Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα τα ειπες τα πρωτα στο τελος το χαλασες,

εγω μετα απο 5 παιχνιδια βλεπω 3-2 για οκλα

(2 ματς ποιντ για να καθαρισει μετα),

ειδωμεν

 

για λαλακες τους περασες τους μπουκ που ανοιξαν (πριν το χθεσινο ματς) φαβορι με 1.6 την οκλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 22.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1519

  • ilos

    1444

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Τι να σου πω εγώ το βλέπω μέσα στο Μαιάμι να παίξουν σκυλιασμένα γιατί θα είναι με την πλάτη στον τοίχο και να μετρήσει και η απειρία της Όκλα και να τα πάρουν οι Χίτ και τα 3 άνετα. Αλλά μετά μέσα στην Οκλαχόμα δεν ξέρω. Φαβορί την Οκλαχόμα βλέπω αλλά στα 7 παιχνίδια.

 

Όσες φορές οι Χίτ ήταν με την πλάτη στον τοίχο,κάτι 40άρες έβαζε ο Λεμπρόν,κάτι 30άρες ο Wade και ξελάσπωναν. Δεν νομίζω να το αφήσουν έτσι και με την Οκλαχόμα. Θα σκυλιάσουν λογικά και αυτοί σε κάποια φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, θα τραβήξουν οι τελικοί αλλά θα το πάρει η Οκλαχόμα γιατί...Ντουράντ.

 

http://www.youtube.com/watch?v=WZrxaGKvo7o

 

http://www.youtube.com/watch?v=V4cDzaKWekE

 

Bonus.

 

http://www.youtube.com/watch?v=59eY43Y40fc&feature=related

 

http://www.youtube.com/watch?v=U5ccGw0tU08

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωσιακή φαινομενικά νίκη των Thunder αλλά νομίζω ουσιαστικά οι Heat έχασαν το πρώτο ματσ. Πρέπει να διορθώσουν κάποια πράγματα και θα γίνει ντέρμπυ εύκολα. Αυτοί μόλις πιέστηκαν στην άμυνα πνίγηκαν. Ο Bosh έβαλε τρία τρίποντα στους ECF και την είδε σουτέρ; Ο Westbrook είχε παίξει καλά στους WCF, νόμιζα πως σοβάρεψε. Πήγε σχετικά καλά ως οργανωτής, αλλά επειδή είναι SG και πρέπει να παίρνει σουτ έκανε κάτι κουλά. Αυτό που μου τη σπάει είναι η συμπεριφορά του, σαν άγριος κάνει ώρες ώρες (πχ εκεί με τον Battier).

Αυτά για τις τριάδες που είχα πει ήταν για σύγκριση, όχι πως οι μεν είναι άμπαλοι και οι δε θεοί. Τέλος πάντων κανείς δε συμφωνεί μαζί μου, οπότε δεν υπάρχει θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=6DSJK4jo2wg&feature=colike

 

Η πρώτη ελεύθερη ώρα που θα βρώ θα αφιερωθεί για να το δω. :D

 

βρες το σε κανα torrent ρε που θα καθομαστε να το βλεπουμε στο pc :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά για τις τριάδες που είχα πει ήταν για σύγκριση, όχι πως οι μεν είναι άμπαλοι και οι δε θεοί. Τέλος πάντων κανείς δε συμφωνεί μαζί μου, οπότε δεν υπάρχει θέμα.

Τι να σου πω αν ρωτούσες ποιά ομάδα από τις δύο είναι πιο συμπαθητική δεν νομίζω να υπάρχουν πιο αντιπαθητικοί παίχτες από τον Λεμπρόν,τον Ρόντο και μετά τα φετινά και τον Χάουαρντ αλλά σε θέματα μπάσκετ νομίζω ότι λόγω Χάουαρντ σε άμυνα και επίθεση η ομάδα αυτή θα κέρδιζε χωρίς αμφιβολία. Βασικά είναι η τέλεια ομάδα. Ο Λεμπρόν με έναν πλέι μέικερ που ξέρει όσο κανένας άλλος να φτιάχνει το παιχνίδι των συμπαιχτών του και έναν ψηλό που είναι φόβητρο και κυριαρχεί κατά κράτος. Ο Χάουαρντ με δύο παίχτες να τον ταΐζουν ιδανικά. Και παράλληλα 3 από τους καυτερους αμυντικούς του ΝΒΑ. Οι δύο καλύτεροι με διαφορά σε όλο το ΝΒΑ και ένας εκ των κορυφαίων αμυντικών πλέι μέικερ. Δεν νομίζω να γίνεται να φτιάξεις καλύτερη ομάδα από αυτή. Ο Χάουαρντ και ο Λεμπρόν θα βρισκόταν όλη την ώρα στον αέρα και θα κάρφωναν στη μάπα τους και οι άλλοι θα μάζευαν το ένα ταπίδι μετά το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ και γω αυτή την 3άδα θα επέλεγα.καταρχήν ο rondo είναι ο "αγαπημενός" μου εν ενεργεία παίκτης.πραγματικά είναι υπόδειγμα μπασκετικής εφυίας και εξαιρετικά απρόβλεπτος.πάντα τον χαζέυω όταν ακουμπάει μπάλα, χωρίς υπερβολή.οι άλλοι δύο, δεν χρειάζονται συστάσεις.(αν και θα είχα μια αμφιβολία πάντα, για την ευστοχία του howard στις βολές).τώρα δε ξέρω και δεν με ενδιαφέρει αν rondo ή λεμπρόν είναι καλόπαιδα εξωαγωνιστικά.με νοιάζει να αποδίδουν στο γήπεδο και να είναι συνεργάσιμοι.

ένα πρόβλημα που παρουσιάζεται σε τέτοιες ομάδες (πολύ-αστερικές :-D ) είναι το ποιός θα παίρνει τα περισσότερα σουτ.και γενικά επικρατεί αρκετός ανταγωνισμός, που σπάνια οδηγεί σε καλό!

στην περίπτωση μας, έμαστε οκ..γιατί o rondo, πρώτα κοιτάει την πάσα και ύστερα το σουτ.σε αντίθεση δηλαδή με τον paul.

 

και παίδες, σήμερα νωρίς για ύπνο.έχει πρωινό ξύπνημα στις 4!!! :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Board of governors approves Hornets sale to Benson

 

Posted Jun 13 2012 11:11PM

 

NEW ORLEANS (AP) -- The NBA says the league's board of governors has voted to approve the sale of the New Orleans Hornets to New Orleans Saints owner Tom Benson.

 

A one-sentence statement released by the NBA on its Twitter page Wednesday night says the transaction is expected to close this week.

 

Benson and NBA Commissioner David Stern announced in April that the Saints' owner had agreed to purchase the Hornets from the league and officials confirmed a sale price of about $338 million.

 

The NBA bought the Hornets from club founder George Shinn in December 2010 and spent 16 months looking for a buyer who would keep the team in Louisiana.

 

Benson also has agreed to the terms of a recently negotiated lease keeping the Hornets in the New Orleans Arena through 2024.

 

Τελειώνει επιτέλους η μπόχα-βρώμα του ΝΒΑ, που κανονικά έπρεπε να είχαν ρίξει τους Hornets στη Δ' εθνική. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ μεγάλο χιουμοράκι!!

 

εντωμεταξύ τον έχω δει κι αλλού..γιατί περπατάει έτσι??σαν να κουτσαίνει, σαν να μη μπορεί..

 

Μήπως έχει στραβά πόδια; Κάπως έτσι περπατούσε και ο Ριβάλντο που είχε ακριβώς το ίδιο, είναι σαν πάθηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζουν τραγικο μπασκετ.. Οποιος πιανει πρώτος τη μπαλα παιζει isolation και σουταρει.. Το Μαιαμι φαινεται αρκετα πιο ετοιμο πνευματικα, απο την αλλη αν το παρει η Οκλαχομα θα μιλαμε για την πιο ασυνδετη ομαδα που πηρε ποτε πρωταθλημα στο ΝΒΑ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμένω οτι δεν έχει τύχη το Μαϊάμι, και ας κέρδισε σήμερα. Μια σοβαρή Οκλαχόμα θα πάρει το πρωτάθλημα στα 6 παιχνίδια. Εδώ πήγαν να το χάσουν μετά απο άνετη διαφορά, με τον Ντουράντ να μένει για πολύ ώρα εκτός παιχνιδιού λόγω φάουλ. Πολύ δύσκολα θα το χάσει η Οκλαχόμα.

 

Υ.Γ: 15 ρημπάουντ (7 επιθετικά) ανάμεσα σε Ιμπάκα-Πέρκινς, δεν πρόκειται να ξαναπάρει ο Μπός. Ήταν και αυτός ένας σημαντικότατος λόγος που έχασε ο Οκλαχόμα σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...