Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι αλλα εχω μια απορια σχετικα με αυτο..εχω λογαριασμο ταχυδρομικου ταμιευτηριου και χρεωστικη tt visa electron.Υποστηριζει paypal?Kαι αν ναι δεν εχω καταλαβει πως θα σου ερθει ο κωδικος που σου ζηταει για επιβεβαιωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση, γιατι οι σελιδες ειναι πολλες και δεν καταφερα να το εντοπισω. Να σας γραψω ομως την μινι-ιστορια μου:

Λοιπον εκανα παραγγελια κατι συμπληρωματα διατροφης απο ενα γνωστο καταστημα της Αγγλιας.

Ειμαι πελατης απο το 2007, και δεν ειχα ποτε προβλημα.

Τους πληρωσα με PAYPAL.

Περασαν 3 ημερες και το tracking-number δεν το στειλανε στο email μου.

Την 3η ημερα ηρθε ενα αυτοματο email λεγοντας μου οτι επειδη κανανε αναβαθμιση το λογισμικο απο την αποθηκη τους, καποιες παραγγελιες κολλησανε και δεν εκτελεστηκανε. Αναμεσα σ' αυτες ηταν κ' η δικη μου.

Εγραφε οτι τις επομενες ημερες θα λυθει το προβλημα και θα αποσταλλει κανονικα η παραγγελια μου. Διαφορετικα μπορω να ζητησω ακυρωση της παραγγελιας. Επειδη περασαν οι ημερες εγω τα βιαζομουν, τους εστειλα email για ακυρωση. Απαντηση ΜΗΔΕΝ. Ξανα και ξανα και ξανα email τιποτα απαντηση.

Ανοιξα ενα claim στο paypal γραφοντας αναλυτικα οτι δεν παρελαβα το δεμα κλπ κλπ.

Μετα απο 3 ημερες μου απαντησε η εταιρεια μεσω της PAYPAL οτι εκεινη την ημερα θα μου πιστωναν τα χρηματα και ζητουσαν συγνωμη. Απο τοτε περασαν αλλες 5 ημερες!

Τους ξανα εστειλα και email εγραψα και reply στο resolution center οτι ακομη δεν μου κανανε refund/επιστροφη χρηματων αλλα τιποτα.

Εγω τωρα τι να κανω; Εχω καποια αλλη δυνατοτητα;

Κατω απο το claim που εχω ανοιξει μου γραφει το PAYPAL:

More options

 

* Escalate this dispute to a PayPal claim

* Close this dispute

 

Η επιλογη * Escalate this dispute to a PayPal claim τι ακριβως ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα εχω μια απορια σχετικα με αυτο..εχω λογαριασμο ταχυδρομικου ταμιευτηριου και χρεωστικη tt visa electron.Υποστηριζει paypal?Kαι αν ναι δεν εχω καταλαβει πως θα σου ερθει ο κωδικος που σου ζηταει για επιβεβαιωση

 

Θα δεις τον κωδικο στις κινησεις του λογαριασμου της χρεωστικης που εχεις αλλα να ξερεις οτι θα αργησει 3-4 μερες απο οτι θυμαμαι.

Υποστηριζει κανονικα paypal ετσι εχω και εγω visa electron.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν δεν σου απαντάει ο seller, όπως στην περίπτωσή σου, κάνεις escalate και τo Paypal επικοινωνεί με τον seller. Αν δεν απαντήσει ούτε πάλι παίρνεις τα λεφτά σου. Αν απαντήσει και αρνείται να σου δώσει πίσω τα λεφτά σου, αποφασίζει το Paypal.

 

Κάνε escalate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το αφησω μεχρι και την Δευτερα, που ειναι εργασιμη ημερα. Εαν μεχρι το απογευμα της Δευτερας δεν μου στειλουν τα χρηματα πισω τοτε θα κανω escalate οπως μου λες.

 

Σ' ευχαριστω πολυ g_alkis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορείς ομως να μεταφερεις λεφτα που θα σου στειλουν μέσω paypal στην κάρτα, να ξέρεις... Θα πρεπει να δωσεις λογαριασμό.
λογαριασμο paypal??

 

---------- Προσθήκη στις 09:29 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 09:26 ----------

 

Για την ακριβεια θελω να πουλησω το ps3 μου και βρεθηκε μια απο αγγλια που το θελει.Θα μου βαλει τα λεφτα πρωτα στο λογαριασμο μου και μετα θα της το στειλω??Αυτη πως θα ειναι αξιοπιστη οτι θα το στειλω

 

---------- Προσθήκη στις 12:18 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 09:29 ----------

 

λογαριασμο paypal??

 

---------- Προσθήκη στις 09:29 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 09:26 ----------

 

Για την ακριβεια θελω να πουλησω το ps3 μου και βρεθηκε μια απο αγγλια που το θελει.Θα μου βαλει τα λεφτα πρωτα στο λογαριασμο μου και μετα θα της το στειλω??Αυτη πως θα ειναι αξιοπιστη οτι θα το στειλω

κανεις??????
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας θέλω να πουλεισω κάτι και δεν ξέρω πως θα του πω να με πλειροσει μέσω paypal. Να του πω να μου τα στείλει σαν δώρο; Η υπάρχει και άλλος τρόπος; ( πιο εύκολος) help....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογαριασμο paypal??

 

---------- Προσθήκη στις 09:29 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 09:26 ----------

 

Για την ακριβεια θελω να πουλησω το ps3 μου και βρεθηκε μια απο αγγλια που το θελει.Θα μου βαλει τα λεφτα πρωτα στο λογαριασμο μου και μετα θα της το στειλω??Αυτη πως θα ειναι αξιοπιστη οτι θα το στειλω

 

---------- Προσθήκη στις 12:18 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 09:29 ----------

 

κανεις??????

 

Ειναι συνηθης απατη! Σου ζητα να στειλεις πρωτα το αντικειμενο και αφου το δει τοτε να σου στειλει τα χρηματα. Και φυσικα δεν προκειτα να παρεις φραγκο! ή μαλλον €

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογαριασμο paypal??

 

---------- Προσθήκη στις 09:29 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 09:26 ----------

 

Για την ακριβεια θελω να πουλησω το ps3 μου και βρεθηκε μια απο αγγλια που το θελει.Θα μου βαλει τα λεφτα πρωτα στο λογαριασμο μου και μετα θα της το στειλω??Αυτη πως θα ειναι αξιοπιστη οτι θα το στειλω

 

---------- Προσθήκη στις 12:18 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 09:29 ----------

 

κανεις??????

 

Ειναι συνηθης απατη! Σου ζητα να στειλεις πρωτα το αντικειμενο και αφου το δει τοτε να σου στειλει τα χρηματα. Και φυσικα δεν προκειτα να παρεις φραγκο! ή μαλλον €

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανυπόμονε Spyrosss

θα ζητήσεις να σου κάνει κατάθεση στην τράπεζα (iban/swift) ή να σου στείλει τα χρήματα μέσω paypal (κατά προτίμηση για κατάθεση). Δεν δέχεσαι κανένα άλλο τρόπο (επιταγές, money gram, κλπ) και θα αποστείλεις (συστημένο) το ps3 ΜΟΝΟ αφού δεις χρήματα στο λογαριασμό σου (όχι αποδείξεις με email και τέτοια).

 

Αν είναι απάτη (που ειναι το πιο πιθανό), θα κάνει πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...