Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα!

Πριν καμια εβδομάδα έκανα account στο Paypal και στο Ebay και ένας Seller, αφού τον πλήρωσα μου λέει να κάνω confirm τη διεύθυνση μου στο Paypal. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πως και έχω Prepaid της Τράπεζας Κύπρου... Ξέρετε πώς γίνεται?

 

 

*** Βέβαια, τώρ που το βλέπω στο λογαριασμό μου στο PayPal->Profile->Street Adress στο Status λέει Home. Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι confirmed?

Επεξ/σία από vaggos37
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα!

Πριν καμια εβδομάδα έκανα account στο Paypal και στο Ebay και ένας Seller, αφού τον πλήρωσα μου λέει να κάνω confirm τη διεύθυνση μου στο Paypal. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πως και έχω Prepaid της Τράπεζας Κύπρου... Ξέρετε πώς γίνεται?

 

 

*** Βέβαια, τώρ που το βλέπω στο λογαριασμό μου στο PayPal->Profile->Street Adress στο Status λέει Home. Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι confirmed?

 

Θα δηλωσεις στο paypal ακριβως την ιδια δ/νση που εχεις δηλωσει και στο ebay και ετσι μετα απο λιγο γινεται confirmed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με την συζητηση που γινεται για confirmed address. Επειδη εχω καιρω να αγορασω απο ebay, Παλια θυμαμαι για Ελλαδα δεν γινοταν confirmed, οποτε και τωρα δεν πρεπει να ειμαι. Θελω να παρω ενα νεο αντικειμενο θα μπλεξω με διαδικασιες confirmed τωρα? Επιπροσθετως θελω να επιλεξω να σταλει και σε νεα διευθυνση μιας και τωρα βρισκομαι στο γραφειο πρωινες ωρες.

 

Μπορειτε να με καθοδηγησειτε για να μην εχω μπλεξιματα και τρεχω τελευταια στιγμη, γιατι θελω να αγορασω κατι για δωρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν εχει απαντηθει. οταν εχουμε συνδεσει στο paypal μια prepaid card, και ο seller απο ebay μας κανει refund ενα ποσο χ, το ποσο πιστωνεται στο balance του paypal ή στην prepaid? και συνηθως μετα απο ποσες μερες φαινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια παρακαλω πολυ επειδη θελω να βαλω ενα paypal button στην σελιδα μου μπορει καποιος που το εχει ηδη κανει να μας πει πως γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν εχει απαντηθει. οταν εχουμε συνδεσει στο paypal μια prepaid card, και ο seller απο ebay μας κανει refund ενα ποσο χ, το ποσο πιστωνεται στο balance του paypal ή στην prepaid? και συνηθως μετα απο ποσες μερες φαινεται?

 

Σε μένα πιστώθηκε το ποσό στην prepaid και οχι στο paypal balance μετά απο 2 μέρες περίπου, αφού με ενημέρωσε ο πωλητής απο το Ebay για την πίστωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, ξερει καποιος στα σιγουρα αν η Alpha Bank Enter Visa ειναι δεκτη στο paypal AKOMA; Πανω που ειχα καταληξει σε αυτην, καπου ειδα οτι αφου η μορφη δεν ειναι πια Visa ELECTRON ειναι αχρηστη γι' αυτο το σκοπο και απορριπτεται. Help, τη θελω αυτην την καρτα :P !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια σημερα εβγαλα μια προπληρωμενη καρτα απο τραπεζα Κυπρου.Στο paypal οπου εκανα και λογαριασμο προσπαθω να την επικυρωσω αλλα οταν βαζω τα στοιχεια μου λεει πως ειναι λαθος.

*Μηπως χρειαζεται η καρτα ενεργοποιηση με καποιο τροπο?

*Τον αριθμο της καρτας τον εβαλα και με κενο ανα 4 αριθμους οπως τον εχει αλλα και με συνεχομενους.Επισης εβαλα και τα 3 τελευταια ψηφια που εχει στο πισω μερος στο security code.

Επεξ/σία από katsouras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα αγορασει απο eastbay 2 ζευγαρια παπουτσια και ενα σκουφο το ενα ζευγαρι και ο σκουφος ηρθαν κανονικα το αλλο μου ειπαν πως δεν το εχουν διαθεσιμο τους ζητησα πισω τα λεφτα και μου ειπαν πως θα τα βαλουν.μετα απο 15 μερες δεν εχουν μπει τα χρηματα(ενω μου ειχαν πει πως σε 3-5 εργασιμες θα τα εχω) εγω εκανα ενα dispute χωρις καν να εχουν απαντησει τωρα θα το κανω claim.επειδη δεν ξερω τι γινεται με το claim και τι στοιχεια πρεπει να παρουσιασω μπορει να μου πει καποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σημερα εβγαλα μια προπληρωμενη καρτα απο τραπεζα Κυπρου.Στο paypal οπου εκανα και λογαριασμο προσπαθω να την επικυρωσω αλλα οταν βαζω τα στοιχεια μου λεει πως ειναι λαθος.

*Μηπως χρειαζεται η καρτα ενεργοποιηση με καποιο τροπο?(της κοπελας μου ειναι βασικα)

*Τον αριθμο της καρτας τον εβαλα και με κενο ανα 4 αριθμους οπως τον εχει αλλα και με συνεχομενους.Επισης εβαλα και τα 3 τελευταια ψηφια που εχει στο πισω μερος στο security code.

 

Κανε ενα τηλ στην τραπεζα και ζητα τον "κωδικο ενεργοποιησης για το paypal" ετσι ωστε να επικυρωσεις την καρτα σου με το paypal και να επιτρεπονται οι συναλαγες με αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...