Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Νομίζω πως οι βασικοί των παλιών Black Isle Studios βρίσκονται στην Obsidian, όχι στη Bioware.

 

Σε κάθε περίπτωση, τα trailer του Dragon Age μάλλον μείωσαν τις προσδοκίες μου για το παιχνίδι, παρά τις βελτίωσαν. Ειδικά αυτή η "εμμονή" (όχι μόνο της Bioware, βέβαια) να εντάξει το "αισθηματικό-ερωτικό" στοιχείο στα rpg (με τα φαιδρά, imho, αποτελέσματα που έχουμε δει ως τώρα) είναι ανεξήγητη.

 

Επίσης, έχει γραφτεί από έγκυρες πηγές ότι η κυκλοφορία του Dragon Age στο pc δεν καθυστέρησε για να βελτιωθεί το παιχνίδι, αλλά για να συμπέσει η διάθεσή του στην αγορά με αυτή των εκδόσεων για κονσόλες (γεγονός μάλλον απογοητευτικό εξαρχής, αν και η ΕΑ μάλλον αναμενόμενα δε συνέδεσε την καθυστέρηση με τις κονσόλες και όποιος θέλει την πιστεύει).

 

Θα δούμε, πάντως. Το Dragon Age παραμένει ένας τίτλος που θα παρακολουθώ, αλλά δυστυχώς έχει πάψει να ανήκει στις "σίγουρες" αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Contents of Dragon Age: Origins Collector’s Edition exposed

 

GameStop has revealed the contents of the Dragon Age: Origins Collector’s Edition and it contains a unlockable item for Mass Effect 2.

 

Here’s the goodies:

  • Tin case
  • Bonus DVD (making of documentary, soundtrack, trailers, wallpaper, art video, strategy and tips)
  • Cloth map
  • 3 pieces of exclusive in-game content: Bergens Honor, Grimoire of the Frozen Wastes, and Final Reason
  • Additional in-game content — The Stone Prisoner, an unlockable bonus quest and an unlockable character, Shale
  • An unlockable item for Mass Effect 2

The Collector’s Edition costs $64.99 and $74.99 PC and PS3, Xbox 360 respectively.

 

da2noscale.jpg

da3noscale.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως οι βασικοί των παλιών Black Isle Studios βρίσκονται στην Obsidian, όχι στη Bioware.

 

Σε κάθε περίπτωση, τα trailer του Dragon Age μάλλον μείωσαν τις προσδοκίες μου για το παιχνίδι, παρά τις βελτίωσαν. Ειδικά αυτή η "εμμονή" (όχι μόνο της Bioware, βέβαια) να εντάξει το "αισθηματικό-ερωτικό" στοιχείο στα rpg (με τα φαιδρά, imho, αποτελέσματα που έχουμε δει ως τώρα) είναι ανεξήγητη.

 

Επίσης, έχει γραφτεί από έγκυρες πηγές ότι η κυκλοφορία του Dragon Age στο pc δεν καθυστέρησε για να βελτιωθεί το παιχνίδι, αλλά για να συμπέσει η διάθεσή του στην αγορά με αυτή των εκδόσεων για κονσόλες (γεγονός μάλλον απογοητευτικό εξαρχής, αν και η ΕΑ μάλλον αναμενόμενα δε συνέδεσε την καθυστέρηση με τις κονσόλες και όποιος θέλει την πιστεύει).

 

Θα δούμε, πάντως. Το Dragon Age παραμένει ένας τίτλος που θα παρακολουθώ, αλλά δυστυχώς έχει πάψει να ανήκει στις "σίγουρες" αγορές.

 

+1 έτσι νιώθω και εγώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις μ$%&$κιες της Bioware για την υποστήρηξη των κονσολών θα με κάνει να χάσω το game για πολλούς μήνες (τον Αυγουστο μπαίνω στους πεζοναύτες) :(

 

Καλα πεζοναυτες και εσυ ρε παιδακι μου? Δεν σου εχουν μαθει οτι απο πρασινο/ μπλε/ μαυρο σκουφηδες να τους βλεπεις απο μακρια και να μην ζηλευεις? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα καλύτερα νέα, μιας και δεν θα χρησιμοποιηθεί το SecureRom ;)

 

Hi Everyone,

 

I have some good news to pass on to you today that answers one of the most frequently asked Dragon Age: Origins PC questions.

 

We’re happy to announce that the boxed/retail PC version of Dragon Age: Origins will use only a basic disk check and it will not require online authentication. In other words, the retail PC version of the game won’t require you to go online to authenticate the game for offline play. We have chosen not to use SecuROM in any version of Dragon Age that is distributed by EA or BioWare.

 

Some other cool stuff that we hope you’ll like - we have already launched the Dragon Age toolset beta, which offers developer-grade tools, and we’re looking forward to what fans will create with it. We’ll also be supporting the game with a ton of great downloadable content that will be available for purchase after the game’s release. Together these features will provide some very cool reasons to go online with Dragon Age: Origins.

 

We’re really excited as we head towards the release of Dragon Age: Origins this fall on Xbox 360, PlayStation 3 and PC, so keep an eye out for more news as we’ll be providing you with more details shortly.

 

Stay tuned for more coolness to come…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η είδηση για το SecuROM είναι πραγματικά θετική (αν και ανήκω σε εκείνους τους "τυχερούς" που παρότι εγκατέστησαν αρκετούς τίτλους με το συγκεκριμένο σύστημα δεν αντιμετώπισα προβλήματα) γιατί δείχνει πως σε ένα βαθμό πιάνουν τόπο οι αντιδράσεις των καταναλωτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα πεζοναυτες και εσυ ρε παιδακι μου? Δεν σου εχουν μαθει οτι απο πρασινο/ μπλε/ μαυρο σκουφηδες να τους βλεπεις απο μακρια και να μην ζηλευεις? :lol:

 

τι πεζοναυτες και ποπαυ , μακρια και αγαπημενοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εντάξει, το στρινγκ στο δεύτερο βίντεο είναι όλα τα λεφτά.

 

Πρέπει να σταματήσω να βλέπω τα βίντεο, μου καταστρέφουν τελείως την εικόνα που είχα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εδώ και καιρό έχω απογοητευτεί με αυτά που βλέπω. Περίμενα το παιχνίδι πώς και πώς, και τώρα κάθε φορά που διαβάζω "δημοσιεύτηκαν νέα trailer" τρέμω τι θα δω.

 

Ας πούμε, στο βίντεο "Human Noble", σηκώθηκε η άλλη, φόρεσε σουτιενάκι και στινγκ, πάει στην κουρτίνα, την παραμερίζει και ο μάγκας απέξω τη σφάζει. Και ξαφνικά, πετιέται ένας πάνοπλος (πού βρέθηκε; πρόλαβε και ντύθηκε ο τύπος που ήταν γυμνός δίπλα της, ή είχαν έναν θωρακισμένο ξιφομάχο να τους παίρνει μάτι;) και σφάζει τους τύπους που σκότωσαν την κυρία με το στρινγκ.

 

Εναλλακτικά, το editing των σκηνών είναι νηπιακού επιπέδου. Τέλος πάντων, αυτό που βλέπω, σε επίπεδο αίματος, κινήσεων κτλ, μου φαίνεται πολύ κατώτερο του Witcher, ας πούμε. Ως τώρα δεν έχω δει κάτι που να με πείθει ότι αυτός είναι ο πραγματικός διάδοχος του Baldur's Gate.

 

Μακάρι, ειλικρινά, να κάνω λάθος, αλλά δυσκολεύομαι να θυμηθώ παιχνίδι που να μου κατέρριψε τις προσδοκίες με τα trailer που κυκλοφόρησε περισσότερο από ό,τι το DA:O.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαινω πως το λες αλλα εχω παιξει παιχνιδια που τα τρειλερ τους ηταν απαραδεκτα αλλα τα ιδια τα παιχνιδια ηταν απλα αψογα και το αναποδο. Δεδομενου του οτι μιλαμε για Bioware και οχι για καμια "παρακατιανη" δεν εχω λογο να φοβαμαι χωρις αυτο να σημαινει οτι θα ειναι και 100% τελειο. Απλα οι πιθανοτητες να κανει η Bioware screw up ειναι αρκετα χαμηλοτερες απο οποιαδηποτε αλλη εταιρια παραγωγης RPG. Αντε και Atlus k Tri-ace που επισης δεν εχουν κακο παιχνιδι στο ενεργητικο τους (αν και δεν ειναι ιδιας τεραστιας παραγωγης οπως της Bioware).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα RPG το μόνο που χρειάζεται για να γίνει επιτυχία είναι σοβαρό gameplay πρωτίστως και αξιοπρεπή γραφικά στη συνέχεια.

 

Αίματα, στριγκιές και marylin manson είναι μαρκετίστικες λαλακίες της ΕΑ για να προωθήσει το παιχνίδι στους gamers της νέας γενιάς οι περισσότεροι από τους οποίους ανάθεμα και αν γνωρίζουν τι είναι RPG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...