Προς το περιεχόμενο

Απαγόρευση κινητών στα σχολεία


djapal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω σαν μαθητης που σημερα μας το ανακοινωσαν οτι τωρα πια βγηκε και νομος ξερω ΕΝΑ...

 

Ειναι δεν ειναι νομος για τους μαθητες το ιδιο τους κανει....Το κινητο θα συνεχισουν να το εχουν στο σχολειο μαζι τους!Δεν το λεω εγω μονο μην νομιζετε οτι ειναι η γνωμη μου απλα σημερα ακουγα τι λεγανε οι μαθητες οταν μας τα λεγανε....Και κανεις δεν εδωσε ιδιαιτερη σημασια.ολοι ειπαν 2 λεξεις την ωρα που το ειπε η διευθυντρια στην προσευχη και απο εκει και περα δεν ξανα αναφερθηκε το θεμα,απο εκει καταλαβαινουμε οτι οι μαθητες δεν το πηραν στα σοβαρα και θα συνεχισουν να φερνουν τα κινητα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
εγω σαν μαθητης που σημερα μας το ανακοινωσαν οτι τωρα πια βγηκε και νομος ξερω ΕΝΑ...

 

Ειναι δεν ειναι νομος για τους μαθητες το ιδιο τους κανει....

 

Ναι, αλλά όπως ζητάτε να μην εφαρμοστεί ο νόμος πλαίσιο κτλ κτλ γιατί υπάρχει αδικία, όπως υποστηρίζετε, δεν θα πρέπει να "υπακούσετε" σε αυτόν αφού δεν είναι σωστή η χρήση κινητού;

Είπαμε, όχι ό,τι μας συμφέρει παιδιά!! Μη χάσουμε και δε στείλουμε μήνυμα στο γκομενάκι στο απέναντι θρανίο και τα φτιάξει με το συμμαθητή μας ;)

Άντε μετά να πιάσεις βάση στο μάθημα και να περάσεις στο Πανεπιστήμιο!

 

Και που να μπλοκάρουν τους chat servers και δε θα μπορούν να μπουν στο irc. Θα φρικάρουν! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα οπως και να χει πρεπει να μπαναρηστουν οι ΙΡ σε grnet εtc για τσατ στα σχολια ;P αλλα οπως και να εχει θελουμε δεν θελουμε το κινητο στα σχολεια θα υπαρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα οπως και να εχει θελουμε δεν θελουμε το κινητο στα σχολεια θα υπαρχει

 

 

εχει γινει δηλαδη κατι σαν απαραιτητο εξαρτημα. πως λεμε βιβλια και στυλο ενα πραμα. Το κινητο δεν σας χρειαζεται μεσα στην ταξη. Εξω απο την ταξη καντε οτι θελετε, αλλα μεσα στην ταξη δεν σας χρειαζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει γινει δηλαδη κατι σαν απαραιτητο εξαρτημα. πως λεμε βιβλια και στυλο ενα πραμα. Το κινητο δεν σας χρειαζεται μεσα στην ταξη. Εξω απο την ταξη καντε οτι θελετε, αλλα μεσα στην ταξη δεν σας χρειαζεται.

 

Ναι αλλά ξέχασες το σκονάκι. πάνε τα χαρτάκια τώρα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά να τους κάνουνε στα βιζανιάρικα. Και λίγα είναι τα μέτρα με τα κινητά. Παραπάνω πυθαρχεία χρειάζονται. Εδώ έχουν φτάσει σε σημείο να πηδιούνται μεταξύ τους!! Εγώ όταν πήγαινα σχολείο το 1997 είμασταν πολύ πιο ''αγνά'' παιδιά. Βέβαια δεν είναι λαθος των σημερινών μαθητών η κατάσταση. Φταίνε και οι γονείς που δουλεύουνε πολύ. Φταίνε και οι καθηγητές που γίνονται καθηγητές για να κάθονται όπως λένε. Φταίνε και οι τηλεοράσεις που από το πρωί μέχρι το βράδυ όλο ξέκολα προβάλλουνε. Και τα παιδιά με τι κρίση να φτιάξουνε το χαρακτήρα τους παρακαλώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Socratis_g l:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: l

 

Συγγνώμη αλλά αυτό το μέτρο δεν υπήρχε από παλιά?:confused: Και εξάλου στο σχολείο μου συγκεκριμένα δεν χτυπάει το κινητό των μαθητών αλλά των καθηγητών.:) Τέσπα θεωρώ ότι είναι αυτονοήτο να μην έχουμε κινητά στην τάξη αλλά από την άλλη...

 

εχει γινει δηλαδη κατι σαν απαραιτητο εξαρτημα. πως λεμε βιβλια και στυλο ενα πραμα. Το κινητο δεν σας χρειαζεται μεσα στην ταξη. Εξω απο την ταξη καντε οτι θελετε, αλλα μεσα στην ταξη δεν σας χρειαζεται.

 

Πως δεν χρειάζεται. Όταν κάνεις Αρχαία, Ιστορία και Αγγλικά είναι 100% απαραίτητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γενικά έχει ξεφύγει η κατάσταση με τα κινητά. Πήγα σε τράπεζα να ανοίξω λογαριασμό και το κινητό του μαγκίτη χτυπούσε συνέχεια. Είκοσι λεπτά καθόμουν εκεί για δουλειά που έπρεπε να τελειώσει σε χρόνο μηδέν. Και "χα, χα, χα" και "θα σε πάρω εγώ" και κάτι τέτοιες αηδίες.

 

Socratis_g, Αρχαία, Ιστορία και Αγγλικά είναι άχρηστα μαθήματα, φαντάζομαι, ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) είμαι ο ShAd0w_z0nE:)

2) Τελείως περιττά και τώρα που το λες ξέχασα και τα θρησκευτικά και τα κείμενα Νοελληνική λογοτεχνίας. Δεν έχω τι να κάνω στην ώρα τους, συνήθως κάνω ασκήσεις μαθηματικών και φυσικής για τα ιδαιτερα και καμιά φορά παίζω και κάνα παιχνίδι στο κινητό:mrgreen:

 

ΥΓ Συγγνώμη για το offtopic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ωπ, συγγνώμη για το λάθος στο όνομα Shadow.

 

Βρε να μη μου το έχει πει κανείς ότι είναι άχρηστα όταν ήμουν κι εγώ μαθητής. Θα μου πεις, τώρα βγάζω το ψωμί μου από αυτές τις άχρηστες γνώσεις, αλλά είναι μια απογοήτευση, πώς να το κάνουμε, να ξέρεις ότι κάθησες και έμαθες άχρηστα πράγματα και τώρα ζεις την οικογένειά σου από αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ειμαστε σοβαρει ποιος χεστηκε αν τα απαγορευσουν ή οχι το πραγμα ολο αρχισε επειδη βιασαν μια κοπελια και την τραβηξαν βιντεο οκ? η λυση ειναι καταργηση των ΚΙΝΗΤΩΝ!!!!! ελεος ........ (offtopic shadow_zone βαλε ξανα την υπογραφη σου ρε ηταν φοβερη!!!!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάω 2α λυκείου και έχω καθηγητές που βγάζουν τα κινητά στην έδρα και καμια φορά χτυπάει. επίσης ότι και να κάνουν τα κινητά θα υπάρχουν στα σχολεία. αν είναι στο αθόρυβο δεν υπάρχει πρόβλημα πιστεύω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη λύση θα ήτανε να βάζανε ένα "κόφτη" σήματος κινητής τηλεφωνίας που θα ενεργοποιούνταν την ώρα του μαθήματος.

 

Όσο αφορά τα βιντεάκια και όλα αυτά... Αν είναι το παιδί κωλόπαιδο με τον έναν ή τον άλλο τρόπο κάτι θα βρει να κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...