Προς το περιεχόμενο

Κλείστε την τηλεόραση, βάλτε ΣΚΑΙ TV


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανοίγω το θέμα με αφορμή τα σκατά που δείχνει η τηλεόραση. (Προσωπίκα την έχω μόνο για κονσόλες, κανένα αγώνα, σπάνια για dvd)

Καταστρέφει τη φαντασία, προβάλει σκατά πρότυπα (όλες οι γκόμενες - αντρες είναι μοντέλα και τσόλια παράλληλα)

Κάνει φοβερή προπαγάνδα ανάλογα με τις αναγκες του κράτους!

Δημιουργεί ανάγκες με τις κ@λ@διαφημίσεις, να μην χορτένουμε με τίποτα καμία ανάγκη. Εαν συνεχίσω να γράφω δεν νομίζω να σταματίσω κάπου....

Το μόνο κανάλι που είναι respect++ είναι το ΣΚΑΙ! Δεν κάνει τίποτα απο τα παραπάνω, σε πληροφορεί για 1002 αντικείμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

γενικά η τηλεόραση έχει χαλάσει τα τελευταία χρόνια,παλιά όταν την άνοιγες θα έβλεπες καμιά καλή ταινία, τώρα βάζει μόνο κάτι ξεφτιλισμένες σειρές

(παρα 5 π.χ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια το λεει και το καναλι απο μονο του,τηλέοραση για αυτους που την μισουν......

παρ'ολα αυτα ,σκοτωστε την τηλεοραση οπως λεει και ενας μεγαλος καλλιτεχνης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούστε (ή μάλλον διαβάστε τι μου θυμήσατε).

Είχα κάποτε δυο φίλους που τώρα μαλώσαμε και μου λέγαν και οι δύο: ''Εμείς δεν βλέπουμε καθόλου τηλεόραση. Γιατί η τηλεόραση αυτό και εκείνο και σε υπνωτίζει και σε κουρδίζει κ.λ.π. Βλέπουμε μόνο στις 4 και 15 το Κωνσταντίνου και Ελένης και στις 6 του Μεν και Δεν''. Καλά τους λέω ρε μαλάκες, αυτό είναι το θέμα? Δηλαδή δεν βλέπετε π.χ ένα ντοκυμαντέρ γιατί είστε κατά της τηλεόρασης αλλά τις ΜΑΛΑΚΙΕΣ τις βλέπετε.

 

Anyway... + 1 σε όλα όσα είπατε. Καλά θα ήταν να μπορούσα να μην βλέπω καθόλου tv αλλά κάποια πράγματα μου αρέσει να τα βλέπω.

 

Αλήθεια ρε συ Alfr3d ποιος καλιτέχνης το είπε αυτό???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εξαίρεση το ποδόσφαιρο, έχω κλείσει τριετία που δεν βλέπω ΚΑΘΟΛΟΥ τηλεόραση. Δεν ξέρω ούτε ποια είναι τα δημοφιλή σήριαλ, ούτε τίποτα.

Ποιοι λένε ειδήσεις, ποιοι είναι οι σημερινοί σταρς, τα κους κους. Τίποτα.

Και νιώθω πιο....υγειής. Δεν βρίσκω άλλη λέξη.

 

Πάντως το History Channel και το Discovery, είναι κόλλημα.

Δεν φανταζόμουν ποτέ ότι δεν θα μπορούσα να ξεκολλήσω από ντοκυμαντέρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω τακτικά Φόρμουλα 1 και Moto GP. Πιο αραιά ειδήσεις και σπάνια ταινίες ή κάποιον ποδοσφαιρικό αγώνα. Καθόλου σειρές, ενημερωτικές και κουτσομπολίστικες εκπομπές. Ούτε και διαφημίσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούστε (ή μάλλον διαβάστε τι μου θυμήσατε).

Είχα κάποτε δυο φίλους που τώρα μαλώσαμε και μου λέγαν και οι δύο: ''Εμείς δεν βλέπουμε καθόλου τηλεόραση. Γιατί η τηλεόραση αυτό και εκείνο και σε υπνωτίζει και σε κουρδίζει κ.λ.π. Βλέπουμε μόνο στις 4 και 15 το Κωνσταντίνου και Ελένης και στις 6 του Μεν και Δεν''. Καλά τους λέω ρε μαλάκες, αυτό είναι το θέμα? Δηλαδή δεν βλέπετε π.χ ένα ντοκυμαντέρ γιατί είστε κατά της τηλεόρασης αλλά τις ΜΑΛΑΚΙΕΣ τις βλέπετε.

 

Anyway... + 1 σε όλα όσα είπατε. Καλά θα ήταν να μπορούσα να μην βλέπω καθόλου tv αλλά κάποια πράγματα μου αρέσει να τα βλέπω.

 

Αλήθεια ρε συ Alfr3d ποιος καλιτέχνης το είπε αυτό???

o αντιχριστος η αλλιως απλα Marilyn Manson

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος που δεν εχω συγκρατησει ειχε πει οτι η τηλεοραση ειναι η τσιχλα των ματιων.

 

Καλό αυτό! Εγώ θα έκανα μια μικρή παράφραση: "η τηλεόραση είναι η τσίμπλα των ματιών"! Κι αν είσαι και τσιμπλιάρης... άστα να πάνε!

 

Socratis_g άντε και κλείνουμε την τηλεόραση! Το ΣΚΑΙ πως θα το δούμε; Στον ύπνο μας;

 

Πέραν τούτων, το κανάλι συνεχώς ανεβαίνει στην εκτιμήση μου αλλά θα ήταν ακόμη πιο εκτιμητέο αν οι μεταγλωττίσεις γίνονταν σωστά και επιμελημένα! Τώρα θα αρχίσουν και οι ξένες σειρές που διαφημίζει -κι αυτές μεταγλωττισμένες και φαντάζομαι θα είναι σαν τις βραζιλιάνικες... Για την ώρα ας συγκρατηθούμε και βλέπουμε!

 

Σαν ΣΚΑι είχε ξεκινήσει κι ο άλλος και στην πορεία απ'την πολλή μετάλλαξη έγινε Άλφα! :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει όμως να έχω δει καλύτερη ελληνική εκπομπή από αυτή του Μαμαλάκη!

Και εκεί που έχεις φύγει με τις εκπληκτικές εικόνες που σου δείχνει από τα μέρη του κόσμου (καλύτερα ακόμα και από τις Εικόνες του Alpha) σου πετάει και ένα τρελό φαΐ και σε στέλνει εντελώς! Πρώτη φορά σε εκπομπή του Μαμαλάκη ένιωσα κυριολεκτικά τη φράση "χόρτασα με τα μάτια"!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...