Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι θα καθόταν στους Θάντερς για να μη βλέπει κούπα ούτε στον ύπνο του. 8 χρόνια ήταν στους Θάντερς κι εσύ τον χαρακτηρίζεις δειλό ; Δηλαδή ποιος νομίζεις ότι είναι ο τύπος ο Σούπερμαν που μπορεί να παίρνει τα ματς μόνος του ή πόσα χρόνια θα ήθελες να μείνει στους Θάντερς, 15 ; Τι μυαλά είναι αυτά που έχουμε ρε ... Πολύ σωστά έπραξε ο Κέβιν, ευκαιρία να φορέσει δαχτυλίδι, το περί δειλίας είναι ουρανομήκης ανοησία.

Δεν έπραξε καθόλου σωστά. Ξεπεσμος να πας σε αυτούς που σε νικησαν.

 

Ένα ματς σε 3 αναμετρήσεις περσι. Ένα.

Επίσης σε δυνατό ροστερ, με την καλύτερη front line της λίγκας. Και με υπέρ του σκορ σε τέταρτη περίοδο.

 

Όχι δειλός. Αλλά όχι ηγέτης.

Ο ορισμός του beta male.

 

 

Κανονικά, όπως σε κάθε πολιτισμένη χώρα όπως η Ελλάδα, έπρεπε να σκάσουν από το πουθενά οι οργανωμένοι των Supersonics με μηχανάκια και να πλακώσουν στις φάπες αυτούς των Thunder για να μάθουν να τους κλέβουν την ομάδα.

Και ο Κλει Μπενετ να έχει κατεβάσει κόκα κόλα και να τον βρίζει στη φυσουνα :')
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1527

  • ilos

    1510

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Φιλε aristomaxos ας μην ειχε 20% περσυ στον 6ο τελικο για να ειχε την ευκαιρια να παρει δαχτυλιδι....τρομερος παιχτης αλλα για τα δικα μου δεδομενα λιγος χαρακτηρας...μπορουσε να παει στην βοστωνη που θα ηταν απο τα φαβορι..αλλα προτιμησε να ακουσει τον ειρωνικο τον green που εγιναν και φιλαράκια...αν και δεν παω τους Cleveland θελω οσο τιποτα αλλο να παρουν το δαχτυλισι φετος ειναι οι μονοι αυτοι και τα σπιρουνια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε aristomaxos ας μην ειχε 20% περσυ στον 6ο τελικο για να ειχε την ευκαιρια να παρει δαχτυλιδι....τρομερος παιχτης αλλα για τα δικα μου δεδομενα λιγος χαρακτηρας...μπορουσε να παει στην βοστωνη που θα ηταν απο τα φαβορι..αλλα προτιμησε να ακουσει τον ειρωνικο τον green που εγιναν και φιλαράκια...αν και δεν παω τους Cleveland θελω οσο τιποτα αλλο να παρουν το δαχτυλισι φετος ειναι οι μονοι αυτοι και τα σπιρουνια...

 

Αυτή είναι ή άποψη σου για τον παίκτη. Τη σέβομαι και δε διαφωνώ. Όπως είπε και ~mxls~  πιο πάνω, δεν είναι ηγέτης.

Δε μπορείς όμως να τον χαρακτηρίζεις δειλό, είναι άλλης τάξεως χαρακτηρισμός γι' αυτό ήμουν και δεικτικός στο σχόλιο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 μήνες εκτός ο Πάρκερ των Bucks...

 

Ρίξη χιαστών για 2η φορά στο ίδιο πόδι.

 

Μερικές φορές τον έβλεπα να μπαίνει με χίλια στην ρακέτα και να κάνει κάτι προσποιήσεις για να περάσει τον αμυνόμενο και μετά να καρφώνει.

Αυτές οι προσποιήσεις με την ταχύτητα και το βάρος του (φαίνεται «βαρυκόκαλος» σαν τον Μονρό) πιστεύω ότι του προκάλεσαν την ρήξη του μυός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά και το δεύτερο τραυματισμό λογικά θα πρέπει να αλλάξει τον τρόπο παιχνιδιού του. Είναι μόλις 21-22 χρονών, μπορεί να το κάνει. Το ίδιο έλεγε και ο Michael Redd στον προχθεσινό αγώνα με τους Lakers. Διαφορετικά δεν βλέπω πως θα καταφέρει να παίξει μέχρι τα 32-33.

 

Ο Redd είπε χαρακτηριστικά ότι αυτός τη δεύτερη ρήξη την έπαθε στα 30 και πλέον δεν είχε δυνατότητα να αλλάξει το παιχνίδι του και να συνεχίσει να είναι αποδοτικός. Ο Πάρκερ μπορεί να το κάνει. Μέχρι τότε θα βαρεθούμε να βλέπουμε το Γιάννη να βάζει 40άρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ.

 

Είναι σχεδόν μη ρεαλιστικό να περιμένουμε να επιστρέψει στα ίδια επίπεδα αθλητικότητας.

 

Τεράστιο ενδιαφέρον έχει το γεγονός πως είναι extension-eligible μέχρι τα τέλη Οκτώβρη.

 

Αν δεν είχε τραυματισμεί, ήταν lock για max επέκταση (ή πολύ κοντά σε max όπως ο Γιάννης).

 

Τώρα οι Bucks έχουν να διαλέξουν ανάμεσα σε:

 

1) extension με κάποια έκπτωση (π.χ. τα  2/3 του max)

 

2) να περιμένουν να βγει στην αγορά ως restricted free agent

 

Στο 1ο, παίρνεις το υπαρκτό ρίσκο να μην είναι καν above average παίκτης και να τον πληρώνεις 20+ εκατομμύρια/χρόνο.

 

Στο 2ο παίρνεις το ρίσκο (εφόσον είναι σχετικά ΟΚ όταν επιστρέψει), να πάρει ένα 3+1 max (με player option) και εφόσον αναρρώσει να έχεις τεράστιο κίνδυνο να τον χάσεις μετά τα 3 χρόνια.

Ειδικά όταν είσαι στο Milwaukee.

 

Προσωπικά θα έκανα πιθανότατα το 1ο διότι δεν θα έχουν έτσι και αλλιώς σοβαρό cap space το 2018,αλλά η απόφαση είναι πολύ δύσκολη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, δηλαδή κι αν δούμε κάνα Davis σε Cleveland ή GS να λέμε δειλός είναι που προτίμησε τα εύκολα.

Και για να μην παρεξηγιόμαστε, ούτε γω ήθελα να φύγει o KD, τον ήθελα στους Thunder να δούμε ματσάρες και παπάδες πάλι. Αλλά οκ έφυγε, αυτό που με εκνευρίζει όμως είναι ότι έχει δημιουργηθεί ολόκληρη προπαγάνδα μόνο και μόνο επειδή πήγε στους Warriors. Αν πήγαινε Βοστόνη δε θα λέγε κανείς τίποτα. Αυτό λέγεται κομπλεξισμός και φυσικά το υποστηρίζουν όλοι όσοι είναι κατά των Warriors και φιλολεπροί. Οκ γνώμη σας, αλλά δε σημαίνει ότι είναι και σωστή.

Ναι, τρέφω συμπάθεια για τους Warriors γιατί είναι ομαδάρα και γουστάρω να βλέπω το παιχνίδι τους. Δεν είμαι «από κούνια» όπως είπε ένας φίλος πιο πάνω. Γενικά είμαι πολύ αντικειμενικός και δεν είμαι φίλαθλος συγκεκριμένης ομάδας, απλά γουστάρω να βλέπω τις ομάδες που παίζουν μπασκετάρα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται αν πήγαινε Βοστώνη δεν θα έλεγε κανείς τίποτα. Ή Νικς, Χιτ κτλ.

Και οι Γουόριορς δεν υπάρχουνε στο μπάσκετ 2-3 χρόνια. Μην τρελαθούμε.

Το γεγονός όμως ότι σε απέκλεισαν και έτρεξες μαζί τους, τι σεβασμό δηλαδή περιμένεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανέναν, όμως εγώ δε μίλησα για σεβασμό. Μίλησα για προπαγάνδα, για κόμπλεξ, για κακία, για ανάρμοστη συμπεριφορά από κάτι τσουτσέκια τύπου Καντέρ που φανήκανε από αυτόν... Ο RW ναι, είχανε πάντα τα δικά τους, αλλά όχι και οι άλλοι...

Μα για δαχτυλίδι πήγε ξεκάθαρα, είπα εγώ το αντίθετο; Πόσο κακό είναι αυτό δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Μέχρι τότε θα βαρεθούμε να βλέπουμε το Γιάννη να βάζει 40άρες.

 

 

Επίσης και ο δικός μας πρέπει σταδιακά να τα κόψει αυτά.

ΟΚ, ας ξεκαυλώσει φέτος, μιας και είναι η πρώτη του all star σεζόν, αλλά καρφώματα όπως το χθεσινό είναι επίπονα για τον ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ο Durant επρεπε να κατσει στους Thunder μεχρι τα 35 του και να μην παρει ποτε πρωταθλημα;

Οταν τους μαζευε ολους ο LJ ολα καλα τωρα που πηγε Warriors πεσαν ολοι να τους φανε

Για Carmelo που ακουγοταν για Cleveland και εχουν ξεπερασει το budget ολα μια χαρα.....

Εσεις το βλεπετε απο την οπτικη του θεατη και της αποδυναμωσης μιας ομαδας η οποια ηταν στο top 8....Ο Durant εκανε αυτο που δεν κανει ο Carmelo για παραδειγμα ο οποιος αντι να φυγει πριν 2-3 χρονια απο Νεα Υορκη αφου βλεπει οτι δεν τραβαει το σχημα καθεται εκει και εφτασε σε σημειο να ψαχνουν να τον διωξουν....Kατ εμε αν ισχυουν αυτα που γραφονταν επρεπε να παει Chicago ή οπουδηποτε αλλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

 

Μα για δαχτυλίδι πήγε ξεκάθαρα, είπα εγώ το αντίθετο; Πόσο κακό είναι αυτό δηλαδή;

 

Κάκιστο. Θα συμφωνούσε και αυτός μαζί μου.

 

Θες να είσαι κάπου πρώτο βιολί και δεν αντέχεις RW; Δεκτό. Φτιάξε μια δική σου ιστορία. Και τώρα μιλάμε σε ομάδες όπως Σελτικς, Λέικερς, Νικς. Τι λέμε τώρα, βαριές φανέλες.

 

Υ.Γ στα γράφει αυτα άτομο που πίστευε στο ταλέντο του από Σουπερσονικς, και μου άρεσαν οι GSW πολύ πριν γίνουν "μόδα".

...Ο Durant εκανε αυτο που δεν κανει ο Carmelo...

 

Πιο οβερέιντεντ και από iPhone.

Άσε που δεν μπαίνουν σε σύγκριση. Άλλη κλάση ο KD.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θεμα με τον Ντουραντ δεν ηταν μονο οτι εφυγε απο Οκλαχομα αλλα και οτι πηγε σε αυτους που τον ειχαν νικησει,εκανε πργματικοτητα το if you can't beat them join them,αν ειχε παει καπου αλλου  πχ Βοστωνη δεν νομιζω να υπηρχαν τοσες αντιδρασεις.

 

Φανηκε να θελει να παρει τον πιο ευκολο δρομο για το πρωταθλημα που υπηρχε εκεινη την στιγμη

 

Συμφωνώ.

 

Είναι σχεδόν μη ρεαλιστικό να περιμένουμε να επιστρέψει στα ίδια επίπεδα αθλητικότητας.

 

Τεράστιο ενδιαφέρον έχει το γεγονός πως είναι extension-eligible μέχρι τα τέλη Οκτώβρη.

 

Αν δεν είχε τραυματισμεί, ήταν lock για max επέκταση (ή πολύ κοντά σε max όπως ο Γιάννης).

 

Τώρα οι Bucks έχουν να διαλέξουν ανάμεσα σε:

 

1) extension με κάποια έκπτωση (π.χ. τα  2/3 του max)

 

2) να περιμένουν να βγει στην αγορά ως restricted free agent

 

Στο 1ο, παίρνεις το υπαρκτό ρίσκο να μην είναι καν above average παίκτης και να τον πληρώνεις 20+ εκατομμύρια/χρόνο.

 

Στο 2ο παίρνεις το ρίσκο (εφόσον είναι σχετικά ΟΚ όταν επιστρέψει), να πάρει ένα 3+1 max (με player option) και εφόσον αναρρώσει να έχεις τεράστιο κίνδυνο να τον χάσεις μετά τα 3 χρόνια.

Ειδικά όταν είσαι στο Milwaukee.

 

Προσωπικά θα έκανα πιθανότατα το 1ο διότι δεν θα έχουν έτσι και αλλιώς σοβαρό cap space το 2018,αλλά η απόφαση είναι πολύ δύσκολη.

 

Εγω απο την αλλη μαλλον θα επελεγα το 2ο,μιλαμε για ενα παιχτη που δεν εχει κλεισει τα 22 και εχει δυο ρηξεις χιαστων στο ιδιο ποδι,οι πιθανοτητες να επιστεψει και να ειναι σε επιπεδο που να αξιζει τα 20+εκ που θα παρει στην πρωτη περιπτωση αλλα και να συνεχιζει να εχει μια καριερα χωρις σημαντικους τραυματισμους ανα τακτα χρονια διαστηματα δεν ειναι καθολου καλες

Επεξ/σία από Nevyn
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα ο k.d ειναι μεγαλος παιχτης καλαθομηχανη...ποτε δεν ηταν clutch κατι που ισχυει και για τον curry για αυτο κιολας περσυ οταν εφτασαν οι thunder ενα 12 λεπτο πριν τον τελικό του νβα λύγισε...γενικα σαν φιλος του μπασκετ με χαλασε αυτη η μετακινηση θα προτιμουσα να μοιραζοταν το πραγμα και να βλεπουμε σειρες σαν τους περσυνους τελικούς τις δυσης και του νβα παρα αναλατα παιχνιδια των 25 ποντων διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...