Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 22,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1522

  • ilos

    1479

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανεξάρτητα από το παραπάνω τραγελαφικό Shaqtin' a fool (μιλάμε για απίστευτο γέλιο), είναι μια καλή στιγμή να θυμηθούμε γιατί ο Λεπρός δίνει τρία εκατομμύρια δολάρια το χρόνο μόνο για την εκγύμνασή του. Λίγο παλιό το βίντεο αλλά επίκαιρο.

ps: προσέξτε ότι στην προπόνηση των σουτ μετράει makes και όχι takes. Όπως έκανε και ο Kobe.

pps: έχω δει κανα δεκάλεπτο και ήδη έχω αρχίσει να κουράζομαι και να με πονάνε τα γόνατα. Δεν είμαστε για τέτοια πράγματα, ούτε καν για να τα βλέπουμε.

ppps: προσπαθώ να φανταστώ την αντίστοιχη ατομική προπόνηση που κάνουν στα μέρη μας οι περισσότεροι επαγγελματίες μπασκετμπολίστες... Και δεν μιλάω για την προπόνηση στον Κιάμο ή στον καφέ της Γλυφάδας.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 minutes ago, nzeppos said:

Ανεξάρτητα από το παραπάνω τραγελαφικό Shaqtin' a fool (μιλάμε για απίστευτο γέλιο)

Ειδικά η φάση με το ταμπλό μου θύμησε ατάκα Πολύδωρα "Ποινή εκτίω, αγγαρεία κάνω"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nzeppos : Ο Γιάννης ο ίδιος έλεγε ότι χωρίς την προπόνηση στο γήπεδο των bucks που ανοίγει ο διάδρομος τρεξίματος και τρέχεις μέσα στο νερό, δεν υπήρχε περίπτωση να βγει η χρονιά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 πόντους ο Γιάννης αλλά απελπιστικά μέχρι αηδίας μόνος.

Βασικά νομίζω ιστορικά ποτέ καμία ομάδα στο nba δεν πήρε τίτλο με ένα αστέρι μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, skiabox είπε

 

Βασικά νομίζω ιστορικά ποτέ καμία ομάδα στο nba δεν πήρε τίτλο με ένα αστέρι μόνο.

2011 Mavericks και 1994 Rockets ειναι αυτες που μου ερχονται στο μυαλο,αλλα ειναι σαφεστατα η εξαιρεση,στα playoffs θες αστερες που να μπορουν να παρουν την ομαδα πανω τους.

 

Υ.Γ. Το 2004 ηταν και οι Pistons που ειχαν all star παιχτες αλλα κανεναν παιχτη επιπεδου mvp,ακομα πιο μεγαλη εξαιρεση. 

 

ΥΓ2 Ο Brogdon θα μεινει εκτος για 6-8 εβδομαδες,ασχημα νεα για την ομαδα

Επεξ/σία από Nevyn
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν συνεχίσει και στα επόμενα παιχνίδια έτσι εγώ νομίζω θα είναι αυτός MVP, ειδικά αν τερματίσουν πρώτοι οι Bucks (που είναι και το πιθανότερο). 

Επίσης οι Rockets δεν έχουν 50 νίκες φέτος και δεν είναι σίγουρο αν θα τις φτάσουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και 60% ειναι λιγο για την αποδοση 1.42 που το επαιξα...

Συμφωνω απολυτα με το σκεπτικο του djuan1988, αυτο σκεφτηκα και γω, + μια πληροφορια οτι εχει πεσει πολυ η αποδοση στο Las Vegas (~1.15)

Τωρα ειναι στο 1.20, μαλλον εριξα την αποδοση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι 76ers από την άλλη ότι βαρούσαν έμπαινε.

Ειδικά στα τρίποντα δεν καταλάβαιναν τίποτα.

Οσο πιο κρίσιμο ήταν το τρίποντο τόσο πιο εύκολα έμπαινε.

Από την άλλη φαίνεται να υπάρχει μια στρατηγική στους bucks ότι βαράμε τρίποντα και αν δεν μπουν απλά χάσαμε.

Ετσι όπως πάει το πράγμα και με την τρομερή προπόνηση που κάνει συνέχεια ο Γιάννης σε λίγο καιρό θα είναι ο καλύτερος παίκτης τους και στα τρίποντα!

Επεξ/σία από skiabox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...