Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τίμια άποψη, οπωσδήποτε πιο ενδιαφέρουσα από τις παραδοσιακές αηδίες που γράφουν τα γνωστά ελληνικά αθλητικά site:

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 22,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1518

  • ilos

    1382

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

1 ώρα πριν, nzeppos είπε

Τίμια άποψη, οπωσδήποτε πιο ενδιαφέρουσα από τις παραδοσιακές αηδίες που γράφουν τα γνωστά ελληνικά αθλητικά site:

Ωραία εκπομπή!

Δε την ήξερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 14/09/2020 at 11:06, nzeppos said:

Τίμια άποψη, οπωσδήποτε πιο ενδιαφέρουσα από τις παραδοσιακές αηδίες που γράφουν τα γνωστά ελληνικά αθλητικά site:

Δεν είπαν και κάτι πάντως, 70% χαβαλές (ίσως και παραπάνω) και το υπόλοιπο 30% κάτι που το σκέφτονται έτσι κι αλλιώς σχεδόν όλοι...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι, είναι καθαρά για χαβαλέ η φάση. Για σοβαρή ανάλυση σχετικά με το ΝΒΑ δεν πιστεύω να περιμένετε να τα μάθετε από ελληνικό site/podcast/εκπομπή Youtube. Το μόνο που βάζω στη λίστα των εξαιρέσεων είναι το basketballguru, αλλά δεν έχει καθημερινή ενημέρωση για τέτοια θέματα.

Οι συγκεκριμένοι του βίντεο (που κι εγώ χθες ανακάλυψα το κανάλι τους) απλώς λένε τη γνώμη τους χωρίς να προσπαθούν να το παίξουν επιστήμονες όπως άλλοι ντόπιοι επαγγελματίες αθλητικογράφοι.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν έχω πρόβλημα με αυτό, απλά δεν μπήκα προετοιμασμένος γι' αυτό, αλλιως τα βλέπω και τα 21 μονοκοπανιά. 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τα παιδια ειναι stand up comedians 
επειδη εχω δει αρκετά podcasts τους
καλυτερα να τους δειτε ως διασκεδαση και οχι ως ενημερωση

απλα το συμπερασμα ειναι οτι οποιος παρακολουθει ΝΒΑ εχει μια αποψη και δεν ειναι σαν τους δημοσιογραφους στα ελληνικα μεσα που δεν βλεπουν καν τα 9λεπτα και περισπούδαστα κάνουν ανάλυση 

Επεξ/σία από st2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω για ενημέρωση περι ΝΒΑ το καλύτερο ειναι το The Ringer και τα podcasts του. Σε ελληνικό υπήρχε το TheBallHog που ήταν ερασιτεχνική δουλειά (και παλιοτερα το Buzzer Beater για τους μερακλήδες) αλλα νομίζω τα παιδιά το σταμάτησαν. Το Basketball Guru είναι πολύ καλό αλλά τελείως παρεϊστικο και όσοι συνεργάζονται μαζί τους το κάνουν απο την κ@υλα τους γιατί χρήμα δεν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Νομίζω για ενημέρωση περι ΝΒΑ το καλύτερο ειναι το The Ringer και τα podcasts του. Σε ελληνικό υπήρχε το TheBallHog που ήταν ερασιτεχνική δουλειά (και παλιοτερα το Buzzer Beater για τους μερακλήδες) αλλα νομίζω τα παιδιά το σταμάτησαν. Το Basketball Guru είναι πολύ καλό αλλά τελείως παρεϊστικο και όσοι συνεργάζονται μαζί τους το κάνουν απο την κ@υλα τους γιατί χρήμα δεν...

Θα συμφωνήσω. Σε σοβαρό επαγγελματικό επίπεδο δυστυχώς δεν υπάρχει, ούτε και νομίζω υπήρξε ποτέ κάτι ιδιαίτερα αξιόλογο. Στα μεγάλα site τα περισσότερα άρθρα επικαιρότητας είναι συνήθως ανυπόγραφα και στερούνται ουσίας (απλώς παραθέτουν νούμερα) ενώ οι... γνωστοί μπασκετικοί που βρίσκονται στην πιάτσα δεκαετίες απλώς γράφουν ό,τι τους κατέβει ανά περίοδο στην κούτρα τους, ανάλογα με ποιον θέλουν να σιγοντάρουν. Πιθανολογώ ότι απλώς απευθύνονται στο αντίστοιχο κοινό που δεν ζητάει κάτι περισσότερο. Οι υπόλοιποι, οι πιο υποψιασμένοι, ενημερώνονται από τα site που είπες.

Για το BG, αν το έχω καταλάβει καλά πρακτικά είναι ο πνευματικός απόγονος των άλλων δύο ελληνικών site. Υπάρχει πολύ μεράκι και γνώση, αλλά δεν ξέρω πόσο scale up μπορεί να γίνει για να παρουσιάζει περισσότερα/συχνότερα νέα χωρίς να χάσει την ποιότητά του, να κάνει περισσότερες συνεντεύξεις κλπ.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Thresh είπε

Δεν είπαν και κάτι πάντως, 70% χαβαλές (ίσως και παραπάνω) και το υπόλοιπο 30% κάτι που το σκέφτονται έτσι κι αλλιώς σχεδόν όλοι...

Ετσι, Χαβαλε κανουν απλα, απο γνωσεις δεν πλησιαζουν καν εναν μεσο μπασκετικό φίλαθλο. Καλοδεσχουμενη φυσικα η εκπομπη τους. 

Επεξ/σία από Chrisxxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες μόλις έγινε ολικό black out  σε όλες τις Ηνωμένες Πολιτείες.

Ο Αντεμπάγιο κατέβασε τον γενικό.απέναντι σε ΠΟΙΟΝ?

σε ΚΑΡΦΩΜΑ του TATUM 2 κεφάλια πάνω από το στεφάνι!

.....τρομακτικό stop σε ακόμα πιο τρομακτικό σημείο. ΒΡΕΙΤΕ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΤΟ.......ΑΝΑΤΡΙΧΙΛΑ.

Το είδα μόλις live και ΦΩΝΑΖΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ

 

 

AntebayostopsTatum.jpg

Επεξ/σία από greekfragma
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...