Προς το περιεχόμενο

Οδηγός Rapidshare


x_vagos_x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το είχα βάλει μόνο για καλύτερη ταχύτητα στο browsing. Το είχα δεί που το προτείνανε στο thread για το double play. κατά τα λοιπά ούτε που ξέρω που εξυπηρετεί η χρήση proxy ουτε αν βοηθάει σε κάτι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από free θα μπορείς.

μπορείς για παράδειγμα να μην ανανεώσεις σήμερα,αλλά μετά από 10 μέρες..

θα σου ανανεωθεί για 1 μήνα από τότε και θα σου δώσει

και 1000 πόντους δώρο , έτσι ώστε όταν πάει να ξαναλήξει το ανανεώνεις εσύ αυτόματα..ή μετά από κάποιες μέρες αν δεν έχεις κάτι να κατεβάσεις..

 

Α, αν δηλαδή αγοράσω ένα μήνα σήμερα και φτάσω 10000 πόντους, όταν θα ξαναλήξει (στις 29 Απριλίου δηλαδή αν ανανεώσω σήμερα), μπορώ να το ανανεώσω χωρίς να βάλω χρήματα αφού θα έχω να χρησιμοποιήσω τους 10000 πόντους, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, αν δηλαδή αγοράσω ένα μήνα σήμερα και φτάσω 10000 πόντους, όταν θα ξαναλήξει (στις 29 Απριλίου δηλαδή αν ανανεώσω σήμερα), μπορώ να το ανανεώσω χωρίς να βάλω χρήματα αφού θα έχω να χρησιμοποιήσω τους 10000 πόντους, έτσι;

 

σωστά.

και στις 29 Απριλίου απλά κάνεις extend account.

μην ξεχνάς ότι ο λογαριασμός για 30 μέρες δεν σβήνεται..

τι σημαίνει αυτό?

αν δεν έχεις να κατεβάσεις κάτι αυτό τον καιρό, το αφήνεις 4-5 μέρες ή και περισσότερες και ανανεώνεις μετά.

έτσι και αλλιώς αρχίζει να μετράει από τη μέρα που θα ανανεώσεις..:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστά.

και στις 29 Απριλίου απλά κάνεις extend account.

μην ξεχνάς ότι ο λογαριασμός για 30 μέρες δεν σβήνεται..

τι σημαίνει αυτό?

αν δεν έχεις να κατεβάσεις κάτι αυτό τον καιρό, το αφήνεις 4-5 μέρες ή και περισσότερες και ανανεώνεις μετά.

έτσι και αλλιώς αρχίζει να μετράει από τη μέρα που θα ανανεώσεις..:-)

 

Πολύ καλή φάση αυτό! Ακόμα και όταν θέλω να κατεβάσω κάτι και δεν θέλω να ανανεώσω ακόμα, μπορώ να χρησιμοποιώ τη free μέθοδο χωρίς πρόβλημα, έτσι;

Sorry για τις συνεχόμενες ερωτήσεις, αλλά θέλω να είμαι σίγουρος (για πολύ καιρό δεν έκανα extend account και χρησιμοποιούσα καινούργιες κι έτσι έχανα πόντους - μήνες τσάμπα).

Και ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή φάση αυτό! Ακόμα και όταν θέλω να κατεβάσω κάτι και δεν θέλω να ανανεώσω ακόμα, μπορώ να χρησιμοποιώ τη free μέθοδο χωρίς πρόβλημα, έτσι;

Sorry για τις συνεχόμενες ερωτήσεις, αλλά θέλω να είμαι σίγουρος (για πολύ καιρό δεν έκανα extend account και χρησιμοποιούσα καινούργιες κι έτσι έχανα πόντους - μήνες τσάμπα).

Και ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

 

κανένα απολύτως πρόβλημα..(αρκεί να μην περάσουν οι 30 μέρες από τότε που σου έγραψε account expired) :-)

 

θα πρέπει να κάνεις βέβαια log out από το λογαριασμό σου για να μπορέσεις να κατεβάσεις αλλιώς θα σε πετάει στη σελίδα της ανανέωσης, (εκτός και αν χρησιμοποιήσεις άλλο browser).

πχ.. έχεις τον αποθηκευμένο κωδικό με το λογαριασμό στο firefox αλλά κατεβάζεις ότι θες από τον IE ή τον Opera.. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να γίνω μέλος Premium και θέλω να σας ρωτήσει κάτι πόντοι που λέει στους μήνες δίπλα τι είναι..?

 

σου δίνει bonus κάποιους πόντους.

όταν φτάσεις 10000 έχεις άλλον 1 μήνα δωρεάν λογαριασμό.

οι πόντοι αυτοί μαζεύονται είτε με ανανεώσεις (τα bonus που σου δίδονται) είτε όταν ανεβάζεις αρχεία και τα κατεβάζουν άλλοι χρήστες ως free users.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μόλις κατεβάζω 25 mb σταματάει και περιμένω μια δυο μέρες για να κατέβει.υπάρχει τροπος να το ξεπεράσουμε

 

25gb εννοείς λογικά..

 

1) κατεβάζεις ως free

 

2) παίρνεις άλλον λογαριασμό επιπλέον

 

3) χρησιμοποιείς το προγραμματάκι αυτό..

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=206692

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα...

Αναβαθμήστικα στα 24Mbps conn-x από 768 OTENET OnDSL... Το router κλείδωσε στα 19855 down και 1023 up...

Μεταβατικά με πήγαν για κάμποσες μέρες στο 1Mbps.. εκει όλα καλά, οι προβλεπόμενες ταχύτητες.

 

Τώρα στα 24Mbps:

- Ανοίγοντας Firefox με 30 tabs, βλέπω στο DU Meter downstream μέχρι 350KB/s.

- Στο Flashget, με το οποίο συνήθως κατεβάζω 2 αρχεια απο Rapidshare η ταχύτητα παίζει μέχρι 120 KB/s αλλά πέφτει και πιο χαμηλα (εως και 50!) εκει που πριν με την 1Mbps κατέβαζα σταθερα γυρω στα 100 KB/s και με την 768 γύρω στα 80 KB/s (τα προβλεπόμενα δηλαδή).

- Κατεβάζοντας 1 αρχείο απο το ftp.otenet.gr παίζει γύρω στα 250 KB/s και δοκιμαζοντας να ξεκινάω νεα κατεβασματα αρχείων ταυτόχρονα, έφτασα με 10 αρχεία τα 1000 KB/s.. Δοκίμασα χειροκίνητα από ftp εσωτερικού και εξωτερικού και έφτασα μέχρι 300KB/s με συνεχή διακύμανση της ταχύτητας από 20 -300...

- Απο Ati και Nvidia 200-350KB/s, στιγμιαία είδα και 450 απο την Nvidia...

 

έχω το ZyXEL 660HW και η γραμμή μου είναι ISDN. Απο το DSLAM απέχω λιγότερο από χιλιόμετρο. Κάλεσα 121 δήλωσα και βλάβη γραμμής. Λόγω απεργίας ακόμη δεν έκαναν τίποτα..

δείτε και εδώ http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?p=2070563

 

Το θέμα είναι ότι στο 1Mbps η γραμμή δουλευε στο φουλ (ειδικά στα κατεβάσματα απο Rapidshare γύρω στα 100KB/s), ενώ με την 24Mbps είναι από τα ίδια μέχρι και χειρότερα..

Α, και το άλλο που με προβληματίζει πολύ είναι γιατι αυτές οι ταχύτητες παιζουν συνεχώς, δεν είναι καθόλου σταθερές σε σχέση με το 1Mbps (και κυρίως στο Rapidshare)...

 

Σήμερα μου ήρθε να δοκιμάσω κάτι άλλο.. Έβαλα το Flashget να κατεβάζει 8 αρχεία από Rapidshare ταυτόχρονα και η ταχύτητα παίζει μέχρι και 600KB/s πλέον!!! Βέβαια τώρα που έμεινε 1 αρχείο κατεβάζει με 25KB/s !!!!

Τι γίνεται;

Έχω πρόβλημα με τη 24άρα, αλλά και το Rapidshare δεν πάει καλά όμως...

 

 

 

1000 posts!!! και 3 χρόνια στο Insomnia.... έχω μάθει τόσα πολλά, έχω λύσει τόσα προβλήματα, έχω μιλήσει με τόσο κόσμο... ΑΞΙΖΕ... σας ευχαριστώ όλους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδεικτικά αναφέρω ότι αυτή τη στιγμή ξαναδοκιμάζω download από ftp.otenet.gr με flashget..

Με ένα αρχείο εφτασα 360Kb/s, με 8 αρχεία έφτασα στο 1MB/s...

Σχεδόν τα μισά από όσο θα μπορούσα (έχοντας κλειδώσει σχεδόν στα 20000Kbps)...

Το Rapidshare σήμερα, πάντα με 8 αρχεία ταυτόχρονα, έφτασε στα 650Kb/s..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...