Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πραγματικα στην ανατολη, το βλεπω να πηγαινει ανετα Σικαγο-Κλιβελαντ πρωτες 2 θεσεις...

 

στη δυση κλασσικα σπερς (υγειας επιτρεπουσης) και απο κει και κατω ψιλο-σφαγη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 22,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1519

  • ilos

    1425

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάλι για Σικάγο δεν το βλέπω καθόλου, αλλά φυσικά μακάρι να διαψευσθώ. Όλοι χρειάζονται μια ισχυρότερη Ανατολή. Φέτος για πρώτη φορά ψήνομαι να βάλω League Pass (ή μάλλον Ballstreams) από την αρχή της σεζόν.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν οχι σικαγο τοτε ποιος;;;;;

 

μαιαμι χωρις λεπρο;; δυσκολα...

νικς;; γελανε και οι πετρες...

γουιζαρντς/τοροντο;; χμμ....

μπρουκλιν... δε νομιζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι για Σικάγο δεν το βλέπω καθόλου, αλλά φυσικά μακάρι να διαψευσθώ. Μετά από Όλοι χρειάζονται μια ισχυρότερη Ανατολή. Φέτος για πρώτη φορά ψήνομαι να βάλω League Pass (ή μάλλον Ballstreams) από την αρχή της σεζόν.

Το χεις δοκιμασει το ballstreams?

 

Ειναι αξιοπιστο?

 

Γιατι φτηνοτερο ειναι σιγουρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, είδα όλα τα φετινά playoff σε αυτό, με μόλις 20 ευρώ. Αντιγράφω από όσα είχα αναφέρει σε ένα παλιότερο pm μου:

 

 

Απ' όσο ξέρω υπάρχουν εδώ και καιρό κάποιες διαμάχες με το NBA αλλά το BS ζει και βασιλεύει. Δεν είμαι εντελώς σίγουρος υπό ποιο νομικό καθεστώς λειτουργούν (νομίζω δηλώνουν για έδρα την Ολλανδία και εκεί επιτρέπεται η αναμετάδοση αγώνων), πάντως απ' όσο έχω καταλάβει δεν φαίνεται να είναι εύκολο να τους αγγίξουν. Νομίζω είναι οι ίδιοι τύποι που έχουν και το hockeystreams.com, το οποιο απ' όσο ξέρω λειτουργεί αδιάλειπτα εδώ και σχεδόν 6-7 χρόνια.

 

Υποστηρίζουν SD streaming στα 800kbps καθώς και HD στα 720p/60fps/3200Kbps. Ειδικά τα 60fps είναι τεράστιο ατού, αφού ούτε το επίσημο League Pass δεν υποστηρίζει τέτοιο frame rate. Σε όσους αγώνες έχω δει, το stream δεν κολλάει σχεδόν ποτέ ενώ ακόμα κι αν υπάρχουν προβλήματα, το BS έχει 7-8 servers σε όλο τον κόσμο (Αμερική, Ευρώπη, Ασία) και μπορείς να επιλέξεις κάποιον άλλο που δεν κολλάει

 

Τα links δεν κατεβαίνουν αφού δεν είναι διαθέσιμα στο ευρύ κοινό, ούτε και μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για να βλέπεις ταυτόχρονα από πολλαπλές ΙΡ (άρα δεν μπορείς να μοιραστείς το account σου με κάποιο φίλο και να παρακολουθείτε ταυτόχρονα). Υπάρχουν κάποιοι κανόνες για 24ωρο IP exception αλλά δεν είμαι εντελώς βέβαιος πως εφαρμόζονται.

 

Ο κάθε χρήστης κάνει login στο λογαριασμό του στο site και βλέπει τον αγώνα μέσω browser, VLC ή άλλων players (υποστηρίζονται επίσης και κινητά, tablets κλπ, οπότε και δεν απαιτείται flash player). Υπάρχει mobile site, όπως επίσης και σχετικό Android app.

 

Πολλοί αγώνες μεταδίδονται από περισσότερα του ενός feeds (πχ. το feed της γηπεδούχου ή της φιλοξενούμενης ομάδας) και μπορείς να διαλέξεις ποιο από τα δύο θα δεις. Συνήθως έχουν διαφορετικά γραφικά και προφανώς περιγραφή (ενδεχομένως και διαφημίσεις ή εκπομπές στο ημίχρονο). Κατά τα timeouts και τις διακοπές δεν υπάρχουν "μαύρα" (βλ. black outs) όπως στο official League Pass αλλά μεταδίδονται όλες οι διαφημίσεις κανονικά. Άσχετα αν οι αμερικάνικες διαφημίσεις δεν βλέπονται με τίποτα!

 

Η προσφορά των 20 ευρώ για 2 μήνες νομίζω πως ίσχυε μέχρι 18/4 και άρα πρέπει να έχει λήξει. Αυτή τη στιγμή βλέπω στο site πως οι τιμές συνδρομής είναι οι εξής:

 

Quote

Playoff Special $27.99
1 Day $5.99
1 Week $12.49
1 Month $17.49
3 Months $34.99
6 Months $54.99
1 Year $89.99

 

 

Περισσότερες πληροφορίες στην κεντρική σελίδα: http://www5.ballstreams.com/

 

Τα registrations είναι κλειστά εδώ και 6 μήνες, αλλά εγώ απλώς πήγα σε αυτή εδώ τη σελίδα https://www5.ballstreams.com/register, πάτησα "Request an Invite" και μου έστειλαν email για να γραφτώ μέσα σε 10 λεπτά. Δυστυχώς ακόμα και τα invites φαίνονται να είναι κλειστά, οπότε αναγκαστικά ο μόνο τρόπος να γραφτείς είναι ο παραπάνω.

 

Πιστεύω πως αξίζει τα λεφτά του και από τη νέα περίοδο σκέφτομαι πολύ σοβαρά να ξεκινήσω μια 6μηνη συνδρομή γύρω στα Χριστούγεννα (όταν και η regular season θα έχει πάρει τα πάνω της). Το κόστος είναι γύρω στα 40 ευρώ (55 δολάρια).

 

Ένα μεγάλο πλεονέκτημα είναι πως ακόμα κι αν δεν προλαβαίνεις να δεις live τους αγώνες (λόγω των απάνθρωπων ωρών μετάδοσης) μπορείς να τους παρακολουθήσεις με την ησυχία σου την άλλη μέρα (ή οποιαδήποτε μελλοντική μέρα) σε on demand stream, με έτοιμες επιλογές για skip/rewind σε 30", 2', 10', 17', 30' (ή οποια manual επιλογή θέλεις εσύ). Με αυτό τον τρόπο δεν βλέπεις πόσο χρόνο διήρκεσε συνολικά ο αγώνας και άρα δεν ξέρεις αν πήγε παράταση (το μόνιμο πρόβλημα που έχω σε NBA torrents ή ακόμα και στο League Pass).

 

Ένα μειονέκτημα είναι πως παρότι το BS αναφέρει πως έχει condensed αγώνες, στην πράξη δεν φαίνεται να τους υποστηρίζουν και άρα μπορείς να δεις είτε ολόκληρο τον αγώνα (μαζί με τις δαιφημίσεις) είτε μόνο κάποια 3λεπτα highlights. Δεν υπάρχουν εκτεταμένα στιγμιότυπα, όπως γίνεται στο League Pass.

 

Δοκίμασα στην αρχή μέσω VLC αλλά τελικά διαπίστωσα πως υπάρχουν προβλήματα που οφείλονται (μάλλον) στον ίδιο τον player. Συγκεκριμένα κάθε 2-3 λεπτά η εικόνα κολλάει για περίπου 5-10" και είναι καταντάει εκνευριστικό. Οπότε το παράτησα.

 

Στο φόρουμ του BS λένε πως υπάρχει ένα workaround αν χρησιμοποιήσεις το mobile stream (εξίσου υψηλής ποιότητας) με ένα player που δεν θυμάμαι πως τον λένε. Θα το γκουγκλάρω και αν το βρω θα επανέλθω (edit: είναι το potplayer). Επίσης λένε πως έχουν χακάρει μια έκδοση του VLC (τον Truelive) που είναι ειδικά φτιαγμένος για να παίζει με BS.

 

Προσωπικά βλέπω μέσω Chrome και αφού έχω απενεργοποιήσει το pepperflash plugin (έχοντας αφήσει μόνο το μαμήσιο flash player της macromedia). Μου φαίνεται ότι παίζει κάπως καλύτερα σε σχέση με τον Firefox. Επίσης έχω δει κάποια live streams στον browser της LG smart TV μου (μέσω του mobile stream) και εκεί πραγματικά το framerate διατηρείται σταθερό στα 60fps και δεν χάνει ούτε καρέ. Κρίμα όμως που δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω και για τους on demand αγώνες, αφού δεν εμφανίζονται οι επιλογές για skip/rewind. (edit: τελικά σχεδόν όλα τα playoff έτσι τα είδα, μαγνητοσκοπημένα από τον browser της τηλεόρασης. Το mobile stream δεν κολλάει με τίποτα και παίζει σταθερά στα 60fps. Αποφάσισα να το αφήσω να παίζει και να μην κάνω skip τίποτα)

 

Επίσης έχω δει λίγο μέσω MX Player σε κινητό και tablet, με το τελευταίο να ψιλοκολλάει στο HD stream (μάλλον είναι θέμα της συσκευής και όχι του BS).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks..

 

Αυτο που εγραψες σκεφτομαι και εγω..

 

Να βαλω μια εξαμηνη γυρω στα Χριστουγεννα..

 

Ενα + ακομα ειναι οτι μπορεις να παγωσεις τον λογαριασμο σου οσο δεν τον χρησιμοποιεις κατι που βολευει ειδικα στην ετησια συνδρομη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με George off για ολη τη σεζον, εαν το Κλιβελαντ παρει και τον Αγαπη, οπως ακουγεται, δεν ειναι αυτοματως σχεδον σιγουρο οτι θα φτασει τουλαχιστον δευτερο γυρο πλευ οφφ, μην πω τελικους ανατολης;

 

με Ιρβινγκ, Λεπρο και Αγαπη....

 

ποιος θα τους κοντραρει ευτουνους; μονο κανα Σικαγο πιστευω..... ακους Λινκιν???

 

Πολυ νωρις για να βγουν συμπερασματα ρε! Οι Μπουλς νομιζω οτι καπως συμμαζευτηκαν αλλα περα απο Noah και Gasol, οι Mirotic και Rose δεν ξερω κατα ποσο θα βοηθησουν. Σιγουρα θα ειναι καλυτεροι απο περυσι αν και νομιζω οτι τους λειπουν κανα 2-3 ποιοτικοι ρολιστες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εξω και ο Ντουραντ απο το μουντομπασκετ.......

 

Μπουλς εχουν καλο συνολακι μαριε. δεδομενης της κατάστασης των αλλων, νομιζω θα πανε καλα. εκτος κι αν εχουμε καμια εκπληξη απο το πουθενα (τυπου Χορνετς, Γουιζαρντς, Ραπτορς)...

Επεξ/σία από Rabican
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κι εγώ τώρα το είδα για τον Ντουράντ. Κάθε ώρα που περνάει, οι Ισπανοί βρίσκονται όλο και πιο κοντά στο χρυσό (αν και ακόμα έχουν δρόμο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Balmer_4.jpg

 

Ναι, ο νέος Μεσσίας πήρε τους Κλίπερς για δύο ψωρο-δις δολάριος.

 

Τώρα θα αρχίσουν τα σενάρια για το πόσο ο Πρόεδρας θα ξεπεράσει το σάλαρι καπ ώστε να φέρει παίκτες "που θα ξέρουν που έχουν έρθει", που θα έχουν κύριο σκοπό να βάλουν γκολ (εχμ συγγνώμη, καλάθι) στους Λέικερς, που θα μπορούν να σηκώσουν το βάρος της φανέλας των Κλίπερς, που αν δεν έρθουν τελικά θα είναι λόγω παιχνιδιών μανατζαραίων στην πλάτη της Διοίκησης (τα οποία φυσικά δεν ανεχόμαστε, άρα να πάνε στον αγύριστο) κλπ κλπ.

 

Και φυσικά ο Πρόεδρας θα συναντηθεί πάραυτα με τους οργανωμένους φιλάθλους της ομάδας, ώστε να ζητήσει την αμέριστη συμπαράσταση και υποστήριξή τους για το νέο δύσκολο έργο που αναλαμβάνει. Ενώ ακούγονται ήδη τριγμοί από την καρέκλα του κομισάριου, αφού ο Πρόεδρας έχει σκοπό να τα βάλει με το σάπιο κατεστημένο και να προστατεύσει την ομάδα/επένδυσή του έναντι των εντεταλμένων τσιρακίων της βρωμερής Λίγκας.

 

Τα γνωστά καραγκιοζιλίκια του ΝΒΑ που δεν γίνονται πουθενά αλλού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...