Προς το περιεχόμενο

Starcraft 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμενα το ολο ποστ του Μιτς γιατι μου φαινεται διαφημηση του πλαισιου??

Φυσικα και θα το αγορασουμε το παιχνιδι και φυσικα οχι απο το πλαισιο ...δεν ειμαστε μλκς ...ΕΛΕΟΣ δηλαδη...υπαρχουν και καταστηματα που σεβονται την ισοτιμια για την οποια μιλας...

δε χρειαζεται να τα αναφερω ειναι γνωστα και τα ξερει ο κοσμος...

 

Αλλου η δηθεν κλαψα σου

 

την διαφήμιση του πλαισίου που την είδες εσυ ρε φίλε?

το παιδί παρέθεσε λογικά την τραβηγμένη τιμή του παιχνιδιού (έτσι κατάλαβα εγώ) απο ένα μεγάλο ελληνικό κατάστημα του χώρου, στην περίπτωσή μας το Πλαίσιο!

 

και ξέρεις πιο είναι το αστείο? οτι νομίζεις οτι το πλαίσιο έχει ανάγκη τέτοιου είδους διαφήμιση απο τον Mitsoulas !

 

60 ευρώ ρε φίλε ! για κορόιδα ψάχνουν?? και επειδή ρε συ lunatic δε είμαστε όλοι σαν εσένα, στείλε μου ενα pm να μου πεις τα καταστήματα που το έχουν σε καλύτερη τιμή.

 

και κάτι άλλο. μπήκα σήμερα να διαβάσω κανένα αθλητικό στο σίτε του sport-fm και φάτσα κάρτα είδα αυτό!

 

http://www.sport-fm.gr/article/284091

 

άμα μπούμε δλδ σε σειρά προτεραιότητας, ξέρει κανείς σε τί τιμή θα το ψαρέψουμε το παιχνιδάκι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις έλεος. Το έχουμε πει χιλιάδες φορές: Από δεκάδες site του εξωτερικού το έχεις 27/7 σπίτι σου με 40-45 ευρώ. Το Πλαίσιο και το κάθε πλαίσιο ψάχνουν κορόιδα (και προφανώς τα βρίσκουν σε μεγάλους αριθμούς).

 

game.co.uk με 43 ευρώ 27/7 σπίτι σας (και τα μεταφορικά μέσα στην τιμή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

linuxovios διάβασα τα παρακάτω σχετικά με παραγγελίες απο το site που λες

 

Ενώ με γείωσαν πριν λίγες μέρες από το game.co.uk ότι η παραγγελία μου για το special edition ακυρώνεται επειδή είναι πάνω από 1 κιλό, σήμερα μου στέλνουν email ότι προχωράει κανονικά η παραγγελια και θα γίνει χρέωση στην κάρτα μου. wtf?

 

Και μένα τα ίδια και τους έστειλα mail πίσω και νομίζω πως έβγαλα άκρη.

 

τελικά παίζει η δε παίζει πρόβλημα με τα Orders Μέσω games.co.uk ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό πάντως μου φαίνεται τρελή απάτη, εκτός αν το κάνουν ΟΛΑ τα eshops και όχι μόνο το amazon

 

o αυξημένος ΦΠΑ ειναι απατη? υποτειθεται οτι το 23% το αποδίδουν στο κράτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o αυξημένος ΦΠΑ ειναι απατη? υποτειθεται οτι το 23% το αποδίδουν στο κράτος.

 

Το ΦΠΑ έτσι κι αλλιώς είναι απάτη. Λες και είμαστε "τάνες" και δίνουμε μερτικό στον νταβατζή :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά παίζει η δε παίζει πρόβλημα με τα Orders Μέσω games.co.uk ?

 

Αυτά αφορούν την collector's edition που λόγω αυξημένου βάρους δεν την ταχυδρομούν εκτός UK. Δεν υπάρχει θέμα με την απλή έκδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΦΠΑ έτσι κι αλλιώς είναι απάτη. Λες και είμαστε "τάνες" και δίνουμε μερτικό στον νταβατζή

 

Και πριν που το ΦΠΑ ήταν 21% πάλι 60 τα πουλούσαν. Η μεγάλη κοροϊδία γίνεται από το Πλαίσιο. (απάτη δεν είναι, διότι ο καθένας όσο θέλει πουλάει - οι πελάτες ας ενημερωθούν καλύτερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

linuxovios διάβασα τα παρακάτω σχετικά με παραγγελίες απο το site που λες

 

 

 

 

 

τελικά παίζει η δε παίζει πρόβλημα με τα Orders Μέσω games.co.uk ?

 

Για collector's θα έχεις πρόβλημα. Για τα άλλα λογικά όχι.

 

Για το όλο θέμα με την blizzard τα έχουμε ξαναπεί χιλιάδες φορές, ας μην επαναλαμβανόμαστε. Σε κανέναν δεν αρέσει που θα βγάλει 1/3 του game τώρα και τα άλλα 2 exp. μετά. Τι να κάνουμε τώρα; Πολλά δε μου αρέσουν και εμένα και εσένα και σε όλους. Αλλά πας μεγάλε και δίνεις 4€ φραπεδούμπα για να δεις τα πιπίνια, πας και δίνεις 7-8-10€ το ποτό, δίνεις τα κέρατά σου από εδώ και από εκεί και τέτοια φασαρία δεν κάνεις (δεν το λέω σε κάποιον συγκεκριμένα, γενικά μιλάω)

Δίνεις λεφτά στο cinema για κάθε πατάτα. (και αν δεν τα δίνεις, ε πάρε το παιχνίδι από το θείο, τι να πω)

Κατά τη γνώμη μου τουλάχιστον επειδή πραγματικά πέρασα τη 2η δεκαετία της ζωής μου παίζοντας αρκετά τα παιχνίδια της εταιρίας και συνεχίζω προς την 3η τουλάχιστον δε με έχει απογοητεύσει με κανένα παιχνίδι οπότε ΝΑΙ ΜΕΝ ΥΠΕΡΒΟΛΗ, ΝΑΙ ΚΑΚΩΣ ΜΑΣ ΤΑ ΚΑΝΕ Η blizzard ΕΤΣΙ, ΑΛΛΑ άντε, δεν πειράζει, άμα με αποζημιώσεις με την ποιότητα, χαλάλι.

Ας δίνω κάθε 4-5 χρόνια από 100€ και ας με κρατάνε τόσο πολύ σαν ποιότητα.

Θα μπορούσαν να είναι και καλύτερα τα παιχνίδια της αλλά έχουν κάνει μεγάλες καινοτομίες σε πολλά θέματα στο χώρο και το σενάριο είναι καλό. Στο φινάλε...ε πώς να το κάνουμε είναι πολύ καλύτερα από άλλα παιχνίδια!

 

Αν θέλετε να αλλάξει η κατάσταση, ενισχύστε και λίγο τις πιο μικρές εταιρίες να ανέβει ανατγωνισμός και σταματήστε να παίρνετε από το "θείο" γιατί να πατώσει η blizzard δύσκολο το κόβω.

 

Και 60 όλο το game να ήταν ΠΑΛΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΑΝ.

Αλλά πραγματικά, είναι ένα παιχνίδι το οποίο το περιμένουν 10 χρόνια, υπάρχει περίπτωση να το έδιναν μόνο 60€ όλο; Δηλαδή αν έβαζαν εσάς να το κοστολογήσετε για μέγιστο κέρδος πόσο θα το βάζατε; Για μπείτε λίγο στη θέση τους.

Εταιρεία είναι και θέλει φράγκα, ειδικά στην εποχή που ζούμε.

ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.

 

Και πάλι καλά που δεν το έκανε συνδρομητικό!

(Γιατί πίστεψτε με, και να το έκανε, παλι πανικός θα γινόταν)

 

Δε διαφωνώ με κανέναν, όποιος το βρίσκει ακριβό, καλά θα κάνει και δε θα αγοράσει και εμένα αν δε με ικανοποιήσει το πρώτο μέρος δε θα αγοράσω τα υπόλοιπα.

Το μόνο που λέω είναι να δούμε λίγο τα πράγματα από όλες τις οπτικές γωνίες,

έτσι βρε αδερφέ για να γίνουμε καλύτεροι άνθρωποι και ας μη συμφωνούμε!

 

---για τα σχόλια ότι είναι το sc1 με μικροαλλαγές θα πω ότι ακόμα δεν το έχω παίξει αλλά θα πω και ότι αν ήταν τελείως διαφορετικό θα έλεγαν μετά ότι δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο κτλ., ποτέ δεν είναι ΟΛΟΙ ευχαριστημένοι με sequels.---

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αυξήθηκε η τιμή του Πλαισίου. Όσο ήταν και με 21% ΦΠΑ είναι και με 23%. Χτες που ξαναμίλησα μου είπαν για 89,90 στις CE.

 

Σας προκαλεί έκπληξη το γεγονός ότι πουλάει ακριβότερα από τον υπόλοιπο κόσμο, το Πλαίσιο και το κάθε άλλο ελληνικό μαγαζί? Μα σε όλα ανεξαιρέτως τα παιχνίδια αυτό ακριβώς συμβαίνει (και μακάρι να συνέβαινε μόνο στα παιχνίδια....)! Όταν ένα game έχει 30-35 ευρώ έξω εδώ δεν μας σκάνε μια 50άρα σαν τιμή? Αναμενόμενο δεν είναι λοιπόν το starcraft που ακόμα και έξω βγαίνει 40+ να έχει εδώ 60? Από Ελλάδα μόνο CE αγοράζω, γιατί μου έρχονται σχεδόν στην ίδια τιμή με απέξω. Η επόμενη αγορά μου από Ελλάδα θα είναι το Cataclysm και η μεθεπόμενη το Diablo3. Όλα τα υπόλοιπα φυσικά από έξω και είμαι από αυτούς που αγοράζουν σωρηδόν τίτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για collector's θα έχεις πρόβλημα. Για τα άλλα λογικά όχι.

 

Τελικα εβγαλες καποια ακρη φιλε με το collector's?

Και εμενα μου ακυρωσαν 3 παραγγελιες απο game.co.uk Λογω βαρους. Amazon δε το εχει πια in-stock, και ψαχνω να παρω απο αλλου...

Τα gameplay.co.uk , και gamestation.co.uk το εοχυν ιδια τιμη και δε βλεπω καποια σημειωση για βαρος και λεω να δοκιμασω αλλα δε τα ξερω τα sites...

 

Αλλη λυση υπαρχει? (για collector's σε λογικη τιμη παντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα εχουμε πει 100 φορες τα μαγαζια που πουλανε σε ανθρωπινες τιμες

ιντερνετ εχεις επισης ψαξου λιγο...

 

το οτι μου φαινεται διαφημηση παρα κλαμα το ποστ το εστιαζω οτι αναφερθηκε σε ενα καταστημα και καλα που ειναι ακριβο ενα ισχυει για ΟΛΑ το ιδιο...δηλαδη γιατι να μην αναφερει καποιο αλλο και ειπε το συγκεκριμενο?

 

και το ποστ μου αυτο το βασιζω στην ΕΞΑΡΣΗ των διαφημησεων που γινονται απο το συγκεκριμενο μαγαζι..οπως μερικοι διαπιστωσαν ακομα και στο σπορ-φμ βαλανε..χαχαχα...και το ακουσα και σε σποτακι στο ραδιο ζωντανα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν τηλέφωνο από πλαίσιο και μου στέλνουν τον κολέκτορα στις 27 του μήνα στα 80ευρώ. Να πω την αλήθεια όμως πιο πολύ για συλλεκτικούς λόγους το πήρα. Δεν είμαι και τόσο φανατικός του starcraft lore. Προτιμώ το lore του warhammer 40k που είναι αρκετά πιο σκοτεινό.

 

Πώς νόμιζα ότι το πλαίσιο έχει την collector's στα 90 ευρώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...