Προς το περιεχόμενο

Linksys WAG354G firmware :-(((


caveneo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Βγηκε νεα εκδοση 1.01.58 για την annex a:

Firmware Version 1.01.58

- Compatible with Windows Vista 32/64-bit

- Resolves issue with serial number display

- Resolves issue with WAN SNMP Set/Get operations failure

- Resolves issue with SNMP v1/v2c enabled when SNMP v3 is enabled

- Resolves issue with RIP packet being sent to source

- Resolves issue with Autodetect VC inconsistency

 

http://www-uk.linksys.com/servlet/Satellite?c=L_Download_C2&childpagename=UK%2FLayout&cid=1129319258422&packedargs=sku%3D1148434888423&pagename=Linksys%2FCommon%2FVisitorWrapper&lid=5842214507B01

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τονισω οτι εγω προσωπικα με την νεα εκδοση του firmware εχω δει καλυτερες ταχυτητες και σχεδον μηδενικες αποσυνδεσεις στις 2 μερες που εχω κανει update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω για ενα προβλημα που μου παρουσιασε το wag354g του κολητου μου , εαν χρειαζεται αναβαθμιση το firmware. Το Προβλημα ειναι οτι δεν συνδεεται με τιποτα με το MSN , ουτε με το site hi5. Οταν το βγαζουμε και μπαινουμε με dial up , ολα κανονικα παιζουν. Και επισης απενεργοποιησαμε το firewall του wag354g. Πιστευεται οτι με αναβαθμιση του firmware , θα στρωσει ή χρειαζεται να κανω κατι αλλο????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Τι ταχύτητες πιάνετε με το τελευταίο firmware για το LINKSYS? Τα 10mbps τα πιάνει ? Τα 24 που θα έχουμε απο πρώτη Ιουλίου θα τα αντέξει??

Έχει προβλήματα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σόρρυ γιατί χάθηκα. Τελικά ποιο firmware για το WAG354G v1 παίζει καλύτερα με 2play της forthnet? το 1.01.09gr της forthnet ή το 1.01.11 που δίνει στο site της η liksys?

 

ή μήπως το παλιό 1.01.05gr της forthnet που έχω είναι μια χαρά και δεν χρειάζεται να το αλλάξω??? αλλά πάλι αυτό παίζει μόνο με PPPoE, αυτό είναι κακό έτσι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bale opoio thes apo ta 2.to ena diorthonei ta diswconections alla tora pou tha ise me 10 mbps diskolo na to kaneis na kanei disconection.opote kai tis linksys na peraseis tha ise mia xara.

ioctl ola ta linksys pezoun mexri 24 mbps.min perneis fora ot itha exeis 24 mbps .ligoi tha exoun logo apostasis.

pantos lipame opoion tha parei tilefono sto support tis forthnet meta tin 1 iouliou.den tha bgazoun grammi me tipota gia ena basiko logo.TA MISA ATOMA POU DEN THA DOUN 24 MBPS THA PAROUN TIN FORTHNET KAI THA LENE OTI MAS IPATE 24 KAI EGO EXO 10 .GIATI?KAI EKEI GIA AKOMA MIA FORA THA FANEI OTI O ELINAS DEN XEREI NA DIABASEI AUTO POU EGRAPSAN OSO ANTEXEI O XALKOS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χρειάζομαι την βοήθεια σας. Τώρα που έβαλα κι εγώ forthnet 2play είπα να αναβαθμίσω το firware του WAG354G liksys μου. Η forthnet λοιπόν δίνει προτεινόμενες ρυθμίσεις τις εξής:

 

Encapsulation: PPPoA

Multiplexing: VC

 

ωστόσο εμένα παίζει μόνο σε PPPoE LLC. Αυτό δημιουργεί κάποιο πρόβλημα; θα έχω μειωμένες ταχύτητες εξαιτίας αυτού;

 

Να τονίσω ότι η γραμμή μου έχει πολύ θόρυβο (margin 6 dB).

 

ακόμη προτείνει:

DSL Modulation: G.dmt

δεν θα πρέπει όμως να μπει ADSL2+ ?? (υποπτεύομαι ότι είναι παλιό το screenshot) πάντως εγώ εκεί το έχω.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

se ote tha baleis auta pio pano.se double play to afineis multimode kai pezeis se pppoe me llc.den einai oti i grammi exei thorivo.oso pio pola megabit pezei i grammi toso peftei to margin.katototo orio margin =6 peripou ektos an exeis ftasei prota ta 24 mbit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...