Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα παιδια.θελω καποιος να με βοηθησει με τις ρυθμισεις του utorrent.εχω συνδεση forthnet με download 11-12mb κ upload 1-1.2mb.ποιες ειναι οι καλυτερες ρυθμισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πρέπει να κάνεις port forward στον ρούτερ σου! Πήγαινε στο http://www.portforward.com , βρες το ρούτερ σου, διάλεξε το πρόγραμμα που θες ( utorrent ) και ακολούθησε τις οδηγίες που σου δίνει.

 

το θέμα έχει συζητηθεί και εδώ

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=174027

 

---------- Προσθήκη στις 09:33 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 09:32 ----------

 

και εδώ υπάρχει συγκεκριμένο topic με οδηγό και απορίες

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=161304

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα φιλε μου.εχω το asus wl-500w κ εχω ενεργο το UPnP.θελω καποιον να με βοηθησει με τις ρυθμισεις

 

---------- Προσθήκη στις 09:36 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 09:35 ----------

 

αυτο τον οδηγο τον εχω δει κ γω αλλα ειναι παλιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοείς παλιός; δυστυχώς εκεί πρέπει να βασιστείς και να ψάξεις και λίγο μόνος σου. προχώρα μέχρι ένα σημείο και όπου κολλήσεις ζήτα βοήθεια αλλά κάνε τουλάχιστον μια αρχή.

 

Ξεκίνα από εδώ : http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Asus/WL-500W/default.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

wtfzi.jpg

 

Μου 'χει σπάσει τα νεύρα. Σε όποιο downlaod γουστάρει μου πετάει το παραπάνω σφάλμα και αναγκάζομαι να ξανά κάνω start το torrent.

Δεν μετακινώ κανένα αρχείο, δεν έχω ανοιχτό κανένα αρχείο, κανένα τομέα.

Καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει τροπος να οριζω εγω που θα αποθηκευεται το καθε download ξεχωριστα? οταν ανοιγω ενα torrent μου εμφανιζει ενα παραθυρο με καποια options και ενα path "save as" αλλα απο οτι καταλαβα σε εκεινο το Path αφηνει μοναχα τα incomplete downloads. οταν ολοκληρωθει τα φερνει στο default directory. ξερετε αν μπορω σε εκεινο το παραθυρο να ορισω που θα αποθηκευτει τελικα το αρχειο?

 

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σε βολεύει απλά από τις γενικές ρυθμίσεις του προγράμματος να ξετσεκάρεις το "Move completed downloads to:" και να αφήσεις μόνο το "Put new downloads in:"... ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα δουλεψε ετσι! απλα οταν περναω το τορρεντ οριζω που θα το αποθηκευει και ξετικαρω το move completed downloads..

 

αλλη απορια. εστω οτι κατεβαζω ενα αρχειο, αλλα μετα αλλαζω θεση του folder. υπαρχει τροπος να κανω update το torrent ωστε να εχει το σωστο path? το αρχειο παραμενει στο shared folder, απλα σε διαφορετικο directory. μου βγαζει error στο seeding και θελω να το διορθωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις stop το torrent, δεξί κλικ επάνω του > Advanced > Set Download Location... και ορίζεις τον νέο κατάλογο όπου μετακίνησες το ή τα αρχεία του torrent. Κάνοντας ξανά Start το torrent, το πρόγραμμα θα κάνει Recheck για να δει τί ποσοστό του torrent έχει κατεβεί (100% λογικά στην περίπτωσή σου) και θα πρέπει να αρχίσει κανονικά το seeding.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δε θυμάμαι ακριβώς τη συμπεριφορά του προγράμματος, πρόσεξε λίγο το εξής: Έχω την εντύπωση πως το μTorrent, εκεί που του λες να βάλει ένα download, πάντα δημιουργεί (ή περιμένει να υπάρχει) έναν νέο υποκατάλογο με όνομα ίδιο με τον τίτλο που καθορίζεται στο torrent file.

 

Π.χ. αν ο τίτλος του torrent είναι "Torrent1", είναι multipart με 2 αρχεία (π.χ. file1.avi, file1.srt) και έχεις ορίσει ως νέο download folder τον κατάλογο E:\Downloads, τότε το πρόγραμμα θα προσπαθήσει να κατεβάσει τα αρχεία σε υποκατάλογο με όνομα E:\Downloads\Torrent1. Αν εσύ τον μετονόμασες στο μεταξύ π.χ. σε E:\Downloads\MyTorrent και ορίσεις αυτόν στο Set Download Location..., τότε να έχεις τα μάτια σου ανοικτά μήπως το πρόγραμμα δημιουργήσει υποκατάλογο E:\Downloads\MyTorrent\Torrent1 και πάει να ξανακατεβάσει τα file1.avi, file1.srt εκεί μέσα από το 0%...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα απο οτι ειδα, οταν ρυθμισα εκ νεου το download location και πατησα start Πηγε να τα κατεβασει. ομως το εκοψα πριν ανοιξει connections. εκανα πρωτα force recheck, "αντιληφθηκε" το προγραμμα πως τα αρχεια υπαρχουν, και οταν πατησα παλι start εγραψε "seeding"... οποτε η λεπτομερεια που μου αναφερεις μαλλον λυθηκε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...