Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

FocuX δεν μπορώ να πω ότι ανησυχώ ιδιαίτερα, έχοντας παίξει όλα τα game της Bioware (αλλά και του πνευματικού τους παιδιού της obsidian… και γενικότερα από τότε που πολλοί σεναριογράφοι των εταιριών αυτών ήταν στην Black isle) πιστεύω ότι ακόμα και το χειρότερο σενάριο και πλοκή να έχει θα είναι ένα κορυφαίο game.

Κατά την άποψη μου τα άτομα αυτά έχουν στο ζήτημα του σεναρίου την πιο μακρά παράδοση. Χαρακτηριστικά να αναφέρω ότι η Blizzard ποτέ δεν κατάφερε να φτάσει σε αυτό τον τομέα έστω και στα στοιχειώδη σε σχέση με την Bioware.

 

Y.Γ Αυτά τα video μόνο κακό κάνουνε. Τόσο καιρό είχαμε ηρεμήσει και του δίναμε χρόνο να γίνει polished. Με τέτοια πώρωση άντε να τους δώσεις και άλλο χρόνο…..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κριτική μου αφορά στο τρειλερ και μόνο, για το παιχνίδι έχω δει πολύ περισσοτερα βιντεο ώστε να ξέρω ότι (μάλλον) είναι κάτι πολύ καλύτερο από αυτό που αφήνεται να εννοηθεί στο τρειλερ. Επίσης φαίνεται ότι η bioware πάει να στήσει κάτι πάνω του, έχουν ήδη βγάλει βιβλίο και πάνε και για pen & paper εκδοχή. Αυτό σίγουρα δείχνει ένα κάποιο βάθος. Όμως το βιντεο αυτό μου άφησε μια άσχημη γεύση και δε μπορώ παρά να το αναφέρω.

Όσο για την παράδοση της bioware δε με ενδιαφέρει και ιδιαίτερα, όπως έλεγαν και κάποτε "οι προηγούμενες αποδόσεις δεν εξασφαλίζουν τις μελλοντικές". Όταν εκτίθεσαι στο κοινό κρίνεσαι διαρκώς και όχι με βάση το παρελθόν σου, τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ.

Εξακολουθεί να είναι το παιχνίδι που περιμένω περισσότερο μέσα στο 2009 πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη ξεχναμε οτι το Dragon Age ηταν ο πνευματικος αδερφος του Baldurs Gate. Βασικα το Dragon Age ειναι η 3D μηχανη που θα στηριξει το Baldurs Gate 3 οταν αυτο με το καλο αποφασιστει να βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη ξεχναμε οτι το Dragon Age ηταν ο πνευματικος αδερφος του Baldurs Gate. Βασικα το Dragon Age ειναι η 3D μηχανη που θα στηριξει το Baldurs Gate 3 οταν αυτο με το καλο αποφασιστει να βγει.

 

Δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι θα βγει καινούργιος τίτλος με το όνομα baldur’s Gate . τουλάχιστον όχι κάποιος που να συνεχίζει την ιστορία. Η wizard of the coast και η hasbroo ασχολούνται και προωθούν πλέον την 4ή έκδοση του DnD, στην οποία η εποχή των times of troubles είναι μακρινό παρελθόν και πολλά έχουν αλλάξει στο πάνθεον από τότε. Εδώ έχουμε κοσμοϊστορικές αλλαγές από την 3.5 έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι θα βγει καινούργιος τίτλος με το όνομα baldur’s Gate . τουλάχιστον όχι κάποιος που να συνεχίζει την ιστορία. Η wizard of the coast και η hasbroo ασχολούνται και προωθούν πλέον την 4ή έκδοση του DnD, στην οποία η εποχή των times of troubles είναι μακρινό παρελθόν και πολλά έχουν αλλάξει στο πάνθεον από τότε. Εδώ έχουμε κοσμοϊστορικές αλλαγές από την 3.5 έκδοση.

 

Δε με καταλαβες. Λεω πως το dragons age ξεκινησε τη ζωη του σαν Baldurs Gate 3 αλλα τελικα πολυ γρηγορα το γυρισαν και το ονομασαν dragons age και υπαρχει περιπου απο μετα 1 χρονο της κυκλοφοριας του Neverwinter nights 1.

 

Θελω να πω πως αν ποτε κυκλοφορισει BG 3 σιγουρα θα εχει την ιδια modified μηχανη γραφικων με το dragons age.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Περιμένω τόσο πολλά απο αυτό το game αλλά από την άλλη με έχει ξενερώσει το marylin manson soundtrack και too much violence σκηνικό. Το βρίσκω άκρως επιτηδευμένο κ υπερβολικό. Βάζω στοίχημα ότι σε αυτό έβαλε η EA το χεράκι της...

Τεσπα είδομεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω τόσο πολλά απο αυτό το game αλλά από την άλλη με έχει ξενερώσει το marylin manson soundtrack και too much violence σκηνικό. Το βρίσκω άκρως επιτηδευμένο κ υπερβολικό. Βάζω στοίχημα ότι σε αυτό έβαλε η EA το χεράκι της...

Τεσπα είδομεν...

 

Μαλλον παιζει καθαρα μαρκετινγκ για το αμερικανικο κοινο καθως η ΕΑ τετιες καφριλιες συνηθιζει να τις κανει. Απο την αλλη εχουμε πισω απο το παιχνιδι την Bioware οποτε ειναι λιγο δυσκολο να φοβασαι για μια εταιρια που μονο καλο βιογραφικο εχει στα παιχνιδια της ως και σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...