Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλάζουν αυτά. Εδώ τόσα χρόνια είχα βαρεθεί να ακούω να λένε κότα λυράτη τον Λεπρό και τώρα οι μισοί το έχουν γυρίσει και λένε πως είναι ο πιο clutch μετά τον Τζορντανέλη. Οι άλλοι μισοί συνεχίζουν να κράζουν βέβαια, είτε επειδή ο Irving είναι πιο clutch (ό,τι κι αν σημαίνει αυτό) ή επειδή θεωρούν ότι στην Ανατολή θα έβγαινε πρώτος και ο Έσπερος Καλλιθέας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1526

  • ilos

    1506

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

 

Εγω απο την αλλη μαλλον θα επελεγα το 2ο,μιλαμε για ενα παιχτη που δεν εχει κλεισει τα 22 και εχει δυο ρηξεις χιαστων στο ιδιο ποδι,οι πιθανοτητες να επιστεψει και να ειναι σε επιπεδο που να αξιζει τα 20+εκ που θα παρει στην πρωτη περιπτωση αλλα και να συνεχιζει να εχει μια καριερα χωρις σημαντικους τραυματισμους ανα τακτικα χρονια διαστηματα δεν ειναι καθολου καλες

 

Εντελώς debatable είναι κατά την γνώμη μου.

 

 

Πραγματικά πολύ δύσκολη απόφαση.

 

Απλά στην θέση των Bucks θα φοβόμουν αρκετά και το σενάριο να μην δείχνει πολύ καλός και πάλι να πάνε οι Nets να του δώσουν max, κάτι καθόλου απίθανο.

 

Σε αυτή την περίπτωση, λογικά αναγκάζεσαι να  κάνεις match, διότι δεν θα διαθέτεις τρόπο να τον αντικαταστήσεις.

 

Σε κάθε περίπτωση, πολλά θα εξαρτηθούν και από το τι θα κάνουν στην free agency οι Bucks (εφόσον ανοίξουν χώρο).

 

Αν δώσεις μακροχρόνια συμβόλαια το καλοκαίρι, έχει πολύ μεγαλύτερο νόημα να του κάνεις extension, εφόσον πάντα συμφωνήσει σε ένα σημαντικό discount.

 

Το max του θα ξεκινάει περίπου στα 26 εκατομμύρια τον πρώτο χρόνο σύμφωνα με το leaked projection του ΝΒΑ για την σεζόν 18-19.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αλλάζουν αυτά. Εδώ τόσα χρόνια είχα βαρεθεί να ακούω να λένε κότα λυράτη τον Λεπρό και τώρα οι μισοί το έχουν γυρίσει και λένε πως είναι ο πιο clutch μετά τον Τζορντανέλη. Οι άλλοι μισοί συνεχίζουν να κράζουν βέβαια, είτε επειδή ο Irving είναι πιο clutch (ό,τι κι αν σημαίνει αυτό) ή επειδή θεωρούν ότι στην Ανατολή θα έβγαινε πρώτος και ο Έσπερος Καλλιθέας.

 

O Έσπερος όχι, αν κατέβαινε όμως το Παγκράτι με Σακη Τζαλαλη τους ειχε 4-0. Μη βάλω μεσα Χουμπαυλη και Καλαμπάκο.. 

Επεξ/σία από Chrisxxx
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον Τζαλαλή είχε παίξει αντίπαλος ένας φίλος μου πριν 5-6 χρόνια σε κάτι τουρνουά στο Παγκράτι. Εννοείται έχασαν και ο Σάκης πρέπει να έβαλε τουλάχιστον 60 από τους 80 πόντους της ομάδας του. Σε κάποια φάση ο φίλος μου έπιασε από το χέρι τον Τζαλαλή, κάνοντας φάουλ και ο τελευταίος σταμάτησε το παιχνίδι, απειλώντας τους πάντες (διαιτητές και αντιπάλους) ότι θα πέσουν φάπες αν ξαναγίνει αυτό.

 

Νομίζω στο ίδιο (ή σε παρόμοιο τουρνουά) είχε κατέβει και ο Κορωνιός, αλλά για κάποιο λόγο η κερκίδα τα είχε πάρει μαζί του και τον έβριζε εν χορώ. Οπότε την κοπάνησε λέγοντας ότι "είπαμε να παίξουμε, όχι να με βρίζετε, φεύγω και δεν ξανάρχομαι".

 

Μεγάλες στιγμές. Τι να κλάσει το ΝΒΑ μπροστά μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα σεβεστε

hqdefault.jpg

 

Τι να κλασει ο λιμπρον, ο αλλους ειχε 60 απο τους 80π της ομαδας του :P

 

** Επεσα σε αυτό το αρθρο https://menshouse.gr/extras/12826/giati-nba-ine-mia-tricha-apo-ti-cheti-tou-saki-tzalali

 

 

 

 

16117706_10208522033673738_131407058_n.j

 

 

Επεξ/σία από Chrisxxx
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα ο k.d ειναι μεγαλος παιχτης καλαθομηχανη...ποτε δεν ηταν clutch κατι που ισχυει και για τον curry για αυτο κιολας περσυ οταν εφτασαν οι thunder ενα 12 λεπτο πριν τον τελικό του νβα λύγισε...γενικα σαν φιλος του μπασκετ με χαλασε αυτη η μετακινηση θα προτιμουσα να μοιραζοταν το πραγμα και να βλεπουμε σειρες σαν τους περσυνους τελικούς τις δυσης και του νβα παρα αναλατα παιχνιδια των 25 ποντων διαφορα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε μην μου βαζεις βιντεο 2 χρονια σε τελικους ανύπαρκτος ειναι κ προπερσυ με μισους καβς το βγαλε ο ιγκουνταλα το φιδι απο την τρυπα...παιχταρας ειναι ναι ισως οταν τελειωσει την καριερα του θα μπει στο πανθεον σαν ο νο1 τριποντακιας αλλα στα κρισιμα ειναι πίσω πως να το κανουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περσινοί τελικοί δεν είναι μέτρο σύγκρισης γιατί βρισκόταν σε άσχημη κατάσταση λόγω του τραυματισμού. Ωστόσο αν θυμάμαι στον πρώτο τελικό αυτός ήταν που καθάρισε στην παράταση, παρά τη μεγάλη του αστοχία προηγουμένως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Clutch στο μυαλο μου τουλάχιστον ειναι αυτος που θα βγει μπροστα οταν η μπαλα καιει κ ας ειναι σε κακη μερα και άστοχος κλπ

 

Nzeppos ισως εχεις δικιο γιατι εξαντληθηκαν για το ρεκόρ περσυ...προπερσυ ομως απεναντι στον τιμιο ντελαβεντοβα ηταν...και καθαρισε ο ιγκουνταλα..ξαναλεω για να μην παρεξηγηθω παιχταρας ο καρυ ισως ο καλυτερος σουτερ ολων των εποχων αλλα για μενα δεν ειναι ηγετης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Babis13 ίσως δεν τον ξέρεις πολύ καλά τον Curry, γιατί πραγματικά βγάζει μάτια και μπορεί να διαλύσει οποιαδήποτε άμυνα. Ρώτα τις ομάδες της Δύσης πώς δεινοπαθούν όποτε ζευγαρώνουν στα πλειόφ με τους Warriors. Είναι αυτό που λένε οι Αμερικάνοι "go-to guy". Σε άμυνα 1-1 και τον καλύτερο αμυντικό σου να του βάλεις, βρίσκει πάντα τρόπο να σκοράρει. Αν ντουμπλαριστεί, θα βγάλει πάσα στον ξεμαρκάριστο με χαρακτηριστική ευκολία. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα. Πραγματικός εφιάλτης για κάθε προπονητή. Για τη τεχνική στο σουτ του έχουν βγει ειδικά βίντεο στο youtube. Προσωπικά θεωρώ τον Curry ως τον ορισμό του clutch παίχτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Boston τι βλεπετε; εχουν φτασει σε φαση να απειλουν (τροπος του λεγειν) ακομη και Cavs. παρολαυτα, επειδη εχω δει σχεδον τα περισσοτερα παιχνιδια τους και νιωθω οτι σε σειρα με καποια σοβαρη ομαδα θα εχουν θεμα. δηλαδη, playoffs πρωτη φαση θα περασουν εκτος απροοπτου, αλλα δευτερη φαση για να πανε τελικους δεν το βλεπω. μακαρι να πανε βεβαια, απλα εχω την αισθηση οτι θα τα βρουν σκουρα απεναντι σε ομαδες τυπου Toronto, Atlanta, Washington (σε σειρα αγωνων παντα)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...