Προς το περιεχόμενο

Πόσων χρονών gamer είστε;


dre@mc@tcher

Πόσων χρονών gamer είστε;  

710 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσων χρονών gamer είστε;

    • 5-10
      189
    • 10-15
      296
    • 15-20
      536
    • 20-25
      634
    • 25-30
      495
    • 30-35
      327
    • 35-40
      140
    • 40-45
      56
    • 45-infinity
      34


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από commodore64 σε amiga 500, τρελές εποχές όταν μόλις είχαν πρώτο-ξεκινήσει τα video games. Τότε μάλιστα γύρω στο 1985 σε θεωρούσαν περίεργο αν έπαιζες παιχνίδια και δεν έκανες ότι όλα τα <<φυσιολογικά>> παιδιά της εποχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 855
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίζω videogames περίπου 8 χρόνια.

3 Age of Empires

2 Diablo:Lod

3 Dota

 

Όλα τα έπαιζα στο ίντερνετ και στο τρίτο έλαβα και κέρδισα βραβεία σε διάφορα τουρνουά.

 

Είμαι 20 χρονών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ειμαι 27.

Ξεκηνησα με Amstrad με Gautlet και Rygar, μετα πηρα ενα 486 και το πρωτο μου παιχνιδι στρατιγηκης ηταν το Warcraft 2.

 

Παλιες καλες εποχες....:-))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρέσουμε το Atari το οποίο το θυμάμαι από πάντα στο έπιπλο της τηλεόρασης,

τότε θα έλεγα ότι το σοβαρό gaming για μένα άρχισε με τα Age of Empires και το The

Longest Journey. Δεν θα μιλήσω καν για το Diablo το οποίο από τότε που πρωτοβγήκε

και το αγόρασα είναι ακόμα στο πρώτο ράφι της σιντιέρας μου ! Είμαι λοιπόν 25 και

συνεχίζω ακάθεκτος να μοντάρω, να αγοράζω, να πουλάω, να μαθαίνω, να παίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 και με βλέπω να παίζω μέχρι τα 188 μου(τουλάχιστον)..ζήτω οι καμμένοι gamers πάω να παίξω τώρα..τα πρώτα μου παιχνίδι πρέπει να ήταν εαν θυμάμαι καλά ένα με ενα ρομποτάκι που μεταμορφωνόταν σε μαχητικό αεροπλάνο και έμοιαζε πολύ με robotech(οι παλιοί εδώ σίγουρα ξέρουν τη σειρά) σε amstrad και η πρώτη μου κονσόλα ήταν master system με alex kid ενσωματωμένο στη μνήμη...ωραίιες εποχές..πάω να το ξεθάψω με κανά sonic να καώ νυχτιάτικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα να παίζω games με ένα COMMODORE 64, ούτε που θυμάμαι πόσο ήμουν.Είμαι 31ετών-παντρεμένος και το μόνο για το οποίο λυπάμαι είναι που δε θα ζήσω πέρα από το μέσο όρο (αν όχι λιγότερο) ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΩ!!!!

ΑΔΙΚΙΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!!!!ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ ΤΕΛΙΚΑ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι 21 χρονών και παίζω από τα 5 μου!Δεν νομίζω να σταματίσω ποτέ το gaming γιατί είναι τρόπος ζωής πλέον και ένα από τα hobby μου!Είμαι από τους Φανατικούς ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα και εγώ. Είμαι 33 και εξαρτημένος από τα τότε που είχε βγει ο Spectrum και φορτώναμε τα παιχνίδια με κασετόφωνο...για τους νεώτερους δηλ από την παλαιοληθική εποχή. Αγαπημένο παιχνίδι manic miner και jetpack ...αη στο καλό ....συγκινήθηκα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...