Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το directory που έχεις ορίσει στο screenshot να κάνει το πρόγραμμα store τα .torrents ("d:\Utilitites\Download Managers\Torrents\uTorrent\Torrents\Downloading") είναι το ίδιο directory στο οποίο έχεις αποθηκεύσει εσύ χειροκίνητα (π.χ. όταν τα κατεβάζεις από τον browser) τα .torrents σου... ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι, εκεί τα σώζω, πρέπει να ξεμαρκάρω αυτή την επιλογή;

 

επίσης παρατήρησα πως όταν κάνω delete ένα torrent (όχι από την λίστα, όταν του λέω να σβήσει και το torrent) σβήνει μόνο το ένα από τα 2 αυτά αρχεία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βλέπω κάποια χρησιμότητα στο να λες στο μTorrent να κρατά ένα αντίγραφο των torrent files στο ίδιο directory όπου τα κατεβάζεις εσύ αρχικά. Γιατί να το κάνεις αυτό; Τουλάχιστον, το πρόγραμμα προφανώς ελέγχει πρώτα αν υπάρχει σε εκείνον τον κατάλογο αρχείο με ίδιο filename και αφού πάντα υπάρχει (όπως είναι αναμενόμενο), παραλλάσσει ελαφρώς το filename του αντιγράφου που πάει να σώσει, για να μην κάνει overwrite το αρχικό.

 

Η επιλογή έχει βέβαια την χρησιμότητά της, σε άλλες περιπτώσεις. Π.χ. έστω ότι κατεβάζεις από τον browser σου ένα .torrent και δεν επιλέγεις να το σώσεις στο δίσκο, αλλά να το ανοίξεις κατευθείαν με το αντίστοιχο πρόγραμμα. Ο browser κατεβάζει το .torrent, το σώζει στον temp folder του Windows user account σου και εκκινεί το μTorrent αυτόματα με παράμετρο το συγκεκριμένο .torrent file. Σε μία τέτοια περίπτωση, ίσως θα ήθελες να ορίσεις στο μTorrent να κρατά αντίγραφο του torrent εκεί που θα του πεις εσύ, καθώς άντε ψάχνε στους προσωρινούς καταλόγους του user account (όπου γίνεται πάντα ένας χαμός, με ένα σωρό άλλα working files διαφόρων εφαρμογών). Ή μπορεί να έχεις χρησιμοποιήσει στο μεταξύ κάποιο πρόγραμμα cleaning που «καθαρίζει» αυτούς τους καταλόγους κλπκλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκίμασα, αλλά σ'αυτή την περίπτωση ξέρεις τι κάνει;

 

πάει και το σώζει στον φάκελο από τον οποίο φορτώνεται το μΤorrent :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια στην σελιδα με τα ρουτερ υπαρχουν μονο τα παλια,το δικο μου ειναι το net gear dgn2000 και δεν υπαρχει εκει τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει που κατεβαζα μου κοκκινισε ολα τα torrent και αυτα που κατεβαζα και αυτα που ειχα για seed.Στη γραμμη καταστασης το τριγωνακι ηταν κοκκινο και μου ελεγε οτι καποιο firewall ή router εμποδιζει τα torrent και οτι επρεπε να αλλαξω τη θυρα.Την αλλαξα και πατησα για ελεγχο θυρας εκει μου εβγαζε οτι η θυρα δεν ηταν ανοικτη και οτι επρεπε να παω στο port forward.Πηγα και εκανα οτι ακριβως μου ελεγε,εφτιαξα στατικη ip και μετα πηγα στο router και εβαλα τη θυρα.Τωρα οταν παταω για ελεγχο της καινουργιας θυρας μου λεει οτι η θυρα ειναι μια χαρα.Ομως και παλι δε μπορω ουτε download να κανω ουτε seed μου κανει τα torrent κοκκινα και το τριγωνακι στη γραμμη καταστασης δε μου το εμφανιζει καθολου.Ακομα οταν παταω σε ενα torrent στους trackers μου βγαζει <<proxy connect error: δεν ηταν δυνατη η δημιουργια συνδεσεις επειδη ο υπολογιστης προορισμου την απερριψε ενεργα>> εγω ομως στο tracker μπορω να μπω κανονικα.Σας παρακαλω μια βοηθεια γιατι μου εχει σπασει τα νευρα και εχω αφησει και τα torrent στη μεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα σας

Απο εχθες το βραδυ το μ torrent μου βγαζει 1 ενδειξη σε ολες τι ταινιες και γενικα οτι ειχε μεσα π.χ.

Χαρις Αλεξιου¨.mp3 Σφαλμα Απουσιαζουν Αρχεια.Παρακαλω καντε επανελεγχο.

αλλα εβαλα επιτιδες και καποιο καινουργιο αρχειο π.χ

ζεμπεκικα και μετα απο 2 λεπτα μου γραφει

Σφαλμα το συστημα δεν ειναι σε θεση να εντοπισει την καθορισμενη διαδρομη του δισκου

 

Επειδη εχω αρκετα μισο τελειωμενα αρχεια και θελω αν γινετε καποια λυση

Ευχαριστω

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 20:19 ----------

 

κανενας??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας

Απο εχθες το βραδυ το μ torrent μου βγαζει 1 ενδειξη σε ολες τι ταινιες και γενικα οτι ειχε μεσα π.χ.

Χαρις Αλεξιου¨.mp3 Σφαλμα Απουσιαζουν Αρχεια.Παρακαλω καντε επανελεγχο.

αλλα εβαλα επιτιδες και καποιο καινουργιο αρχειο π.χ

ζεμπεκικα και μετα απο 2 λεπτα μου γραφει

Σφαλμα το συστημα δεν ειναι σε θεση να εντοπισει την καθορισμενη διαδρομη του δισκου

 

Επειδη εχω αρκετα μισο τελειωμενα αρχεια και θελω αν γινετε καποια λυση

Ευχαριστω

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 20:19 ----------

 

κανενας??????

Αν ειχες τα αρχεια σου σε καποιον εξωτερικο σκληρο ή αν επαιζες με τις διαδρομες των drives (c:,d;) απο το Disk Management μπορει να μην στο εμφανιζει γιατι απλα απο εκει που θα εψαχνε πχ το D: MP3/GAV GAV αυτο εχει μετακινηθει στο J: MP3/GAV GAV

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 19:53 ----------

 

Κανένα μtorrent που να τρέχει σε Windows 7 ;

 

Μπες στο site του Utorrent και κατεβασε την νεα εκδοση.

Δεν αντιμετωπιζω ουτε εγω ουτε καποιος αλλος γνωστος προβλημα με το συγκεκριμενο στα 7 ακομα και σε παλιοτερες εκδοσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας

θα ηθελα μια βοηθεια

προσφατα κατεβασα το τορρεντ 2.0 και καθε φορα που κατεβαζω εργο μου εμφανιζεται κατευθιαν στο φακελο d/temp οπως εχω ζητησει αλλα οταν παω να το ανοιξω υπαρχει αλλο εργο απο αυτο που ζητησα,να σας πω οτι ουσιαστικα οτι δεν εχει ολοκληρωθει η διαδικασια download 100%

το ιδιο συμβαινει και με τραδουδια

μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει και να μου πει γιατι συμβαινει αυτο?

ευχαριστω θερμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με vlc προσπαθείς να ανοίξεις το incomplete file?

 

το πιο πιθανό είναι να σου ανοίγει το vlc τα προηγούμενα video που έχει κρατήσει στην temp list του , καθώς δεν μπορεί να παίξει το incomplete από τα torrents.

 

έχει διαφορά να δεις ενα incomplete video που κατεβάζεις από μια σελίδα , όπου βλέπεις τι έχεις κατεβάσεις (π.χ τα πρώτα 5%) και άλλο από torrents που το κατεβάζεις σε κομμάτια το αρχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...