Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 22,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1519

  • ilos

    1463

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

οταν

1) δεν δινει ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ φαουλ στον ντουραντ στην προτελευταια φαση,

οταν το εδειξε απο την μπροστινη καμερα φανηκα ποσο προφανες ηταν

 

2) οταν παιζουν σουπερ και οι 4, λεμπρον, wade, μπος κ μπατιερ,

οκ, ο πρωτος εχει ανεβει τελευταια, αλλα ρε @ μπατιερ,

κρινεται το ματς, το ρδελοπου ομαδα σου ειναι στα σχοινια κ τρωει ξυλο αβερτα κ

με την ληξη του χρονου πετας 3ποντο με ταμπλο;

ποσο πονεσε αυτο

 

δεν τους δινω καμια τυχη, ας ισοφαρισαν χθες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως εγω τους εδινα τυχη ακομα και να γινοταν 2-0 σημερα για την Οκλαχομα.Ημουν 100% σιγουρος οτι θα εκαναν break στην εδρα.Η Οκλαχομα πρεπει να σταματησει αυτες τις νωθρες αρχες στα 2 πρωτα ματς που ειχε.ΟΚ δεν τους στοιχισε στο πρωτο ματς και πηγαν να παρουν και το σημερινο αλλα μαλακια δεν ειναι να μπαινεις στην ψυχολογια να γυρναω μια μεγαλη διαφορα απο την αρχη?

Οσο για την τελευταια φαση,μας φαγανε τα non call,ετσι?Πεντακαθαρο φαουλ στον KD αλλα ειπαμε οταν ο douche αμυνεται,ποτε δεν κανει φαουλ.Ποτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι και καμία έδρα φόβητρο το Μαιάμι. Τώρα που έγινε το 1-1 και θα είναι και πιο αραχτοί και σίγουροι οι Χιτ λογικά 1 νίκη θα την κάνουν μέσα στο Μαιάμι. Δύσκολο βέβαια αλλά πρέπει να παίζουν όπως παίζουν στα τελειώματα από την αρχή του παιχνιδιού. Δεν τους στοίχισε με τους Σπέρς,δεν τους στοίχισε στο πρώτο παιχνίδι με τους Χίτ. Ε κάποτε θα πλήρωναν αυτά τα άσχημα πρώτα ημίχρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαβορί στην σειρά παραμένουν οι Thunder. Το κλειδί για το Μαιμι είναι η καλή περιφερειακή άμυνα που παίζουν , αντιμετωπίζοντας τα pick n roll όσο μπορούν και η οριμότητά τους ίσως στην σειρά. Με αυτά νομίζω μπορούν να κερδίσουν οποιοδήποτε από τα επόμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι ομάδες του NBA υποβιβάζονται σε μικρότερες κατηγορίες ή όχι?

Δεν υπάρχουν μικρότερες κατηγορίες. Η λίγκα είναι μία και όλες οι ομάδες έχουν σύμβασή με αυτήν. Ομοίως δεν υπάρχει η έννοια του προβιβασμού σε υψηλότερη κατηγορία, παρά μόνο η προσθήκη expansion team στο πρωτάθλημα (κάτι το οποιο γίνεται κάθε λίγα χρόνια). Η λίγκα βρίσκει μια πόλη που έχει σύγχρονη αρένα, κοινό που ενδιαφέρεται, λεφτάδες πρόθυμους να τα σκάσουν και τσουπ, έτοιμη η νέα ομάδα από το πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά πάνε οι τελικοί. Νομίζω κάνουν πολλά λάθη οι ομάδες και δε βλέπουμε το καλύτερο δυνατό μπάσκετ ακόμα. Φαβορί δε δίνω.

Δίκαιη νίκη των Heat στο δεύτερο αγώνα. Δυστυχώς οι διαιτητές έκαναν τα γνωστά superstar calls του ΝΒΑ και τα σκάτωσαν. Δεν δίνουν το 6ο στο Durant και μετά δε δίνουν στην τελευταία φάση φάουλ του Lebron. Δεν κρίθηκε εκεί όμως το ματσ, αλλά στην πρώτη περίοδο.

Οι Thunder νομίζω κάνουν λάθος να ξεκινούν με δύο κλασικούς ψηλούς. Βοηθούν στην άμυνα και τα ριμπάουντ αλλά είναι μαύρες τρύπες στην επίθεση. Επίσης, ο Westbrook. Δεν ξέρω αν έχω γίνει hater, αλλά νομίζω ο τύπος είναι momentum killer και σε PG είναι το τελευταίο που θέλεις. Βασικά το παιδί είναι SG, πως να προσαρμοστεί. Κι ας λένε πως ο Brooks τον ενθαρρύνει, εγώ στο δεύτερο ημίχρονο παρατήρησα σαφή οδηγεία να γίνει passing first. Έχεις το Durant συμπαίχτη να πάρει!

Οι Heat έπαιξαν καλά. Το μόνο που δε μου αρέσει είναι ο Bosh. Δεν ξέρω αν είναι ακόμα επηρεασμένος από τον τραυματισμό του, αλλά δε με πείθει αυτή τη στιγμή. Δε φαίνεται να παίρνει αρκετές επιθέσεις. Μίνι έκπληξη ο Battier ο οποίος βάζει 3-4 τρίποντα για την πλάκα του (ακάλυπτος όμως). Ο Lebron είναι τέλειος. Πιστεύω κάνει τα καλύτερα playoff της ζωής του. Βάζει 30άρες στους τελικούς με καλό ποσοστό στις βολές. Δεν κάνει καραγκιοζιλίκια, βουτιές, γκρίνιες κλπ. Φέτος όντως θα άξιζε το finals MVP. Στο τέλος μου φαίνεται κουρασμένος πάντως, όπως και πέρσυ. Ίσως δεν είναι τόσο βιονικός όσο δείχνουν τα λεπτά του.

Στους προπονητές 1-0 ο Spoelstra. Προσαρμόστηκε μετά την ήττα και η ομάδα νίκησε. Σειρά του Brooks. Θα έχουμε καλούς τελικούς πιστεύω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι.

 

 

Δεν υπάρχουν μικρότερες κατηγορίες. Η λίγκα είναι μία και όλες οι ομάδες έχουν σύμβασή με αυτήν. Ομοίως δεν υπάρχει η έννοια του προβιβασμού σε υψηλότερη κατηγορία, παρά μόνο η προσθήκη expansion team στο πρωτάθλημα (κάτι το οποιο γίνεται κάθε λίγα χρόνια). Η λίγκα βρίσκει μια πόλη που έχει σύγχρονη αρένα, κοινό που ενδιαφέρεται, λεφτάδες πρόθυμους να τα σκάσουν και τσουπ, έτοιμη η νέα ομάδα από το πουθενά.

 

ok ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ετοιμαζόμαστε λίγο για σήμερα :mrgreen: LJ&KD FTW

θα χάσω το match γιατί δουλεύω γμτ αλλά ευτυχώς υπάρχει το companion :cry:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=ItioFbo0vWw&feature=g-vrec

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίοι παπουτσάκι ο Durant, απορώ όμως πως μπορεί να παίζει μπάσκετ με αυτό το πράγμα γιατί είναι πολύ χαμηλό. Εγώ μόνο για μπάλα το έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίοι παπουτσάκι ο Durant, απορώ όμως πως μπορεί να παίζει μπάσκετ με αυτό το πράγμα γιατί είναι πολύ χαμηλό. Εγώ μόνο για μπάλα το έχω.

 

προφανώς γιατί το χαμηλό παπούτσι ναι μεν δεν προστατεύει τον αστράγαλο αλλά σε βοηθά στις απότομες κινήσεις καθώς είναι ελεύθερος. Το παρατήρησα και εγώ όσο καιρό έπαιζα μπάσκετ και επέλεγα μποτάκια. ;) Στην αλλαγή κατεύθυνσης σε μπάσιμο είδα μεγάλη διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...