Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά μήπως δεν μπορεί το paypal λόγω των συνθηκών των ελληνικών τραπεζών να τα περάσει στην τράπεζα γι αυτό τ αφήνει στο balance?Αλλιώς δεν είναι λογικό...

...ίσως είναι αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ να ρωτλησω το "ανάποδο".  Αν έρχονται πληρωμές από εξωτερικό στο paypal το δικό μου (πχ πωλήσεις στο ebay), πώς μπορώ να σταματήσω τα λεφτά και να μένουν στο paypal και να μήν γίνεται κατάθεση στον ελληνικό τραπεζικό λογαριασμό; Η μόνη λύση που φαινεται, είναι να βγάλω την κάρτα μου Alpha VISA Enter από το paypal, αλλά είναι ταλαιπωρία αν θέλω να την ξανασυνδέσω (επιωεωαιωση κωδικού κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να ρωτλησω το "ανάποδο".  Αν έρχονται πληρωμές από εξωτερικό στο paypal το δικό μου (πχ πωλήσεις στο ebay), πώς μπορώ να σταματήσω τα λεφτά και να μένουν στο paypal και να μήν γίνεται κατάθεση στον ελληνικό τραπεζικό λογαριασμό; Η μόνη λύση που φαινεται, είναι να βγάλω την κάρτα μου Alpha VISA Enter από το paypal, αλλά είναι ταλαιπωρία αν θέλω να την ξανασυνδέσω (επιωεωαιωση κωδικού κλπ)

Δεν διαβαζεις καθολου ε;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@cooler

Μπορείς να βάλεις ενα sceenshot απο το balance σου

δέν έχω λόγο να γράφω "παπάτζες"

αγόρασα ένα μικροαντικείμενο και "τράβηξε" όπως είναι λογικό απο το balance μου σήμερα.

Screenshot_327.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ενω εχω διαλεξει να γινει withdraw αλλα και απο ποσο που μου γυρισαν απο refund δεν τα εχω δει στο τραπεζικο λογαριασμο μου παρολο που εχουν περασει 4 μερες εκτος σαββατοκυριακου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι πιστωσεις απο refund εγιναν στις καρτες εγιναν σε 2 μερες  ... 

 

η μηχανογραφηση της τραπεζας αν δεν δουλευει η υπολειτουργει σε συνδυασμο   με το συστημα εντολων εξωτερικου που δεν

 

καταχωρει γιατι δεν δουλευει  κανονικα δημιουργει τη καθυστερηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αν περιμενω περισσοτερο(Π.χ. 5 μερες) λες να δω το refund απο paypal στη καρτα ή οχι?

 

Φοβαμαι μην χασω τα λεφτα και δεν τα δω ποτε στο λογαριασμο τραπεζας μου με τη κατασταση που υπαρχει τωρα στις τραπεζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αν περιμενω περισσοτερο(Π.χ. 5 μερες) λες να δω το refund απο paypal στη καρτα ή οχι?

 

Φοβαμαι μην χασω τα λεφτα και δεν τα δω ποτε στο λογαριασμο τραπεζας μου με τη κατασταση που υπαρχει τωρα στις τραπεζες.

δεν υπάρχει περίπτωση να συμβεί κάτι τέτοιο. Μπορεί να καθυστερήσει αλλά θα πιστωθούν κάποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στις λεπτομέρειες της συναλλαγής στο paypal, στο refund δηλαδή που λέει ότι επιστράφηκαν τα χρήματα, τράβα ένα screenshot με το εργαλείο αποκομμάτων των windows και θα είσαι καλυμμένος Αν δεν πιστωθούν επικοινωνείς με την τράπεζα και λές δεν έλαβα τα χρήματα που έγιναν refund και δείχνεις την εικόνα. Δεν μπορεί να σου φάει η τράπεζα έτσι τα χρήματα.

 

Είναι κλέφτες φυσικά, αλλά είναι νόμιμοι κλέφτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο paypal, μπορει να γινει 'καταθεση' ή μεταφορα ποσου (με balance ή και χωρις), προς καποιον τρίτο τραπεζικο λογαριασμο, δικο μας ή αλλου προσωπου;

(δεν εννοω τον συνδεδεμενο λογ/μο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...