Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια παιδια.

Πως θα κάνω στο port forword για το utorrent στον router που δινει η forthnet thomsonTG585?

By default από τον router είναι check το UPnP. Αυτό είναι κάτι σαν αυτόματη λειτουργία του port forward ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

By default από τον router είναι check το UPnP. Αυτό είναι κάτι σαν αυτόματη λειτουργία του port forward ή όχι;

 

Ναι. Αν το ενεργοποιήσεις και στο uTorrent, δε θα χρειαστεί να μπλέξεις με port forwarding.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις εγω διαβασα ολα τα θεματα στο φορουμ δε βρηκα τι ακριβως φταιει.

εχω 2048 οτενετ και μ-τορρεντ.

κατεβαζω μερες τωρα το niptuck(ολες τις σεζον) και δε λεει να κατεβει.

σιντερς:3(35)

πιρς:43(246)

καταρχην ποιο ειναι το σωστο;οι σιντερς ειναι 3 ή 35; δεν εχω καταλαβει ακομα.

η ταχυτητα μου ειναι η μεγιστη 40-50 βαρεια 60 και ετσι δε θα κατεβει ουτε σε μια βδομαδα.

το σηματακι κατω ειναι πρασινο.

εχω ανοιχτες πορτς ή οχι;

ο pfportchecker λεει μια οτι ειναι ανοιχτη,μια οτι δεν ειναι.

μηπως εχει σχεση που το μοντεμ μου ειναι sagem 800fast;(παναρχαιο δλδ)

ξερω οτι η μεγιστη ταχυτητα μου ειναι περιπου 200 που την πιανω μονο σε αρχεια που ειναι πολυζητητα,δηλαδη σε προγραμματα παραδειγματος χαρην.Αλλα ειναι παρα πολυ λιγα τα 30-40 που κατεβαζω τωρα και δεν ξερω αν φταιει που εχω λιγους σιντερς ή αν εχω κανει καποια λαθος ρυθμιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα σε καινουργια εγκατασταση 7 τρωει freeze μετα απο καποια ωρα που το εχω ανοιχτο χωρις κανεναν προφανη λογο,pc και windows ειναι τσεκαρισμενα οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για κανεναν μηνα χρησιμοποιουσα χωρις προβλημα την εκδοση 1,8 η την 1,9 (δεν θυμαμαι ποια)

 

μετα απο την φαεινη ιδεα που ειχα για αναβαθμιση στην νεοτερη 2,0 αρχισαν τα προβληματα

 

το μtorrent μετα απο καποια ωρα που δουλευει καλα κολαει και δεν αποκρινεται καθολου,το εικονιδιου στην notification area των windows 7 32bit φαινεται κανονικα αλλα το προγραμμα δεν κανει maximize ουτε στελνει η παιρνει δεδομενα

 

επισης δεν αποκρινεται καθολου ουτε μεσω web gui

 

δοκιμασα uninstall και downgrade σε παλαιοτερες εκδοσεις αλλα και στην νεοτερη beta 2,χ χωρις επιτυχια

Επεξ/σία από million_voices
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω Forthnet 2Play και πιάνω 9mbps.

Το internet έχει ικανοποιητική ταχύτητα αλλα όταν ανοίγω το utorrent η ταχύτητα είναι

αθλιότατη, χειρότερη και απο 56kbps, ακόμη και απο το messenger με πετάει...

 

Έχετε να προτείνετε καμια λύση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβασε το upload σου καπως ποιο κατω απο το μεγιστο της συνδεσης σου

 

---------- Προσθήκη στις 21:07 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 21:06 ----------

 

για κανεναν μηνα χρησιμοποιουσα χωρις προβλημα την εκδοση 1,8 η την 1,9 (δεν θυμαμαι ποια)

 

μετα απο την φαεινη ιδεα που ειχα για αναβαθμιση στην νεοτερη 2,0 αρχισαν τα προβληματα

 

το μtorrent μετα απο καποια ωρα που δουλευει καλα κολαει και δεν αποκρινεται καθολου,το εικονιδιου στην notification area των windows 7 32bit φαινεται κανονικα αλλα το προγραμμα δεν κανει maximize ουτε στελνει η παιρνει δεδομενα

 

επισης δεν αποκρινεται καθολου ουτε μεσω web gui

 

δοκιμασα uninstall και downgrade σε παλαιοτερες εκδοσεις αλλα και στην νεοτερη beta 2,χ χωρις επιτυχια

 

για οποιον το χρειαστει η λυση ειναι η απενεργοποιηση του alternate port στο web gui

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,αντιμετωπιζει κανεις αλλος μειωμενες ταχυτητες με την εκδοση 2.0?παρατηρω ενα συνεχες ανεβοκατεβασμα της ταχυτητας απο 1.2mb σε 300kb κλπ..πριν ειχα την 1.8.5 και πηγαινε σταθερα στα 1.2..

 

Δοικιμασα να ξετικαρω το enable bandwidth management αλλα δεν ειδα διαφορα.Σκεφτομαι να ξαναπαω στην 1.8.5 εκτος αμα εχετε καμια ιδεα.Ευχαριστω!

 

 

Edited

 

Οκ γραψτε ακυρο,υστερα και απο restart της εφαρμογης μετα το ξετικαρισμα του enable banwidth management φαινεται να ναι κομπλε.

 

Και εγώ το ίδιο παθαίνω αλλά δεν έγινε τίποτα με το ξετικάρισμα.

Συνεχιζόμενα ανεβοκατεβάσματα. 900 seeders και δεν μπορώ να πιάσω ταχύτητα.

Το speedtest εντάξει, το upload κατεβασμένο, οι συνδέσεις κατεβασμένες στους 60 με 40 peers αλλά τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες εχω το utorrent και εκανα βλακεια και επαιξα με της ρυθμισεις,δυστηχως δεν κατεβαζει τιποτα τωρα.

Εκανα ξανα εγκατασταση ενω τα ειχα σβησει ολα απο το proggram files αλλα παλι κραταει τις παλιες ρυθμισεις,πως θα γινει να το φερω στις αρχικες ρυθμισεις????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια!Πρωτη φορα χρησιμοποιω το μtorrent.Το κατεβασα Κ μετα κατεβασα κ τα παιχνιδια κ μια ταινια που ηθελα.Αφου ολοκληρωθει το κατεβασμα τι κανω? Γτ παταω στην επιφανεια εργασιας να παιξω τα παιχνιδια κ μου λεει αυτο "Το torrent που προσπαθειτε να προσθεσετε υπαρχει ηδη στη λιστα.Θελετε να φορτωσετε τους trackers απο αυτο το torrent?" Eδω τι κανω? Η βοηθεια σας θα ειναι πολυτιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξε το utorrent μετά πήγαινε επάνω "επιλογές" μετά "φάκελοι" και δες σε ποια διαδρομή έχεις ορίσει να κατεβαίνουν τα αρχεία.Μπες μέσα εκεί κ εκεί λογικά θα είναι η ταινία κ το παιχνίδι σου.Αυτά που πατάς στην επιφάνεια εργασίας είναι το "link" που παίρνεις απ τον tracker για να φορτώσεις το utorrent.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...