Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σε ολους!

Γνωριζει κανεις για 8kbps connex τι ρυθμισεις πρεπει να γινουν στο utorrent (Εύρος Ζώνης) για καλο ratio (upload/download)? ...

ευχαριστω

Επεξ/σία από parsifal
Μεταφορά από Internet subforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παλικάρια εγώ είδα σε ένα τόρρεντ, στη καρτέλα Peers αντί τη διεύθυνση IP του υπολογιστή, μια IP που ήταν ως εξής: "2001:0:5ef5:73bc:806:38ba:a389:9918" τί είναι πάλι αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους!

Γνωριζει κανεις για 8kbps connex τι ρυθμισεις πρεπει να γινουν στο utorrent (Εύρος Ζώνης) για καλο ratio (upload/download)? ...

ευχαριστω

Εξαρτάται από το upload που έχεις, πρέπει να πειραματιστείς να δεις ποια τιμή δε μπουκώνει τη γραμμή και σε αφήνει να σερφάρεις αξιοπρεπώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά.

Εδώ και μία εβδομάδα όποτε έχω ανοικτό το μtorrent

(κατεβάζω δεν κατεβάζω) αργεί πάρα πολύ να μου

ανοίξει τις σελίδες στο ιντερνετ.

Ξέρει κανένας γιατί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά.

Εδώ και μία εβδομάδα όποτε έχω ανοικτό το μtorrent

(κατεβάζω δεν κατεβάζω) αργεί πάρα πολύ να μου

ανοίξει τις σελίδες στο ιντερνετ.

Ξέρει κανένας γιατί?

Xαμηλωσε το Upload Limit σου αν θες να ανεβαζεις-κατεβαζεις οσο σερφαρεις εξαρταται τωρα απο την γραμμη σου πειραματισου και δες τι σε βολευει.

Δεξι κλικ στο μ -> Upload limit και ριξε το!

Οοps τωρα ειδα το [ανεβαζω δεν ανεβαζω] κοιτα μηπως του εχεις βαλει να λαμβανει πολλες συνδεσεις(connections) και μπουκωνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που εχω παρομοιο προβλημα με το φιλο παραπανω, θα δοκιμασω με QoS. το αποτελεσμα δεν ξερω αν θα ειναι το επιθυμητο, ομως θα δοκιμασω καποια πραγματακια. εχω παρατηρησει οτι οταν μπαφιαζει η γραμμη, αργουν χαρακτηριστικα και τα web requests, οποτε σκεφτομαι να δωσω priority σε αυτα εναντι των requests του μTorrent. θα το δοκιμασω και θα σας πω αποτελεσματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα,αντιμετωπιζει κανεις αλλος μειωμενες ταχυτητες με την εκδοση 2.0?παρατηρω ενα συνεχες ανεβοκατεβασμα της ταχυτητας απο 1.2mb σε 300kb κλπ..πριν ειχα την 1.8.5 και πηγαινε σταθερα στα 1.2..

 

Δοικιμασα να ξετικαρω το enable bandwidth management αλλα δεν ειδα διαφορα.Σκεφτομαι να ξαναπαω στην 1.8.5 εκτος αμα εχετε καμια ιδεα.Ευχαριστω!

 

 

Edited

 

Οκ γραψτε ακυρο,υστερα και απο restart της εφαρμογης μετα το ξετικαρισμα του enable banwidth management φαινεται να ναι κομπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια να ρωτησω κατι

εχω το εξης προβλημα και θα ηθελα να μου πειτε εαν το εχουν κι αλλοι εξαιτιας των τρακερ η φταιει κατι στις ρυθμισεις μου

κυριως κατεβαζω απο το XXXXXXX,to YYYYYY,to ZZZZZZZZ kai to XZYXZYXZY

σε ολα εαν και φαινεται τα αρχεια που θελω να κατεβασω εχουν πολλους seeders kai leechers εμφανιζουν 0 ενεργους με αποτελεσμα να εχω πολυ χαμηλο download η ακομα και να μην ξεκινανε ποτε για μερες

δεν εχω ποτε μου απαιτηση να κατεβει σε 10λεπτα αλλα εδω μιλαμε να ειναι ανοικτο ακομα και για μερες και να μην εχει κατεβει το νεο επεισοδιο του lost (πραγμα αδυνατο)

πρεπει να κοιταξεω κατι?

πορτες που εκανα το τεστ ειναι οκ

help plzzzz!!!

Επεξ/σία από parsifal
Πιπέρι στο στόμα! Όχι αναφορές σε τέτοιους trackers εδώ!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να ρωτησω κατι

εχω το εξης προβλημα και θα ηθελα να μου πειτε εαν το εχουν κι αλλοι εξαιτιας των τρακερ η φταιει κατι στις ρυθμισεις μου

κυριως κατεβαζω απο το XXXXXXX,to YYYYYY,to ZZZZZZZZ kai to XZYXZYXZY

σε ολα εαν και φαινεται τα αρχεια που θελω να κατεβασω εχουν πολλους seeders kai leechers εμφανιζουν 0 ενεργους με αποτελεσμα να εχω πολυ χαμηλο download η ακομα και να μην ξεκινανε ποτε για μερες

δεν εχω ποτε μου απαιτηση να κατεβει σε 10λεπτα αλλα εδω μιλαμε να ειναι ανοικτο ακομα και για μερες και να μην εχει κατεβει το νεο επεισοδιο του lost (πραγμα αδυνατο)

πρεπει να κοιταξεω κατι?

πορτες που εκανα το τεστ ειναι οκ

help plzzzz!!!

σορρυ για την αγνοια μου

 

 

Στο Enable Peer Exchange τι έχεις?

 

τικαρισμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...