Προς το περιεχόμενο

Starcraft 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

βλέπω κατι SP και γελάω, no ladder no fun boys :)

 

 

 

είδα και κάτι άλλο για μακ και κάρτες γραφικών, έλιωσα στη Beta, έπαιζα με κατεβασμένη ανάλυση και όλα στο low σε 22άρα οθόνη χωρίς να με ενοχλήσει στο παραμικρό, η κάβλα του game βλέπεις..φυσικά πέζεται και με άλλα settings στην 8800GTm αλλά όταν θα πεσουν οι ζεργκς με τα μαςς θα αρχίσουν τα κολλήματα..

και 10 κολλωσοι να ούμε πέφτουν λίγα FPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έκανα και εκεί παραγγελία. *Cross fingerz*

 

Γιατί στο amazon ενώ έχει 59,99 λίρες στο checkout μας έβγαλε να πληρώσουμε γύρω στις 63 λίρες μόνο για το παιχνίδι +6ευρώ μεταφορικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί στο amazon ενώ έχει 59,99 λίρες στο checkout μας έβγαλε να πληρώσουμε γύρω στις 63 λίρες μόνο για το παιχνίδι +6ευρώ μεταφορικά?

 

Γιατι στην Ελλαδα το ΦΠΑ ειναι 23% ενω οι τιμες στο site ειναι αυτες που ισχυουν στην Αγγλια, με ΦΠΑ 17.5%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι στην Ελλαδα το ΦΠΑ ειναι 23% ενω οι τιμες στο site ειναι αυτες που ισχυουν στην Αγγλια, με ΦΠΑ 17.5%.

 

Δηλαδή ενώ αγοράζω από Αγγλία μου βάζουν να πληρώσω τον ελληνικό Φ.Π.Α???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο, εκτός αν το κάνει το amazon.co.uk συγκεκριμένα

 

έχω αγοράσει από 3-4 διαφορετικά eshops στην Αγγλιά και ότι τιμή έβλεπα στο "ράφι" INC VAT (UK) τόσα πλήρωνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Δε θέλει και πολύ σκέψη..

 

Με αυτή τη λογική πρέπει και το Amazon να αποδίδει μετά το 23% ΦΠΑ στο Ελληνικό κράτος και επίσης οι αποδείξεις του amazon να μετράνε στο αφορολόγητό μου όπως μετράνε σε κάθε αγορά μου από την Ελλάδα. Σε κάθε άλλη περίπτωση τα λεφτά από την αύξηση του ΦΠΑ από 17,5% , που είναι στην Αγγλία, σε 23% πάνε σαν καθαρό κέρδος στην τσέπη του amazon χωρίς καμία λογική.

Επεξ/σία από THEMACHINE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει γιατί εγώ έβαλα να μου το κάνουν γρήγορη μεταφορά (Priority Express) και αυξήθηκε πολύ η τιμή του. Αλλά τι να κάνω που θέλω να φύγω και διακοπές αρχές Αυγούστου, δεν μπορώ να περιμένω το Amazon να μου στείλει το SC2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι στην Ελλαδα το ΦΠΑ ειναι 23% ενω οι τιμες στο site ειναι αυτες που ισχυουν στην Αγγλια, με ΦΠΑ 17.5%.

 

Ουτε μια στο εκατομμυριο.

 

Σε καθε e-shop της Ε.Ε πληρωνεις τον ΦΠΑ (VAT) της χωρας-εδρας του και οχι της χωρας του αγοραστη.

 

Ο φιλος ειτε δεν προσεξε καμια χρεωση , ειτε εβαλε express delivery ειτε εχει μπερδευτει με τα λιρες/ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε μια στο εκατομμυριο. [...]

Δηλ. βάζεις στοίχημα; :P

 

Αυτό το είδατε (όπως κι αυτό);

 

Will my order to a non-UK address be charged the higher VAT rate after January 1, 2010?

Only orders being delivered to the UK, dispatched after January 1, 2010 at 12:00:01am will be subject to the UK VAT increase. For orders being delivered to other countries within the EU, Amazon.co.uk will charge VAT according to the VAT rate within that country.Goods sold by Amazon.co.uk that are dispatched to addresses outside of the EU are generally not subject to EU VAT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή του digital με του hard copy θα ειναι ίδια?

Αν ναι, τότε πέρα από την όρεξη του να το παίξει κανείς το λεπτό που βγαίνει, ποιος ο λόγος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...