Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στην Ελλάδα όντως, αλλά μπορεί να δέχεται στο κράτος στο οποιο εκδόθηκε η συγκεκριμένη κάρτα. Μια ματιά εδώ https://www.paypal.com/us/cgi-bin/webscr?cmd=_display-country-functionality-outside&dispatch=5885d80a13c0db1f8e263663d3faee8de6030e9239419d79c3f52f70a3ed57ecθα βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν ξερω εαν ειναι γνωστο αλλα νομιζω μπορεις να χρησιμοποιησεις paypal για συναλλαγες στην Ελλαδα. Εγω μολις τωρα εκανα ανανεωση βοντα ηλεκτρονικα με paypal 10 euro και την εκτελεσε!

(Και οχι δεν ειχα paypal balance αλλα χρεωστικη Alpha Bank)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολοκληρωθηκε η συναλλαγη Bubs ???

 

εγω ειχα maestro(καρτα χρεωστικη ηταν με το σημα της MAESTRO ) Γενικης συνδεμενη 4 χρονια στο paypal δεν ειχα προβλημα 

 

σχεδον ολες οι καρτες απο τραπεζες του εξωτερικου συνδεονται με το paypal γιατι να μην αλλωστε

 

εγω  εχω συνδεσει μια παλια δικια μου απο Αυστραλια απλα προσεχω μην κανω πατατα με τη διευθυνση αποστολης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατι μου πιστωσε τα χρηματα στο νουμερο και εβαλε τα bonus mb που δινει γενικα!

Ηρθε και αποδειξη απο paypal στο μεηλ.

Ειμαι απο τηλεφωνο και δεν μπορω να βγαλω φωτο, μολις παω στο Η/Υ θα ανεβασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν ξερω εαν ειναι γνωστο αλλα νομιζω μπορεις να χρησιμοποιησεις paypal για συναλλαγες στην Ελλαδα. Εγω μολις τωρα εκανα ανανεωση βοντα ηλεκτρονικα με paypal 10 euro και την εκτελεσε!

(Και οχι δεν ειχα paypal balance αλλα χρεωστικη Alpha Bank)

 

Δεν ισχύει μόλις τωρα δοκίμασα να κάνω το ίδιο ανανέωση 10 ευρώ μέσω PayPal και δεν γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω εδω και χρονια paypal account συνδεδεμενο με Ελληνικη κάρτα.Οταν προσπαθω να συνδεσω την ξενη maestro δεν βρισκω πουθενα την αναλογη επιλογη...

Πρέπει η διεύθυνση κατοικίας που αφορά την κάρτα σου να είναι ίδια με αυτή που έχεις στο πέιπαλ. Άρα δεν μπορεί να συνδεθεί.

Ο μόνος τρόπος είναι να διαγράψεις τον λογαριασμό σου στο πέιπαλ και να ανοίξεις νέο δίνοντας για διεύθυνση αυτήν του εξωτερικού που αντιστοιχεί στην κάρτα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διευθυνση κατοικιας η το billing address ??   μπορει να ειναι και διαφορετικο πχ γραφειο σπιτι

 

σε μενα το billing address  ειναι ιδια στη λιστα και με τις 2 καρτες ασχετα αν ειναι η μια εξωτερικου.....

 

ειχα ενημερωσει τη Τραπεζα πριν φυγω οτι θα ειμαι Ελλαδα σε αυτη τη διευθυνση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διευθυνση κατοικιας η το billing address ??   μπορει να ειναι και διαφορετικο πχ γραφειο σπιτι

 

σε μενα το billing address  ειναι ιδια στη λιστα και με τις 2 καρτες ασχετα αν ειναι η μια εξωτερικου.....

 

ειχα ενημερωσει τη Τραπεζα πριν φυγω οτι θα ειμαι Ελλαδα σε αυτη τη διευθυνση 

To παυπαλ τουλάχιστον για ελλαδα (δεν ξέρω τι γινετε με αλλες χωρες) δέχεται Viisa, MasterCard, AmericanExpress και discover

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και μερικές μέρες όταν πάω να κάνω πληρωμή μέσω paypal μου βγάζει το εξής μήνυμα:

 

"Please go to www.paypal.com to confirm your credit card before you complete this purchase."

 

Το περίεργο είναι πως χρησιμοποιώ το paypal εδώ και 2 χρόνια με την ίδια κάρτα (χρεωστική Visa Πειραιώς) για αγορές είτε σε ebay είτε όπου αλλού υποστηρίζεται και ποτέ δεν είχα κάποιο πρόβλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...