Προς το περιεχόμενο

Το thread της μαγειρικής!


nontasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα φαω βρισιμο αλλα αλουνιμα ειναι το οξειδιο του αλουμινιου :mrgreen:

 

Σου ζεστάνω την καφετιά με τον μπικ στο πεζοδρόμι απάνω, σου ξηγήσω τι είναι η αλουμίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να που θα γαμαγε να μπει το foie gras, μεσα στους ντολμαδες μαζι με συκωτια.

 

 

 

For the record εχω φαει λαχανοντολμαδες με iberico και λευκη τρουφα μαγειριμενους σε λιπος παπιας(confit)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να που θα γαμαγε να μπει το foie gras, μεσα στους ντολμαδες μαζι με συκωτια.

 

 

 

For the record εχω φαει λαχανοντολμαδες με iberico και λευκη τρουφα μαγειριμενους σε λιπος παπιας(confit)

 

κρυβε λογια θα σε βρισουν :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να που θα γαμαγε να μπει το foie gras, μεσα στους ντολμαδες μαζι με συκωτια.

 

 

 

For the record εχω φαει λαχανοντολμαδες με iberico και λευκη τρουφα μαγειριμενους σε λιπος παπιας(confit)

 

Το γεύμα όπως καταλαβαίνεις ήταν λίγο πιο φτωχικό ε. Είναι Κυριακή βράδυ, όχι τα γενέθλια του Ομπάμα ξέρω 'γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΜΑΛΑΚΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΜΝΟ ΠΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΚΑΝΕ SEX ΣΕ ΚΩΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????

 

 

ΠΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

 

ντάξει και ο λαζάρου απλά δεν υπάρχει ο τύπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γκαζοζα σταφυλι.

 

 

 

 

Ρατσιστη.

 

ΜΑΛΑΚΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΜΝΟ ΠΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΚΑΝΕ SEX ΣΕ ΚΩΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????

 

 

ΠΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

 

ντάξει και ο λαζάρου απλά δεν υπάρχει ο τύπος.

Αυτο με το μελανι πρεπει να γαμαει επισης. Εχω φαει μελανι σε αλλα πιατα και ειναι πραγματικα πεντανοστιμο. Εχει μια γευση σαν λεμονι/πορτοκαλι. Μονο μην το φας σε ραντεβου και γινει το στoμα σου μπλε-μοβ (το εχω κανει:P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχει μαγικές γεύσεις η ελληνική κουζίνα. Άλλο που εμείς τρώμε συνέχεια τις ίδιες μαλακίες..... πχ αυτή η κακαβιά πρέπει να μάμαγε, ζωντανά τα ψάρια και συνήθως βάζουν και θαλασσινό νερό μέσα. Τι πιο απλό, φρέσκο και σίγουρα πεντανόστιμο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχει μαγικές γεύσεις η ελληνική κουζίνα. Άλλο που εμείς τρώμε συνέχεια τις ίδιες μαλακίες..... πχ αυτή η κακαβιά πρέπει να μάμαγε, ζωντανά τα ψάρια και συνήθως βάζουν και θαλασσινό νερό μέσα. Τι πιο απλό, φρέσκο και σίγουρα πεντανόστιμο!!!

 

Ναι ρε αλλά δεν μπορεις να τα βρεις ουτε στα μεγαλα ψαραδικα τα ψαρια που χρησιμοποιουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ζωντανά, ωμά;

 

Εννοώ, οτι μόλις τα έβγαλαν απο τα δίχτυα και σπαρταράγαν μερικά ακόμα, τα καθάρισε και τα πέταξε στην κατσαρόλα. Πιο φρέσκο δεν παίζει να γίνεται!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε αλλά δεν μπορεις να τα βρεις ουτε στα μεγαλα ψαραδικα τα ψαρια που χρησιμοποιουν..

Θα σου πω αυτο που λεγανε κατι "ιταλοι" που ζουσανε απο γεννησιμιου τους στην νεα υορκη στον bourdain

http://www.youtube.com/watch?v=qIGORDUHgwM

http://www.youtube.com/watch?v=WRCsBt-FFzo

http://www.youtube.com/watch?v=B6bGpUHwMvU

 

Αν βαριεστε να το δειτε ολο, στο 3ο μερος στο 6ο λεπτο

Το ιταλικο φαγητο/κουζινα επιτασσει να χρησιμοποιεις οτι εχεις γυρω σου. Το να φερουμε στην ΝΥ ιταλικα ψαρια/λαχανικα/κρεατα θα ηταν αντι ιταλικο. Και μετα λεει ο bourdain πως αν ηταν μια γιαγια μετα απο μερικες γεννιες με ιταλικες ριζες στην αμερικη θα ειχε κανει το ιδιο και θα ειχε βαλει την ιταλικη νοοτροπια μαγειρεματος στα προιοντα που εχουν εκει.

 

Γιατι οχι και η ελληνικη κουζινα? Οταν ειχε τελειωσει ο πολεμος ειχανε παει στην κρητη επιστημονες και ειδανε τι μπορουνε να κανουνε για να βοηθησουνε τον κοσμο να ανακαμψει και μεινανε εκπληκτοι οταν ειδανε τον κοσμο να εχει full υγεια επειδη τρωγανε αγριοχορτα. Δωσε τωρα σε ενα παιδι χορτα/λαχανικα/κακαβια και θα σου πει οτι θελει goodys.

Ο καημος μου με την ελληνικη κουζινα δεν ειναι η κουζινα καθεαυτη, αλλα η νοοτροπια των ατομων που θα ειναι οι αυριανοι γονεις και νομιζουν οτι ελληνικη κουζινα=παιρνω delivery.

Επισης το συστημα στην ελλαδα θελει αλλαγη απο την ριζα στην καταχωρηση των προϊoντων και στο πως τα αγοραζει ο κοσμος. Δεν εχει μια πατατα και φυσικα δεν κρινεται η ποικιλια απο την καταγωγη της ρε γαμωτο!

 

Σταματαω εδω γιατι θα γραφω μεχρι αυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...