Προς το περιεχόμενο

Holywood plus>>> ασπρομαυρη εικονα στην ΤV


nathan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολιs εβαλα μια Η+ καρτα για καλυτερη εικονα στην TV απο το ASUS e608 dvd μου.Ελα ομωs που δεν βλεπω χρωμα στο tvmode ενω στο vga ολα μια χαρα...εχω μια philips 21" και ισωs αυτο ειναι το προβλημα..εκανα ολεs τιs ρυθμισειs και ολα τα καλωδια ειναι σωστα.ξερει κανειs?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα s-video καλωδιο κατευθειαν στην τηλεοραση και δοκιμασα και δευτερο γιατι ποτε κανειs δεν ξερει..αλλα και composite σημα κατευθειαν στην RCA εισοδο τηs tv.<BR>τι ειναι το macrovision και απο που απενεργοποιειται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε το remote selector από το <A HREF="http://www.visualdomain.net" TARGET=_blank>Visualdomain</A> ,στην καρτέλα Video διάλεξε την κάρτα σου (Hollywood) και κάνε disable το Macrovision.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και disable macrovision το εκανα μεσω του remote control...ta ιδια παλι!<BR>να φανταστειs στην αντιπροσωπεια μου συστησαν ν'αλλαξω τηλεοραση!!!! γιατι και στο παιδι που μιλησα γι'αυτο τα ιδια προβληματα ειχε μεχρι που πηρε SONY!!!!<BR>Aλλη προταση ?<p>[This message has been edited by nathan (edited 31-12-2000).]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση τα καλώδια που χρησιμοποίησες να μην είναι πλήρως υλοποιημένα (να μην έχει ενώσει ο κατασκευαστής όλα τα pin) αρκετές φορές γίνεται αυτό.<BR> Δοκίμασε και με άλλο dvd ευρωπαϊκής ζώνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΥΡΗΚΑ!!!! <BR>το γα.....ο svideo καλωδιο που υπαρχει σ'ολα τα μαγαζια...εχει 4 ψιλα pins.<BR>ελα ομωs που η καρτα βγαζει σημα με 7 απο δαυτα.<BR>μονο βλεπονταs τον ανταπτορα πουχε η καρτα απο s-video se RCA composite το καταλαβα..<BR>με composite σημα ολα οκ<BR>Τωρα ψαχνω αυτο το special s-video cable με τα 7 ποδαρακια..Ξερει κανειs????<P>[This message has been edited by nathan (edited 01-01-2001).]<P>[This message has been edited by nathan (edited 01-01-2001).]<p>[This message has been edited by nathan (edited 01-01-2001).]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...