Προς το περιεχόμενο

Όποιος έχει site, μπορεί...


dioptra999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι μου προτείνεις δηλαδή;

 

Πρέπει να είναι δικές σου ιδέες. Όσον αφορά το φόρουμ συμφωνώ με τον tzizzz, ίσως πρέπει να κοιτάξεις τον σχεδιασμό λίγο καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σχεδιασμός του φορουμ βελτιωθηκε πολυ νομιζω μετα απο καποιες τροποιησεις που εγιναν. μπορειτε να μπειτε να το δειτε.

Περιμενω σχολια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο παρελθόν έχω αναφέρει το blog μου εδώ, τώρα θα ήθελα να ρωτήσω τους bloggers, ποιον browser ή άλλο app χρησιμοποιείτε στο android κινητό σας για να γράφετε άρθρα στο blog σας; Εγώ κανονικά έχω ένα windows phone  και δουλεύω κανονικά, αλλά αυτές τις μέρες έχει πρόβλημα, το έχω στα Public για service και χρησιμοποιώ το παλιό μου android και ομολογώ ότι δυσκολεύομαι πολύ εως και δεν μπορώ καν να ανρτήσω, έχω δοκιμάσει πολλούς browsers και apps αλλά τίποτα.

Είμαι πολλές ώρες στο μαγαζί μου, που δεν έχω Η/Υ και δημοσιεύω από το κινητό άρθρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Posters λες ή το φορουμ;

 

για το ποστερς θα λεει. οντως χαλια το layout.

αμα θες να ασχοληθεις με αυτο σοβαρα, δωσε ενα τριανταρι και παρε ενα template της προκοπης

η πρωτη εντυπωση μετραει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για το ποστερς θα λεει. οντως χαλια το layout.

αμα θες να ασχοληθεις με αυτο σοβαρα, δωσε ενα τριανταρι και παρε ενα template της προκοπης

η πρωτη εντυπωση μετραει

Φίλε μου δεν νομίζω ότι έχεις δίκιο διότι δεν χρειάζεται ντε και καλά να πληρώσεις για να στήσεις ένα blog αλλά και στο template δεν καταλαβαινω τι σε χαλαει.

Επεξ/σία από shreder
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού θέλεις σχόλια... διάβασε προσεκτικά τα παρακάτω:

Το site είναι γενικά πολύ κακής αισθητικής ακόμη και για ερασιτεχνική προσπάθεια, έχει κλόπυ-πέιστ άρθρα που θα προτιμούσαμε να τα διαβάζουμε στα αυθεντικά sites που γράφτηκαν, τα ελάχιστα πρωτότυπα άρθρα είναι παντελώς αδιάφορα και σίγουρα το μπλογκ δεν έχει κάποιο στοιχείο που να σε κάνει να θέλεις να ξαναμπείς.

Θεωρώ ότι έχεις δύο επιλογές:

α) Κλείστο εντελώς για να μη χάνεις άσκοπα το χρόνο σου.

β) Άλλαξε τα όλα, και όταν λέμε όλα, εννοούμε από το design μέχρι το domain και τη θεματολογία.

 

Επίσης άκου και καμιά συμβουλή από άλλους, αυτό που σου είπε ο φίλος παραπάνω για το template ήταν πολύ σωστό, αν και νομίζω πως ένα template από μόνο του δεν μπορεί να κάνει θαύματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού θέλεις σχόλια... διάβασε προσεκτικά τα παρακάτω:

Το site είναι γενικά πολύ κακής αισθητικής ακόμη και για ερασιτεχνική προσπάθεια, έχει κλόπυ-πέιστ άρθρα που θα προτιμούσαμε να τα διαβάζουμε στα αυθεντικά sites που γράφτηκαν, τα ελάχιστα πρωτότυπα άρθρα είναι παντελώς αδιάφορα και σίγουρα το μπλογκ δεν έχει κάποιο στοιχείο που να σε κάνει να θέλεις να ξαναμπείς.

Θεωρώ ότι έχεις δύο επιλογές:

α) Κλείστο εντελώς για να μη χάνεις άσκοπα το χρόνο σου.

β) Άλλαξε τα όλα, και όταν λέμε όλα, εννοούμε από το design μέχρι το domain και τη θεματολογία.

 

Επίσης άκου και καμιά συμβουλή από άλλους, αυτό που σου είπε ο φίλος παραπάνω για το template ήταν πολύ σωστό, αν και νομίζω πως ένα template από μόνο του δεν μπορεί να κάνει θαύματα.

Κοίταξε να δεις για ποιο λόγο θα πρέπει να μεπι κάποιο domain πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω και όσον αφορά την κακή αισθητική τι πρέπει να αλλαχτεί δεν έχω καταλάβει ακόμα τι εννοείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα πρέπει να αλλαχτούν, αντικατέστησέ τα με υλικό που να είναι πραγματικά ενδιαφέρον. Φτιάξε ένα όμορφο site και βρες ανθρώπους που να ξέρουν από γράψιμο να σου στέλνουν πρωτότυπα άρθρα. Αλλιώς, άστο καλύτερα.

 

Και ναι, το domain έχει μεγάλη σημασία όπως επίσης και το λογότυπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα πρέπει να αλλαχτούν, αντικατέστησέ τα με υλικό που να είναι πραγματικά ενδιαφέρον. Φτιάξε ένα όμορφο site και βρες ανθρώπους που να ξέρουν από γράψιμο να σου στέλνουν πρωτότυπα άρθρα. Αλλιώς, άστο καλύτερα.

 

Και ναι, το domain έχει μεγάλη σημασία όπως επίσης και το λογότυπο.

Φίλε μου ειλικρινα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το domain έχει για σένα αλλά και για άλλους εδώ μέσα τόσο μεγάλη σημασία.

Επιπλέον τα άρθρα δεν είναι προτότυπα αλλά και στο insomnia δεν είναι προτότυπα έχει παντού πηγές από κάτω άρα κακώς μιλάς για clopy/paste γιατί και εδώ στην ουσία το ίδιο γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fail: Συγκρίνεις το site σου με το insomnia που έχει χιλιάδες χρήστες, οι οποίοι είμαστε ενεργά μέλη για πολλά χρόνια (εγώ προσωπικά πάνω από 11) και έχει εξασφαλισμένο τράφικ ακόμη και χωρίς να γραφτεί τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fail: Συγκρίνεις το site σου με το insomnia που έχει χιλιάδες χρήστες, οι οποίοι είμαστε ενεργά μέλη για πολλά χρόνια (εγώ προσωπικά πάνω από 11) και έχει εξασφαλισμένο τράφικ ακόμη και χωρίς να γραφτεί τίποτα;

Φίλε μου εσύ συγκρίνεις το φορουμ μου με το insomnia δεν το κανω εγω εγω το μονο που ειπα ειναι οτι και εδω τα αρθρα ειναι απο αλλες πηγες.Που ειδες λοιπον εσυ οτι συγκρινω;Γιατι εγω το αντιθετο βλεπω ομως δεν μου απαντας σχετικα με το domain βλεπω απλα επιμενεις για τα αρθρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το ποστερς θα λεει. οντως χαλια το layout.

αμα θες να ασχοληθεις με αυτο σοβαρα, δωσε ενα τριανταρι και παρε ενα template της προκοπης

η πρωτη εντυπωση μετραει

άμα είναι όλα copy paste και 1000 να δώσεις για template δεν κάνεις τίποτα.

 

 

Κοίταξε να δεις για ποιο λόγο θα πρέπει να μεπι κάποιο domain πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω και όσον αφορά την κακή αισθητική τι πρέπει να αλλαχτεί δεν έχω καταλάβει ακόμα τι εννοείτε.

 

Αν δεν μπορείς να αναγνωρίσεις τα πλεονεκτήματα του να έχεις δικό σου domain άστο.. κάτσε διάβασε και ξαναπροσπάθησε...

 

Ξεκίνα από δώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...