιο διαδικτύου..Εδω απο 40 και 30 δευτερόλεπτα μου έβγαλε 10.που το μέσο ορο είναι 5 .οποτε μια χαρα είναι.

3AntWmr.jpg


επισης εδω μου έδωσε και το ΟΚ.σχετικά με το χρόνο loading και επίσης κατεβηκε κι αλλο ο χρόνος...7.9 δευτερόλεπτα

4MrmMa6.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικό σου υπολογιστή έχουν αποθηκευτεί στην cache όλα τα βαριά αντικείμενα, γι' αυτό σου φαίνεται γρήγορο... Το 7,9 ακούγεται πολύ πάνω από το 2 που είναι ένας λογικός χρόνος φόρτωσης για πολύ βαριά sites.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου φορτώνει πολύ γρήγορα το site παντως .Μαλλον έχεις κακή και αργη γραμμη σύνδεσης

Όχι! και εμένα σερνετε.

 

Γενικά έχεις πολλά άχρηστα Widgets και πολύ πιθανό να μην έχεις κάνει καθόλου βελτιστοποίηση.

 

Για παράδειγμα, η εικόνα background παίζει να είναι αρκετά kb και να καθυστερεί την σελίδα. Πρέπει να το κάνεις compress με αυτό το εργαλείο

http://optimizilla.com/

Στο δικό σου υπολογιστή έχουν αποθηκευτεί στην cache όλα τα βαριά αντικείμενα, γι' αυτό σου φαίνεται γρήγορο... Το 7,9 ακούγεται πολύ πάνω από το 2 που είναι ένας λογικός χρόνος φόρτωσης για πολύ βαριά sites.

 

Γενικά τα blogspot έχουν θέματα και δεν μπορείς να επέμβεις πολύ. (ένα από τα κακά του) 2ς ούτε για αστείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα για μενα στησε ενα wordpress ή κανα αλλο cms που να μπορεις να του βαζεις αρθρα/ειδησεις και να μπορεις να του κοτσαρεις και ενα forum παρα να εχεις ενα iframe με ενα blog απο το blogspot, ενα iframe με δωρεαν forum απο το forumgreek.com, urls ajaxιστικα με #!, απο το wix.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα! :)

 

Σας παρουσιάζω και μία δική μου προσπάθεια παρέα με έναν φίλο μου, το Fomo.gr.

 

Εγώ γράφω για οδηγούς τεχνολογίας σε θέματα Android, Internet, Windows και Social Media. Ο φίλος μου γράφει για το σινεμά σε θέματα όπως νέα & ειδήσεις, κριτικές ταινιών και αφιερώματα.

 

Το site κλείνει σε 3 μέρες τον πρώτο του μήνα. Δεκτές όλες οι παρατηρήσεις σας.

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα και από εμένα, εγώ έχω να πω ότι έχω μια Ιστοσελίδα με Τεχνολογική και Gaming Ενημέρωση!

Θα χαρούμε να σας δούμε και στην παρέα μας: Link.png Site: www.unboxiousguru.co

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα, εγώ έχω να πω ότι έχω μια Ιστοσελίδα με Τεχνολογική και Gaming Ενημέρωση!

Θα χαρούμε να σας δούμε και στην παρέα μας: Link.png Site: www.unboxiousguru.co

 

Επεξεργάσου τον σύνδεσμο και βάλε "http://", γιατί όπως το έχεις τώρα δεν ανοίγει. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

konsoulito εξαιρετική προσπάθεια. Πολύ όμορφο design , ωραία δόμηση των μενού , εξαιρετική επιλογή χρωματισμών. Το theme είναι το sociallyviral ή μου φαίνεται? Παρα πολύ ωραία δουλειά πάντως στο θέμα του design και της εμπειρίας χρήστη συγχαρητήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

konsoulito εξαιρετική προσπάθεια. Πολύ όμορφο design , ωραία δόμηση των μενού , εξαιρετική επιλογή χρωματισμών. Το theme είναι το sociallyviral ή μου φαίνεται? Παρα πολύ ωραία δουλειά πάντως στο θέμα του design και της εμπειρίας χρήστη συγχαρητήρια.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά λόγια! Το theme που χρησιμοποιώ είναι το Gonzo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα...

έχω φτιάξει ένα (απλό προς το παρόν) blog που δείχνει τους τρόπους με τους οποίους βγάζω χρήματα ή κερδίζω δωροεπιταγές μεσω διαδικτύου.

Δεν εμπλέκομαι με mlm, ponzi schemes ή άλλες τέτοιες "απατεωνιές".

Τα στατιστικά και οι αποδείξεις είναι όλες αληθινές και σύντομα θα ποστάρω κι άλλα.

Αν φανώ έστω και σε έναν χρήσιμος θα χαρώ.

Δείτε περισσότερα, αν θέλετε στο http://xrimaonline.com.

Στη διάθεσή σας για κάθε απορία/παρατήρηση/διαφωνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το δικό μου το αναφέρω στην υπογραφή μου, επικεντρώνεται κυρίως σε θέματα Nintendo αλλά και της βιομηχανίας γενικότερα. Απλά ανεβάζω ένα άρθρο κάθε Σαββατοκύριακο και αυτό είναι όλο. Περισσότερα μπορείτε να διαβάσετε στο θέμα "Ποιος είμαι;" που υπάρχει στο blog.

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...