Προς το περιεχόμενο

νεα διαβατηρια?


pern112

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω πως μπορείς από το ληξιαρχείο να πάρεις μια βεβαίωση ταυτοπροσωπείας για τα πτυχία σου σε περίπτωση αλλαγής ονόματος. Πάρε ένα τηλέφωνο και ρώτα τους να επιβεβαιώσεις, εμένα έτσι μου είχαν πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

δεν θέλω να αλλάξω όνομα, θέλω απλά να μου το γράψουν σωστά και όπως το θέλω εγώ ... αλλά είναι πολύ δύσκολο, όλο κάτι γίνεται λάθος ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαλε καινυρια ταθτοτητα δεν ακσιζει διαωατιριο εκτοσ αν θελεισ να πασ αμερικα...εγω εκανα την μλκια να παω να βγαλω αλα μθ παν πμετα απο μια βδομαδα οτι θα κανει αλεσ 2 βδομαδεσ τα γιδια ....κ τουσ ειπα να μυ βγαλυν ταυτοτητα κ μου εβγαλαν σε 3 μερεσ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θέλω να αλλάξω όνομα, θέλω απλά να μου το γράψουν σωστά και όπως το θέλω εγώ ... αλλά είναι πολύ δύσκολο, όλο κάτι γίνεται λάθος ...

 

Πάντως στο να ταξιδέψεις πρόβλημα δε θα εχεις.

 

Οπότε αυτό που σου μένει είναι να ψάξεις περισσότερο κατά πόσο μπορεί κάποτε να προκύψει πρόβλημα όπως σου είπαν στην αστυνομία και τι πρέπει να κάνεις γι αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, μου έβγαλαν νέο και σωστό σε 3 μέρες ... το πώς είναι άλλο θέμα. Αλλά τώρα που το κοιτάω έχω μια απορία? Καλά, το τσιπάκι υπάρχει? Και αν ναι, πού είναι? Και γιατί δε γράφει πουθενά μέσα κάτι γι΄αυτό (πχ αν πρέπει να προσέχουμε περισσότερο στη φύλαξή του ή κάτι σχετικό τελοσπάντων) ???

 

Ξέρει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

χιχι έμαθα πάντως ότι: τσιπάκι όπως το εννοούσα εγώ δεν έχουν, αλλά διάφορα μικρο- σε πολλά σημεία, και ότι το αν έχει τσιπ ή όχι το καταλαβαίνουμε από ένα μικρό σήμα που έχει στο εξώφυλλό κάτω-κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄Εχει μήπως πάει κανείς (πολύ) πρόσφατα Αγγλία μόνο με ταυτότητα?

Πρόκειται να πάω αρχές Ιουλίου και αναρωτιέμαι αν αρκεί η νέου τύπου ταυτότητα ή πρέπει οπωσδήποτε να βγάλω διαβατήριο.

Ξέρω ότι έχει συζητηθεί πολλές φορές στο φόρουμ αλλά έχω μπερδευτεί λιγάκι. Θα ήθελα κυρίως να ξέρω νομικά τι ισχύει. Thanx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά! Ήθελα να ρωτήσω εάν στις χώρες που έχουν ενταχθεί πλήρως στην Ε.Ε. χρειάζεται διαβατήριο για να ταξιδέψεις. Συγκεκριμένα με ενδιαφέρει Βουλγαρία, και από τι βλέπω σε μια σελίδα έχει ενταχθεί πλήρως από τις 1.01.2007. Αυτό σημαίνει ότι μπορώ να ταξιδέψω χωρίς διαβατήριο? Όποιος ξέρει τί ισχύει ας με ενημερώσει . Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Καλησπέρα παιδιά! Ήθελα να ρωτήσω εάν στις χώρες που έχουν ενταχθεί πλήρως στην Ε.Ε. χρειάζεται διαβατήριο για να ταξιδέψεις. Συγκεκριμένα με ενδιαφέρει Βουλγαρία, και από τι βλέπω σε μια σελίδα έχει ενταχθεί πλήρως από τις 1.01.2007. Αυτό σημαίνει ότι μπορώ να ταξιδέψω χωρίς διαβατήριο? Όποιος ξέρει τί ισχύει ας με ενημερώσει . Ευχαριστώ!

 

Ακριβώς από πάνω από το δικό σου μήνυμα, το μέλος KWSN-Men έχει δώσει ένα link.

 

Κάνε έναν κόπο και δες τι λέει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Για να ξεθάψω ένα παλιό θέμα...

 

Η απορία μου είναι η εξής:

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο φωτογραφείο για να βγάλω φωτό για ταυτότητα-διαβατήριο? Διότι ως γνωστόν η φωτό του διαβατηρίου είναι λίγο περίεργο θέμα και καλό θα ήταν να μην μπλέξουμε. Οπότε αν ξέρετε κάποιον που βγάλατε ή γνωρίζετε ότι δεν έχει αντιμετωπίσει κάποιος πρόβλημα παρακαλώ να μου πείτε. Με ενδιαφέρουν κυρίως περιοχές κέντρου-Καλλιθέας Νέας Σμύρνης..

Σας ευχαριστώ πολύ...

 

Παρακαλώ το θέμα να μην θεωρηθεί διαφίμηση. Απλά δεν θέλω να μπλέξω και να καθυστερήσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έβγαλα πριν από 2 μέρες 3 φωτογραφίες για διαβατήριο και μου κόστισε 5 ευρώ η μια!!!!

 

Πιστεύω ότι φωτογράφος είναι το επάγγελμα του μέλλοντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...