Προς το περιεχόμενο

Αγορά στατικού ποδήλατου


tonypc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

OK nice.

 

Ισχύει ότι είναι ανοιχτά μέχρι αργά το βράδυ; Θα προτιμούσα να πηγαίνω κατά τις 12 το βράδυ, πιο πριν δε μου βγαίνει :)

 

Θα πάω να τους ρωτήσω αύριο, να δούμε πόσο θα πάει σύνολο. Θα θέλει και εγγραφή λογικά. Thanks for the info.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Thanks αλλά θα πάω να γραφτώ εδώ στα Γιάννενα να κάνω και λίγο πριν κατέβω Αθήνα.

 

Ένας φίλος μου δεν πλήρωσε εγγραφή εδώ, θα το παίξω καημένος μπας και με λυπηθούν :) Στην τελική και 180 για ένα χρόνο καλά είναι. Όταν όλα τα άλλα θέλουν 40 το μήνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mindtrapper, τα 150 το χρόνο είναι προσφορά που ισχύει μέχρι τις 22 Δεκεμβρίου. Και αφορά συνδρομή σε συγκεκριμένο Weider. Για να έχεις το δικαίωμα να γυμνάζεσαι σε οποιοδήποτε της αλυσίδας, η συνδρομή νομίζω ότι είναι στα 270 (με επιφύλαξη). Πάντως σίγουρα με το 150άρι δεν μπορείς να κάνεις χρήση όλων των γυμναστηρίων.

 

Τώρα για το περιβάλον του Weider, αυτό που μπορω να σου πω είναι ότι ακριβώς λέει και ο poulinos. Όλες τις φάτσες θα βρεις, δεν είναι καμιά καγκούρικη υπόγα μόνο με σφίκτες.

 

Μέχρι πέρυσι πήγαινα στης Κηφισιάς, αλλά για να αλλάξω παραστάσεις πάω εδώ και αρκετούς μήνες στου Ηρακλείου. Το οποίο είναι 24ωρο της καθημερινές, ενώ τα ΣΚ μένει μέχρι τις 24:00.

 

Δεν ξέρω τι γίνεται στα άλλα γυμναστήρια, αλλά αντιλαμβάνεσαι πως ένα γυμναστήριο που σου έρχεται στα 15 Ευρώ το μήνα (χονδρικά), μαζεύει πολύ κόσμο σε σχέση με άλλα που έχουν από 30-70+ το μήνα. Έτσι στις ώρες αιχμής γίνεται λίγο χαμός. Και ειδικά τους μήνες αιχμής, όταν πλησιάζει το καλοκαίρι και θέλουν όλοι να μοιάσουν στον Brad Pitt στο Fight Club, γίνεται το έλα να δεις.

 

Το δεύτερο μείον, είναι ότι προφανώς για να συμπιέσουν τα λειτουργικά έξοδα, δεν υπάρχει και η καλύτερη συντήρηση στις εγκαταστασεις. Θα δεις όργανα με χαρτάκι "δεν λειτουργεί προσωρινά", με μία τραβηγμένη χρονικά έννοια του προσωρινού. Το ίδιο μπορει να συμβεί και για ένα ασανσέρ που έχει χαλάσει. Για τις τουαλέτες, κλπ.

 

Τη γυμναστική σου θα την κάνεις με 15 ευρώ το μήνα βέβαια. Το θέμα είναι εσύ αν κοστολογείς μια πιο περιποιημένη κατάσταση με ένα πολλαπλάσιο τίμημα. Ενδέχεται να σε αποθαρρύνει ένα όχι και τόσο προσεγμένο περιβάλλον.

 

Καμιά φορά το μετανιώνω που δεν γράφτηκα σε ένα άλλο στην Κηφισιά που έχει ολοκαίνουρια όργανα και η αναλογία κόσμου-οργάνων είναι πιο αεράτη. Ενώ έδειχνε πολύ πιο περιποιημένο. Και για να πω την αλήθεια, είναι από τα πράγματα που με χαλάνε στο Weider είναι το επίπεδο καθαριότητας των χώρων.

 

Anyway, δεν θέλω να σε αποθαρρύνω. Η προσφορά είναι πολύ καλή. Αλλά αν είσαι από αυτούς που δεν το αμελούν το γυμναστήριο, ίσως να άξιζε να δώσεις κάτι παραπάνω. Εγώ θα το ξανασκεφτώ το Φεβρουάριο που λήγει η δικιά μου. Βαρέθηκα να βλέπω και τις ίδιες φάτσες εκεί, κι ας είμαι αντικοινωνικός και δε μιλάω σε κανένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του ηρακλειου ειναι αρκετα περοιπιιημενο,punky πως δεν σε εχω πετυχει.παω και εγω ηρακλειο και μελλισια.για τα λεφτα που πληρωνεις ειναι μια χαρα.οσο για τα ποσα λεφτα ειναι αμα 8ες να πας παντου συνηθως ειναι 30-40 ευρω παραπανω απο οτι ειναι συνδρομη.αυτο ισχυει περιπου σαν κανενας.και ευτυχως του ηρακλειου δεν ειναι τοσο πιττα οσο των μελισσιων.στην κηφισια ναι ανοιξε νεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Κηφισιά, μετακόμισε πιο κοντά στο σταθμό νομίζω.

Όταν πήγαινα εγώ ήταν δίπλα στο Βερόπουλο, εκεί κοντά στη Λύρα.

Το καλό είναι ότι ήταν λίγο πιο απομονωμένο και είχε και χώρο για στάθμευση.

Ενώ στο Ηράκλειο είναι για κλάμματα το θέμα παρκάρισμα. Όχι πως με νοιάζει, αφού έτσι κι αλλιώς με τα πόδια πάω τα 3+3 χιλιόμετρα της διαδρομής.

 

Ρε συ πούλινε άμα είναι αρκετά περιποιημένο του Ηρακλείου, πως είναι των Μελισσίων δηλαδή; Εγώ ψιλο-decadence το βρίσκω. Ειδικά τουαλέτες και αποδυτήρια, είναι ένα κλικ καλύτερα από τις τουαλέτες του σταθμού της Βικτώριας πριν 10 χρόνια.

 

Και πως να με πετυχεις ρε συ, αφού δεν με ξέρεις;

Και στην πραγματικότητα, δεν έχω πολύχρωμο λοφίο, για να πεις "ε, αυτός θα είναι". Συνήθως κατά τις 19:00 ή 20:00 πάω. Αν είσαι σταθερός κι εσύ, σίγουρα εξ όψεως θα γνωριζόμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a.stis toyaletes ντους κτλ δεν εχω μπει.αλλα του ηρακλειου το 8εωρω πιο περιποιμενο στον χωρο απο οτι των μελλισιων.εγω παω με μηχανακι οποτε ανετα βρισκεις παρκινγκ.παρκινκ στο ηρακλειο στα στενακια δεχια απο το gym.για πλακα το ειπα βρε να σε πετυχω.και εγω κατι τετοια ωρα παω.δεν εχω παει πολες φορες ηρακλειο.τορα τελευτεα παω ηρακλειο.ενα χρονο πηγαινα μελισια.αν δεις ενα ατομο με το λαπτοπ στο χερι στο gym να γραφει στο ινsomnia εγω ειμαι.plaka kano.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα. Τα Μελίσσια θα είναι σαν το Κόσοβο δηλαδή.

 

Οκ, κι εγώ είμαι εύκολα αναγνωρίσιμος από τα λευκά ακουστικά του ipod.

Και από το γεγονός ότι δεν μιλάω ποτέ σε κανένα.

Όπως ο σιωπηλός και εσωστρεφής Ρόκυ 4 όταν έκανε προπόνηση στη Σιβηρία πριν κατατροπώσει τον Ντολφ Λούγκρεν (πολύ ανδροπρεπές όνομα).

 

Αν και δε βρίσκω κανένα λόγο να με πλησιάσεις για να με χαιρετήσεις άμα με δεις, από τη στιγμή που έχεις πέος.

 

Και για να ρίξω στάχτη στα μάτια των mods πριν γκρινιάξουν για τα off topic, καμιά φορά πάω και με το ποδήλατο στο γυμναστήριο αντί για πεζός. Σπάνια αντέχω να κάνω διάδρομο μέσα στην κλεισούρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω στατικό ποδήλατο στο σπίτι στην Αθήνα (ξεκάρφωμα για offtopic :))

 

Που λές punky εδώ στα Γιάννενα ακόμα και σε αυτά που είναι 40 ευρώ το μήνα ο χώρος είναι από σχετικά μικρός εως πολύ μικρός και μαζεύουν κόσμο. Οπότε στα 2 που έχω πάει περίμενα κανένα πεντάλεπτο για να βρώ μηχάνημα.

 

Τα Weider εδώ δεν τα έχω δει καλά αλλά φαίνονται καθαρά σαν χώρος, πολύ μεγαλύτερα από τα υπόλοιπα και εντάξει όσο και να το κάνεις δε μου είναι το ίδιο να δίνω 15 (πες ότι απο τους 12 κάνω τους 10 μήνες) αντί για 40 ευρώ. Φοιτητής είμαι, οπότε δε μου τρέχουν και από τα μπατζάκια τα λεφτά.

 

Αν μπορούσα με την ίδια συνδρομή να κάνω και σε Αθήνα θα ήταν τέλεια αλλά εντάξει σύνολο 1 - 1.5 μήνα θα είμαι Αθήνα τον επόμενο χρόνο στις διακοπές. Οπότε μικρό το κακό.

 

Θα πάω να γραφτώ σήμερα, thanks για τις πληροφορίες guys.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, τότε με τα δεδομένα αυτά, φαντάζει καλύτερη επιλογή το Weider.

Και συμφωνώ μαζί σου, η διαφορά στο κόστος είναι πράγματι υπολογίσιμη.

Άμα μάλιστα πηγαίνεις μετά τις 20:30, δεν έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα με την πολυκοσμία.

Κι εγώ σκέφτηκα ότι είναι καλύτερα να δίνω 15 το μήνα για το Weider και το 30άρι που υπολείπεται από τα άλλα γυμναστήρια να το δίνω συνδρομή για πισίνα. Αλλά δεν με έχω ψήσει ακόμη ότι αντέχω αυτό το υγρό, μονότονο πάνω-κάτω.

 

Το ποδήλατό μου είναι μπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δε με ενθουσίασε η ιδέα της πισίνας. Μονοτονία όπως λες.

 

Μου αρέσει να σκέφτομαι ότι τα 30 ευρώ που θα γλυτώνω θα τα βάζω βενζίνη :)

 

Το ποδήλατο μου είναι μαύρο με γκρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα όμως που η ρημάδα είναι από τις καλύτερες γυμναστικές, όπως διατείνονται πολλοί. Ούτε κραδασμοί, ούτε άσκοπη καταπόνηση. Συν του ότι υποτίθεται ότι "θωρακίζεται" και ο οργανισμός απέναντι σε ιώσεις κτλ

Λέω να το δοκιμάσω τουλάχιστον. Ξέρω γω.

 

Απλά θα μου είναι δύσκολο το να συνηθίσω στην ιδέα ότι θα είμαι κάπου που θα βγάλω τα ρούχα μου, και δεν θα ακολουθήσει σεξ.

 

Το ποδήλατό μου είναι καλύτερο από το δικό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά θα μου είναι δύσκολο το να συνηθίσω στην ιδέα ότι θα είμαι κάπου που θα βγάλω τα ρούχα μου, και δεν θα ακολουθήσει σεξ.

 

Μπάνιο δεν κάνεις ποτέ; Εκτός αν κάθε φορά που κάνεις μπάνιο/ντους κάνεις και σεξ ταυτόχρονα οπότε ωραίος αλλά το ποδήλατό μου έχει και τηλεόραση και ipod πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...