Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

7 απουσίες αν θυμάμαι καλά. Ακόμα κι έτσι έπρεπε και μπορούσαν να κερδίσουν. Δεν γίνεται να νικάς 6 πόντους 1 λεπτό πριν το τέλος και να χάνεις με τέτοιο τρόπο (αμαρκαριστο σουτ στο προτελευταίο καλάθι και μετά επιθετικό ριμπάουντ με buzzer beater). 

Όμως ο αγώνας ήταν πολύ τσίρκο γενικά, δεν χρίζει σοβαρής κριτικής. Έγινε ρεκόρ με 116 συνολικές προσπάθειες για τριποντο ενώ οι Μπακς έβαλαν 10 ή 11 νομίζω στην πρώτη περίοδο κόντεψαν να σπάσουν το σχετικό ρεκόρ. 

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1526

  • ilos

    1505

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Το τελευταίο σουτ ήταν κάπως τυχερό αλλά το χειρότερο ειναι στο ένα δευτερολεπτο να σου περνάνε την μπάλα μέσα στην ρακέτα από αράουτ (..... τροπος του λεγιν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά εξαρτάται κατά πόσο το πιστεύεις. Κατ' αρχήν οι καλές ομάδες της Ανατολής είναι περίπου ισοδύναμες που σημαίνει μακριές σειρές και μεγάλη κούραση του Γιάννη. Και ακόμα και αν φτάσει στους τελικούς, με GSW θα φάει πολύ ξύλο από τον Green.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω ότι πολύ έχουν υποτιμήσει τους Warriors λόγω απόδοσης, όμως μην ξεχνάμε τι παίκτες έχουν και τι είναι ικανοί να καταφέρουν, θα κάνουν πάλι κάνα 12-0 και θα γελάνε και οι πέτρες.

Ας πάνε τελικό οι bucks και μετά βλέπουμε τι θα γίνει. Για μένα ο τελικός είναι επίτευγμα, εφόσον συζητούσαμε ότι τελικό περιφέρειας δύσκολα θα πάνε, πόσο μάλλον να φτάσουν τελικό πρωταθλήματος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Liakos10 είπε

Εγώ νομίζω ότι πολύ έχουν υποτιμήσει τους Warriors λόγω απόδοσης, όμως μην ξεχνάμε τι παίκτες έχουν και τι είναι ικανοί να καταφέρουν, θα κάνουν πάλι κάνα 12-0 και θα γελάνε και οι πέτρες.

Ας πάνε τελικό οι bucks και μετά βλέπουμε τι θα γίνει. Για μένα ο τελικός είναι επίτευγμα, εφόσον συζητούσαμε ότι τελικό περιφέρειας δύσκολα θα πάνε, πόσο μάλλον να φτάσουν τελικό πρωταθλήματος.

Κάτσε να περάσουν τον πρώτο γύρο των playoffs γιατί εκεί σταμάτησαν πέρυσι!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα διαβασει καπου για το ποσο επηρρεαζει (αρνητικα) ο Boogie την επιθεση των Warriors. Με βαση +/- ratings.. οταν ειναι στο παρκε οι Warriors και σε αμυνα αλλα κυριως σε επιθεση πεφτουν κατακορυφα.. αν το βρω θα το ποσταρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Warriors δικαίως παραμένουν φαβορί για τον τίτλο, αν και το 1.5 που δίνουν οι περισσότερες στοιχηματικες είναι μάλλον λίγο γιατί πολλά μπορεί να στραβώσουν μέχρι τους τελικούς, δεν είναι ανίκητοι.

Οι Μπακς όμως έχουν σαφώς τον πρώτο λόγο για την κατάκτηση της Ανατολής με απόδοση γύρω στο 2.70 αν θυμάμαι καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Οι Warriors δικαίως παραμένουν φαβορί για τον τίτλο, αν και το 1.5 που δίνουν οι περισσότερες στοιχηματικες είναι μάλλον λίγο γιατί πολλά μπορεί να στραβώσουν μέχρι τους τελικούς, δεν είναι ανίκητοι.

Οι Μπακς όμως έχουν σαφώς τον πρώτο λόγο για την κατάκτηση της Ανατολής με απόδοση γύρω στο 2.70 αν θυμάμαι καλά. 

Έχω προβληματιστεί μετά την ήττα τους από τη Φιλαδέλφεια και επίσης έχουν πολλούς τραυματισμούς αυτό με φοβίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...