Προς το περιεχόμενο

Car-radio Mp3 που να δέχεται Memory Stick?


SpectralQ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω ν'αγοράσω Car-radio που να παίζει Mp3 και να δέχεται Memory Stick (έχω μια 2GB και λεω να το εκμεταλλευτώ). Ξέρει κανείς κάποιο μοντέλο και πού μπορώ να το βρω?

 

Θέλω κάνω γενική αναβάθμιση στο αυτοκίνητο και να βάλω + 2 ηχεία πίσω. (Έχει ακόμα cassette player!, ούτε καν cd!). Έχει ιδέα κανείς πόσο περίπου πάει το μαλλί? (Το car είναι vitara 3θυρο και προς το παρόν έχει 2 ηχεία)

 

Έλεγα να την κάνω τη δουλειά στο MediaMarkt αλλά είναι να πετύχεις προσφορά. Τώρα που πήγα δεν είχε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιά είχα βρεί ένα ALPINE που φύσαγε απο επιδόσεις αλλά το συγκεκριμένο μοντέλο βγήκε μονο japan καθώς και ένα adaptor sony για ms που συνδεόταν στο πίσω μέρος ενός RCD sony και αναγνωριζόταν ώς cdιέρα.Ψάξε καλύτερα για κάτι με θύρα secure digital,περισσότερα θα βρείς και θα σου έρθει και πιο φτηνά μαζί και με τη καινούρια κάρτα sd που θα χρειαστείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

egw eixa agorasei prin kamposous mines ena medion apo to mediamarkt marka me'kapses alla paizei teleia kai pernei usb disk, mmc,sd kai cd! diavazei oti tou rikseis!! exw ena flashaki 2gb kai to exw mono gia to amaksi!! exw kai 2 sd 512!!!to cd den thimamai ana leitourgei giati den to exw valei na ksanapaiksei pote!! 80 eura to eixa parei!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα carrefour εχουν το αντιστοιχο firstline που εχει ολα τα παραπανω και ειναι καλο συμφωνα με καποιον που το ειχε παρει απο το forum .Απο τιμη και αυτο εχει γυρω στα 80-90 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

egw eixa agorasei prin kamposous mines ena medion apo to mediamarkt marka me'kapses alla paizei teleia kai pernei usb disk, mmc,sd kai cd! diavazei oti tou rikseis!! exw ena flashaki 2gb kai to exw mono gia to amaksi!! exw kai 2 sd 512!!!to cd den thimamai ana leitourgei giati den to exw valei na ksanapaiksei pote!! 80 eura to eixa parei!!!

 

Και εγώ το έβαλα στο αμάξι μόνο και μόνο για το USB. Κάλο για τα λεφτά του αλλά έχει διάφορα προβληματάκια (πχ ο decoder στα mp3 αναπαράγει μαζί με τη μουσική και λίγο θόρυβο). 87 ευρώ στοίχιζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Έχει ακόμα cassette player!, ούτε καν cd!).

 

Τυχερέ! Μακάρι να ήμουν στη θέση σου. Θα έπαιρνα ένα cassete adapter με 15 Ευρώ και έτσι θα μπορούσα να συνδέσω το ipod nano μου στο αυτοκίνητο.

1000 τραγούδια φτιαγμένα με smart playlists στο iTunes και με το μακράν καλύτερο interface διαχείρισης από το nano σε σχέση με οποιοδήποτε car stereo.

 

Αν έχεις mp3 player μήπως αξίζει τον κόπο αυτή η φτηνή λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα και το YAMAKAWA M2150. Τα βασικά χαρακτηριστικά του τα βλέπεις εδώ:

 

http://www.amy.gr/

 

Για τιμές κοίτα στο skroutz:

 

http://www.skroutz.gr/search.php?sp_keyword=YAMAKAWA+M2150&sp_catcode=SKROUTZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχερέ! Μακάρι να ήμουν στη θέση σου. Θα έπαιρνα ένα cassete adapter με 15 Ευρώ και έτσι θα μπορούσα να συνδέσω το ipod nano μου στο αυτοκίνητο.

1000 τραγούδια φτιαγμένα με smart playlists στο iTunes και με το μακράν καλύτερο interface διαχείρισης από το nano σε σχέση με οποιοδήποτε car stereo.

 

Αν έχεις mp3 player μήπως αξίζει τον κόπο αυτή η φτηνή λύση;

 

 

Υπάρχουν πάρα πολλές λύσεις με αντάπτορες για να συνδέσεις τα ipod σε ότι πηγή έχεις, ακόμα και εργοαδστασιακή αν είναι.

 

Ρίξε μια ματιά στον http://www.kalogeropoulos.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πάρα πολλές λύσεις με αντάπτορες για να συνδέσεις τα ipod σε ότι πηγή έχεις' date=' ακόμα και εργοαδστασιακή αν είναι.

 

Ρίξε μια ματιά στον http://www.kalogeropoulos.gr[/quote']

 

Sorry στον thread starter για το off topic: thanx για το link, ναι το ξέρω φίλε μου. χθες για πολλοστή φορά τα χάζευα. αλλά το %^#^%# εργοστασιακό που έχω στο Fiesta δεν έχει aux in και η λύση του Καλογερόπουλου είναι ένα kit που κοστίζει 150?. Λύση που τη βρίσκω ιδιαίτερα ακριβή αφού με αυτά τα λεφτά παίρνεις cd/mp3 player καινούριο και ενδεχομένως καλύτερο από την παπαριά της Ford.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχει δοκιμάσει κανείς σας να συνδέσει φορητό mp3 player απο την έξοδο των ακουστικών στο AUX του αυτοκινήτου? Αν ναι παιζει καλα ή βγάζει θόρυβο? Παίζει το ίδιο καλά με το να έχει line out?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δοκιμάσει κανείς σας να συνδέσει φορητό mp3 player απο την έξοδο των ακουστικών στο AUX του αυτοκινήτου? Αν ναι παιζει καλα ή βγάζει θόρυβο? Παίζει το ίδιο καλά με το να έχει line out?

Εξαρτάται πάντα από το mp3 player και το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου (δεν έχουν όλα aux-in). Σε γενικές γραμμές πιστεύω πως ένα μέτριο ηχοσύστημα αυτοκινήτου σε σύνδεση aux-in με ένα φορητό mp3 θα έχει καλύτερα ηχητικά αποτελέσματα από το να κάνει αναπαραγωγή mp3 με ένα car-audio-mp3 της πλάκας.

 

 

Άσχετο: Το Mediamarkt έχει φέρει ένα ράδιο-CD-Mp3 με είσοδο USB-MMC card. Όπως το περιεργάστηκα πρέπει να είναι το ίδιο (hardware-ικά τουλάχιστον) με το Medion που είχε κυκλοφορήσει πριν από καιρό. Όσοι πιστοί προσέλθετε icon6.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...