Προς το περιεχόμενο

Linksys WAG354G firmware :-(((


caveneo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

kala ama bgei akri foufoutie pesto mou.giati kai alloi exoun to router sou kai den exoun auto to provlima.afou ine annex a to annex a tha baleis ti mas to lene gia kainourio.eblepa otan gia ta disconection elegan oti fteei to port forward.bebea pou na xeroun to mpaxalo tis ellados alla leme.ego pantos epidi grafeis oti exeis annexb den xero an to annex firmware tha pexei.an pezei opos lene tote giati sto site dinoun allo gia annex a kai allo gia annex b??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

to skeftika kai egw ayto kai eipa na mhn parw to risko na valw Annex A panw se ISDN grammh... oso gia to midenismo ths taxhtytas kai ta sxetika, mallon tha kanw ypomonh mexri na vgaloun firmware gia AnnexB h tha paw na parw kanena kainourio modem ths prokophs :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

re paidia,ki ego exo to liknsys ayto over pstn kai to ekana upgrade to firm stin episimi anabathmisi apo linksys,alla exo disconects....Exo omos Connex 512 ...tha mporeso na balo to upgrade tis forthnet kai na eimai meso ote?.....I THA FRIKAREI to routeraki mou?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω στο adslgr.com κάποιοι έχουν αφαιρέσει από το firmware της forthnet της προστασία του να χρησιμοποιείται μόνο για αυτή σαν ISP, ψάξε εκεί στην συζήτηση για τα linksys. Πάντως το δικό μου με forthnet από τότε που του έβαλα το firmware της forth δουλεύει ΤΕΛΕΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to skeftika kai egw ayto kai eipa na mhn parw to risko na valw Annex A panw se ISDN grammh... oso gia to midenismo ths taxhtytas kai ta sxetika, mallon tha kanw ypomonh mexri na vgaloun firmware gia AnnexB h tha paw na parw kanena kainourio modem ths prokophs :)

opos sou grafo kai pio pano isos to provlima ine allou sto pc giati osous xero me linksys den exoun auto to provlima akoma kai me new version.b.an pas na peraseis to firmware ite pou tha katalikseis me ena router pou den tha xanapexei ite den tha sto perasei kan ite pou den tha pezei kan alla se merikes periptoseis iparxei sotiria.an ine na pareis allo pare zyxel 660 hw.pantos ego exo to linksys kai pezei teleia gia poles fores xoris reboot xoris tipota kai me 3 pc pano.2 wi fi ena cable.

 

re paidia,ki ego exo to liknsys ayto over pstn kai to ekana upgrade to firm stin episimi anabathmisi apo linksys,alla exo disconects....Exo omos Connex 512 ...tha mporeso na balo to upgrade tis forthnet kai na eimai meso ote?.....I THA FRIKAREI to routeraki mou?

ipame ligo pio pano se auto to thema nomizo pos tha to kaneis na pexei me otenet account.ite tha to anixeis apo alli selida ite prota tha peraseis ta stoixeia sou kai meta tha kaneis to update xoris na kaneis reset.alios ginetai kai apo to backup restore.

 

Νομίζω στο adslgr.com κάποιοι έχουν αφαιρέσει από το firmware της forthnet της προστασία του να χρησιμοποιείται μόνο για αυτή σαν ISP, ψάξε εκεί στην συζήτηση για τα linksys. Πάντως το δικό μου με forthnet από τότε που του έβαλα το firmware της forth δουλεύει ΤΕΛΕΙΑ

den exoun aferesei tin prostasia alla apla tin exoun parakampsei me tous tropous pou exoume pei parapano.an kapoios mporouse na tin aferesei apo ton kodika tha ixere na ftiaxei kai to provlima me ta disconections.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Paidia egw exw to linksys wag354g gia ptsn annex a kai exw valei tin episimi ekdosi tis linksys 1.01.11 kai einai gamati poli poio grigoro sta menu kai poli poio axiopisto ap' opoiadipote alli. Parolo poy ki egw exw forthnet exw valei afti tin ekdosi apo to site

Exei kai gia ta 2 annex(a + B). Dokimaste ti ki eseis kai tha vreite tin ygeia sas. Egw poy exw dokimasei oles(1.01.05, 1.01.09(forthnet) k.a.) h 1.01.11 by linksys einai i kaliteri. Mia dokimi tha sas peisei kai an den eistai eyxaristimeni giriste stin palia sas ekdosi firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fits13 άντε θα το δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία και θα στείλω feedback. Εγώ επάνω στο Linksys συνδέω 6 PC μέσω 2 switch (το ένα βρίσκεται 40 μέτρα -στο δίπλα σπίτι). Έχω το firmware της Forthnet. Σε γενικές γραμμές καλό είναι, αλλά τρώει ώρες ώρες κάτι κολλήματα(ούτε στο 192.168.1.1 μπαίνει) και θέλει να το βγάζουμε από τη μπρίζα και να το ξαναβάζουμε. Ας ελπίσουμε ότι θα λυθεί με αυτό που προτείνεις. Μακάρι να διορθώσει τα κακώς κείμενα!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα μου εκανε κατι κουλα το ρουτερ.

 

Γενικα, αν εχω λιωσει τη γραμμη, καμια φορα κολλαει και χρειαζεται να βγαλω την τροφοδοσια ρευματος και να την ξαναβαλω σε 30'' και ειναι ολα οκ.

 

Σημερα ομως, κολλησε και εκανα το ιδιο αλλα δεν...Για καποιο αγνωστο λογο το λαμπακι ''Ιντερνετ'' ηταν κοκκινο ενω το λαμπακι ''DSL'' ηταν σταθερα πρασινο.Ξερει κανεις γιατι εγινε αυτο?Εχω το ρουτερ του thread.Τωρα εφτιαξε, αλλα εγω φρικαρα για 10 λεπτα...

 

 

Και κατι ασχετο.Αν για καποιο λογο(μακρια απο εμας) εχει προβλημα η DSL, η 56Κ backup δουλευει στη γραμμη μου ή οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς μου έκανε και εμένα με forthnet στα Χανιά σήμερα και μόλις έφτιαξε , αν έχει πρόβλημα μόνο η dsl σου και έχεις ξεσυνδεμένο το ρουτερ πρέπει να δουλεύει κανονικά η 56αρα (εκτός αν έχει και η τηλεφωνική γραμμή πρόβλημα όπως έιχα πάθει πριν καμια εβδομάδα και δεν μπορούσαν να πάρω καν τηλέφωνο...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω ειχα προβλημα disconnect και το πρωι, αλλα η εξηγηση βρισκεται εδω:

 

Εργασίες αναβάθμισης των υπηρεσιών ADSL

14/02/2007

 

Η Forthnet ΑΕ ανακοινώνει ότι την Πέμπτη 15 Φεβρουαρίου 2007 και ώρα 06:00, θα εκτελεστούν εργασίες αναβάθμισης, οι οποίες αναμένεται να έχουν ολοκληρωθεί το αργότερο έως τις 08:00 της ίδιας ημέρας. Κατά το παραπάνω διάστημα ενδέχεται να υπάρξει διακοπή μικρής διάρκειας στις υπηρεσίες ADSL.

Η Forthnet ζητά την κατανόηση των καταναλωτών της, ενώ θα καταβάλλει κάθε δυνατή προσπάθεια για την ταχύτερη ολοκλήρωση των εργασιών.

 

Tωρα γιατι μου το εκανε και το απογευμα δεν ξερω...Ισως συνεχιζονται οι εργασιες.Παντως, στο μTorrent απο το πρωι εχω +20% καλυτερες ταχυτητες και δεν εχει να κανει με το αρχειο.Τετοια ωρα δεν εβλεπα πανω απο 50kb/s και τωρα ειμαι στα 80kb/s.

 

Eλπιζω να φταινε οι εργασιες και μονο, γιατι προσωρινα φρικαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...