Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ok thanks..

Οχι δε το θελω για μεταφορα χρηματων αλλα αυτο δε γινεται εμμεσα οταν κανω μια αγορα απο το ebay?

μεταφορα χρηματων στον πωλητη..

:)

Οποτε μου κραταει ή οχι σε καθε αγορα;;

;)

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia.app

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγώ έχω πρόβλημα με το paypal.

πάω να κάνω login και βγαίνει αυτό:

This account has been permanently locked with a €0.00 EUR balance. All information associated with this account has been blocked from the PayPal system and cannot be registered with another account.

 

τους εστειλα μνμ και μου απαντησαν αυτο:

 

 

Thank you for contacting PayPal regarding your account access.

 

I have carefully reviewed your account and I can see

that it was blocked because it had a non resolved limitation. In other

to access your account again you need to lift this limitation ID:

'*******************'.

 

Please note to review your account access you will need to complete the

following steps:

 

1. Link and confirm a debit or credit card

2. Provide Proof of Address

 

Please contact us if you cannot complete any of these steps.

 

You can upload or fax your information for review. To submit information

to resolve the limitation on your account, complete these steps:

 

1. Go to the PayPal website and log in to your account.

2. Go to the Resolution Centre, and then click 'Resolve' in the

Action column of your limitation.

3. Select a method to submit your documentation.

4. To upload your documentation, click 'Browse'.

5. Select the file you want to attach.

6. Click 'Open'.

7. Give the file a recognisable title.

o The title should not include more than three numbers.

o You may provide a description of the file you are sending,

up to 100 characters.

8. Click 'Attach this File'.

o Information about your file will appear under the

Attachments box. In the Attachments section, you can preview the file or

delete it.

9. Repeat steps 1-3 as many times as required, up to a total file

size of 5000kb.

10. Click 'Send Files to PayPal' to submit your files for review by

PayPal.

 

If you are faxing information, it's important to use the cover sheet

provided by PayPal. The cover page contains information specific to you

and using it ensures that your documents are routed and handled in a

timely manner.

 

If you no longer have a copy of the fax cover sheet, please fax the

requested documents to + 44 08707 303 194 Attn: Account Review

Department. Please note your email address and the following case number

when faxing the documents: ****************.

 

Please let us know if you require any further assistance.

 

 

τι να κάνω;

μου λέει να κάνω login για να αρχίσω την διαδικασία αλλά δεν μπορώ.

έχει τύχει σε κανέναν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια χαιρετω.Εχω μια ερωτηση σχετικα με τις χρεωσεις του παυπαλ.Απο οτι ειδα λεει οτι οταν το παυπαλ "τραβηξει" χρηματα απο την χρεωστικη σου καρτα(εχω βαλει καρτα και οχι τραπεζικο λογαριασμο) στον λογαριασμο παυπαλ σου εφαρμοζουν μια χρεωση της ταξης 3,4% και 0,35ευρω σωστα??δηλ αν μου "τραβηξουν¨" 100ευρω θα εχω στον λογαριασμο μου 96,25ευρω σωστα??Τωρα η ερωτηση μου ειναι η εξης αν παρω κατι απο Αγγλια πχ την παραπανω χρεωση δηλ 3,75 στα 100 θα την πλρηρωσει αυτος που παιρνει το ποσο η εγω που του πληρωνω το ποσο?? Και αν παρω κατι απο Αμερικη πχ δηλ πανε σε αμερικανικο λογαριασμο παυπαλ η χρεωση υφισταται παλι σε αυτον που λαμβανει τα χρηματα σωστα??tnx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@padarofe

Γιατι ειναι αναγκη να μεταφερεις λεφτα στην paypal?

Δηλαδη εγω που εκανα συνδεση με την prepaid και εχει μεσα 100€ θα μου παρει το 3,4%??

Επισης εχει περασει μια μερα απο τοτε που δηλωσα την καρτα στην paypal και περιμενω τον κωδικο για να την ενεργοποιησω..

Ποσες μερες κανει συνηθως;;

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου απο οτι καταλαβα εγω με τις χρεωσεις του παυπαλ ισχυει το εξης......αν θελεις να μεταφερεις χρηματα απο την καρτα σου στον λογαριασμο παυπαλ θα σου κρατησει αυτο το πσσο.Αν τα μεταφερεις απο τραπεζικο λογαριασμο τοτε δεν ισχυει η χρεωση αυτη.Η ερωτηση που εκανα πριν ειναι οτι το 3,4% και 0,35 ευρω αν κανεις μια αγορα το πληρωνει αυτο που λαμβανει τα χρηματα???Αν βεβαιως τα χρηματα το παυπαλ δεν τα βρει στον λογαριασμο σου θα τα "τραβηξει" η απο τον λογαριασμο τραπεζας (αν εχεις βαλει και που δεν ισχυει η χρεωση αυτη) η απο την καρτα σου (αν παλι εχεις βαλει καρτα) οπου εδω γινεται η παραπανω χρεωση.Οπως ειπα δεν ξερω αν την χρεωση αυτη θα την πληρωσει αυτο που λαμβανει τα χρηματα σε μια αγορα.....σου ξαναλεω ομως οτι οι πληροφοριες αυτες δεν ειναι εξακριβωμενες μεχρι να σιγουρευτω απο καποιον εδω μεσα που εχει κανει αρκετες αγορα μεσω παυπαλ να μου πει οτι ισχυουν.

 

για τον κωδικο πρεπει να περιμενεις τον εκκαθαριστικο λογαριασμο της καρτασ σου οπου αναγραφεται ο κωδικος.

 

 

ελπζω να βοηθησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου απο οτι καταλαβα εγω με τις χρεωσεις του παυπαλ ισχυει το εξης......αν θελεις να μεταφερεις χρηματα απο την καρτα σου στον λογαριασμο παυπαλ θα σου κρατησει αυτο το πσσο.Αν τα μεταφερεις απο τραπεζικο λογαριασμο τοτε δεν ισχυει η χρεωση αυτη.Η ερωτηση που εκανα πριν ειναι οτι το 3,4% και 0,35 ευρω αν κανεις μια αγορα το πληρωνει αυτο που λαμβανει τα χρηματα???Αν βεβαιως τα χρηματα το παυπαλ δεν τα βρει στον λογαριασμο σου θα τα "τραβηξει" η απο τον λογαριασμο τραπεζας (αν εχεις βαλει και που δεν ισχυει η χρεωση αυτη) η απο την καρτα σου (αν παλι εχεις βαλει καρτα) οπου εδω γινεται η παραπανω χρεωση.Οπως ειπα δεν ξερω αν την χρεωση αυτη θα την πληρωσει αυτο που λαμβανει τα χρηματα σε μια αγορα.....σου ξαναλεω ομως οτι οι πληροφοριες αυτες δεν ειναι εξακριβωμενες μεχρι να σιγουρευτω απο καποιον εδω μεσα που εχει κανει αρκετες αγορα μεσω παυπαλ να μου πει οτι ισχυουν.

 

για τον κωδικο πρεπει να περιμενεις τον εκκαθαριστικο λογαριασμο της καρτασ σου οπου αναγραφεται ο κωδικος.

 

 

ελπζω να βοηθησα

Μηνυμα 1424 και 1426 στην πισω σελιδα..

λενε τα παιδια οτι μονο 1 φορα στα κραταει αν χρησιμοποιεις prepaid..

αλλα αν θες να μεταφερεις λεφτα ΜΑΛΛΟΝ οπως κανεις εσυ εχει πινακα με rates (:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει καποιος να με βοηθησει

 

 

Δεν χρειαζεται να παρουσιάσεις στοιχεια εκτος αν ζητηθει κατι (τιποτα μαλλον γιατι δεν εισα ο πωλητης). Καντο claim και λογικα σε 4-5 μερες θα τα εχεις παρει πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια γιατι ο λογαριασμος μου λεει οτι ειναι limited?Ειμαι καινουργιος και δεν εχω κανει καμια αγορα..

Επεξ/σία από katsouras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπε να κανεις επιβεβαιωση την καρτα που εχεις δηλωσει..

βαζεις τα στοιχεια της μετα απο μερες σου κραταει 1,5€ και βλεπεις απο την κινηση του λογαριασμου το αριθμο της χρεωσης, τον βαζεις στο paypal κα ξεκλειδωνει.. Αυτα περιληπτικα

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω καθενας που ανοιγει παυπαλ ολο αυτο ρωταει. Ειναι λες και εχει γραφτει μια ερωτηση και εχει γινει copy/paste 1.000 φορες. Οπως και μενα δεν μου αρεσει να μου λενε "διαβασε τις προηγουμενες σελιδες, εχει απαντηθει" τοσο δεν θελω και εγω να το λεω σε αλλους, αλλα μιλαμε αυτο το ερωτημα εχει ξεσκιστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπε να κανεις επιβεβαιωση την καρτα που εχεις δηλωσει..

βαζεις τα στοιχεια της μετα απο μερες σου κραταει 1,5€ και βλεπεις απο την κινηση του λογαριασμου το αριθμο της χρεωσης, τον βαζεις στο paypal κα ξεκλειδωνει.. Αυτα περιληπτικα

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia.app

 

Το εχω κανει αυτο!Και πριν ποσταρω διαβαζω...Απλα μου λεει οτι ειναι verified αλλα limited access..Μου λεει να παω στο resolution center.Στο limitation review ολα ειναι complete..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο συνηθως σημαινει οτι εχουν βρει κατι υποπτο. Δοκιμασες να επικοινωνησεις μαζι τους, να δεις τι ειναι? Εμενα καποτε μου ειχαν ζητησει να τους στειλω λογαριασμους που να φαινονται τα στοιχεια μου και η διεθυνση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...