Προς το περιεχόμενο

Πόσων χρονών gamer είστε;


dre@mc@tcher

Πόσων χρονών gamer είστε;  

710 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσων χρονών gamer είστε;

    • 5-10
      189
    • 10-15
      296
    • 15-20
      536
    • 20-25
      634
    • 25-30
      495
    • 30-35
      327
    • 35-40
      140
    • 40-45
      56
    • 45-infinity
      34


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 855
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είμαι 28 κι ακόμα συνεχίζω (όχι με τους ίδιους ρυθμούς όμως).Ξεκίνησα κάπου στα 13 μου όταν και πήρα ένα Ατάρι.Από τότε ατελείωτες ώρες παιχνιδιού,αμέτρητα παιχνίδια και πολλές κονσόλες.Τις περισσότερες ώρες παιχνιδιού τις έχω περάσει με το Pro Evolution Soccer.Ακόμα και σήμερα μαζευόμαστε οι φίλοι και παίζουμε Προ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το ..."φύσημα", το έκανα και εγώ αρκετά συχνα με το Sega Master System...

 

tah66r.jpg Ωραίες εποχές...:-)

Χαχα τι μου θύμισες τώρα ρε φίλε!! Το έχω ακόμα το μηχάνημα... και πάντα θα ξενερώνω που πούλησα το Game Gear για χάρη του PS1... :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εγω καθαριζα τις κεφαλες του κασετοφωνου με λευκο οινοπνευμα και μπατονετες.Μεγαλες εποχες.

 

Μονοφωνικό κασετόφωνο (αυστηρά), λευκό οινόπνευμα και μπατονέτες. Ψωμοτύρι.

Tape loading error.

Memory out of range.

Peek/Poke.

...

 

ZX Spectrum+

 

198x

 

Sir Fred, Pyjamarama, Jet Set Willie, Jet Pac, Way of the Exploding Fist...

Ε ρε χρόνια!

:cry:

 

 

-----Προστέθηκε 16/10/2008 στις 12 : 18 : 50-----

 

 

spectrum 48k με λαστιχενια κουμπακια κ

κασετα..

 

κ παρακαλια να φορτωσει!

 

Αυτό δεν είναι που έδιναν δώρο κι ένα σφυράκι από καουτσούκ για να το συνεφέρνεις όταν για 1000-οστή φορά δεν φόρτωνε το παιχνίδι;

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίες εποχές. Με θυμάμαι από τις πρώτες τάξεις του δημοτικού με το Σόνικ, αργότερα ατελείωτες ώρες με Ζέλντα. Παιχνίδια στρατηγικής στον υπολογιστή και η αποκορύφωση football manager. Είμαι 22 και συνεχίζω... Παιδιά με μέτρο όμως μην το παρακάνουμε, να βλέπουμε και λίγο τους φίλους μας!!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παιζω απο τα 6 μου με τον προτο υπολογιστη που ειχε παρει ο μεγαλος μου αδελφος ας μην πουμε για τα ηλεκτρονικα με τα κερματα που χαλαγαμε απο το 92-99 κατι 5000 χιλιαρα για να τα κανουμε κερματα τι μου θυμιζεται παλιες καλες εποχες αλα και τωρα παιζουμε αλα πολυ ποιο λιγο σταση games παυση gaming και ειμαι 25

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άλλος ένας γέρος παιχνιδιάρης ετών 42. Από το 1979 στα "ηλεκτρονικά" με τάλιρο αν θυμάμαι καλά παίζαμε το PONK (αυτό με τις 2 λευκές ρακέτες) μετά ένα με ένα ραλάκι σε ένα λαβύρινθο που έκλ@νε καυσαέριο, όλα σε 2 διαστάσεις και ασπρόμαυρα, με το βλέμμα στην πόρτα μη μπει κανένας ασφαλίτης και μας ρωτήσει πόσο χρονών είμαστε. Μετά μπήκε το χρώμα στη ζωή μας με PAC-MAN, MOONGRESTA, Super Kong, Gost΄ n΄Goblin και άλλα πολλά. Το 1983 με τον πρώτο ευρείας κλίμακας Home "PC" του κόσμου τον ZX Spectrum του Βρετανού Sir Sinclair (τον έχω ακόμα σε πλήρη λειτουργία και με Modul φωνής και πολλές μαγνητικέ κασέτες). Το 1995 με το πρώτο μου πραγματικό PC αξίας 1.200.000 δραχμών!!!!! Σήμερα μόνο εξομοιωτές πτήσης , FPS και όσο το δυνατόν πιο βαριά παιχνίδια σε γραφικά, περιμένοντας το virtual reality, πριν μας προλάβει ο χάρος. :devil:

Επεξ/σία από GR_Macedon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν αρχή, PC games:Civilazation 2-3-4,κατόπιν age of empires2,lineage2,colin Mcrae, ατέλιωτες ώρες απο τα 16 μou.Πέρασαν 10 χρόνια...Δε συμπεριλαμβάνω τα games στο playstation και το gameboy.

Τώρα πια πάτησα φρέεενο,τα έκοψα.Προκαλούν εθισμό και εξάρτηση :cry:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Play video games as long as they don't make you dumb

Play them as far as they don't stunt your mind

Play 'em as long as they don't take over your life

For they will enslave the curious,the unaware

and they will carry away the unsuspected)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Play video games as long as they don't make you dumb

Play them as far as they don't stunt your mind

Play 'em as long as they don't take over your life

For they will enslave the curious,the unaware

and they will carry away the unsuspected)

 

 

καλά τα λες αλλα δεν είναι μονο τα games. και το internet μπορεί να σε αποβλακώσει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ρε παιδια κανα rick dangerous θα βγαλουν? χχαχαχα

 

29 χρονων, ξεκινησα με amstrad 6128 με την πρασινη οθονη. τωρα εχω ολες τις κονσολες νεας γενια και ενα pc τουμπανο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...