Προς το περιεχόμενο

Aliens: Colonial Marines


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι δεν αποτελει. Πλεον τα σκηπρα εχει το Metro 2033. Επισης παιχνιδια οπως το SoC με mods ειναι ομορφοτερα του πρωτου Crysis.

Τελοσπαντων, απορω μερικοι τι περιμενατε απο το συγκεκριμενο παιχνιδι. Φαινοταν εξαρχης οτι θα ηταν αθλιο. Περι Ε3, ντεμο και αλλα γραφικα δεν ασχολουμαι καν. Τωρα που ειναι και στα σκαρια οι νεες κονσολες τα πραγματα θα χειροτερεψουν καθως θα βρουν νεες δικαιολογιες ωστε να απλοποιησουν το gameplay δινοντας εμφαση στα γραφικα. Δεν ειμαι εναντιον των κονσολων (εχω ps3) αλλα πλεον το εχουν παρακανει. Για αυτο και η πειρατεια στις κονσολες μεσα σε 2 χρονια εχει αυξηση περι του 60%.

 

Εδω βλεπουμε τους μαστορες της κοροιδιας (μαζι με την ΕΑ, μην ξεχνιομαστε) σε μια ακομα προσπαθεια που ειχαν κανει να παραπλανησουν το αγοραστικο κοινο:

 

 

Το BiA: Hell's Highway ήταν target render (ποτέ δεν λέει στο video in-game gameplay άλλωστε). Πέρα από αυτό όμως, το παιχνίδι ήρθε πάρα πολύ κοντά (οπτικά) στο target render. Οι μόνες διαφορές ήταν στα particles effects, στην κάμερα (που αν δούλευε έτσι ενώ έπαιζες θα πάθαινες ναυτία) και στα physics. Δεν ήταν Tekken PS3, Motorstorm ή Killzone 2 κοινώς όπου το τελικό προϊόν ήταν μίλια χειρότερο από το CG trailer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω το Witcher 3 είχε πιό ωραίο οπτικό αποτέλεσμα από το Metro 2033

νομιζεις , αλλα στη πραγματικοτητα οντας dx9 του λειπουν πολλα πραγματα 

 

απο καλλιτεχνικη αποψη ειναι κλασεις ανωτερο το οπτικο αποτελεσμα και αυτο μας δειχνει οτι δε χρειαζεσαι πολυπλοκα εφφε κτλ για να εχεις κατι ομορφο και ευχαριστο για τον παιχτη (το μετρο μονο ευχαριστο δε το λες, απλα του πεταξαν επανω ο,τι διαθετει η τεχνολογια κατα τα αλλα το θεωρω πολυ προχειροδουλεια ) ή τελοσπαντων κατι που σε βαζει οσο πιο καλα γινεται μεσα στο κοσμο του παιχνιδιου 

 

ομως τα καλυτερα γραφικα (δηλαδη textures, φωτισμος , σκιες , tesselation ), δεν παυουν να ειναι καλυτερα γραφικα 

 

τωρα το πώς τα χρησιμοποει καποιος ολα αυτα ειναι αλλο θεμα 

 

edit, τωρα προσεξα οτι μιλας για οπτικο αποτελεσμα, αρα ακυρο , συμφωνω μαζι σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το βαλω ? Εχω ομως ηδη το sweetfx mode ...Mην γινει πουτανα φοβαμαι

 

Είναι συμβατά μεταξύ τους (το SweetFX με το DX10 mod), οπότε μπορείς να τα έχεις και τα δυο μαζί ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αχαχαχαχαχαχαχ, κορυφαίος! που τον βρήκες αυτόν!

 

ειδικά στο 7:50 παραλίγο να πνιγώ!!  :-D

 

- WHERE ARE THE ALIENS?!!?!?

- Over there somewhere.

 

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι ακριβώς  .. το AVP (2010) το έφτιαξε η ίδια ομάδα που έφτιαξε το 1ο
το 99 , μακάρι να τους είχαν αναθέσει και αυτό ..

το colonial marines και καλά διαδραματίζεται μετά το Aliens την 2η ταινία της ( τριλογίας ? ) ,
το resurrection ήταν ΓΤΠ .
αν και μου αρέσει αυτό που πήγαν να κάνουν το αποτέλεσμα είναι κακό ..

 

με το που ξεκινάς το παιχνίδι σου δείχνει την αναφορά του Hicks , αργότερα στην ενημέρωση βλέπεις
το ανδροειδές , και όταν μπαίνεις στο sulaco βλέπεις ότι απέμεινε από τον bishop ,

αφού τον έχει κόψει στην μέση η βασίλισσα ( στην ταινία ) ..

στον LV-426 έχεις τοποθεσίες από την ταινία  .. πολύ ωραία .. μακάρι να το καναν κάτι σαν μουσείο..

αλλά το παιχνίδι σαν παιχνίδι σου αφήνει μια πικρή γεύση ( δεν το έχω τελειώσειακόμα και δεν νομίζω να κάτσω να ασχοληθώ πολύ )


αν θυμάμαι καλά και το avp είχε βγει στης κονσόλες , όποτε το αποτέλεσμα ( γραφικά ΑΙ κτλ ) απλά δεν δικαιολογούνται ..


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχαχαχαχαχαχαχ, κορυφαίος! που τον βρήκες αυτόν!

 

ειδικά στο 7:50 παραλίγο να πνιγώ!!  :-D

 

- WHERE ARE THE ALIENS?!!?!?

- Over there somewhere.

 

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

βαλε απο τον ιδιο να δεις dmc :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/user/AngryJoeShow

&

http://www.youtube.com/user/TotalHalibut

 

best reviewers about games in youtube. Ο AngryJoe είναι απίστευτα αστείος, ο TotalBiscuit είναι πιο σοβαρός αλλά πολύ σωστός σε αυτά που λέει

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Αngryjoe ειναι ωραιος αλλα λιγο αμερικανακι,οσοι τον βλεπετε τωρα πρωτη φορα να δειτε και παλαιοτερα review του

απο παιχνιδια και ταινιες,πολυ γελιο.

 

Εχει βγει κανα patch btw?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως, μετά απο αυτή τη πατάτα, βλέπω να γυρνάω στα παλιά μου λημέρια, εκτός και αν βγεί κανα patch που να διορθώνει κατά πολύ τα πράγματα που δε το νομίζω...

 

B)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ πάντως, μετά απο αυτή τη πατάτα, βλέπω να γυρνάω στα παλιά μου λημέρια, εκτός και αν βγεί κανα patch που να διορθώνει κατά πολύ τα πράγματα που δε το νομίζω...

 

B)

 

 

Το κακό με το AvP2010 είναι πως ακριβώς γιατί είχε βγει και για κονσόλες, είχε πολύ "μηχανικό" τρόπο μετακίνησης. Το να διαλέγεις πού θα πηδήξει ο Predator ή να πρέπει να κοιτάς με το "στόχαστρο" του Alien για να διαλέξεις να πηδήξει στον τοίχο και να μην τα κάνεις αυτά μόνος σου όπως στο 1999 και στο 2 που μπορούσες να προχωράς χωρίς κανένα πρόβλημα, είναι από τα πράγματα που δεν έπρεπε να χαλάσουν. Επίσης το melee σύστημα ήταν... κάπως. :P

 

Γενικά είχε τα προβλήματα του, αλλά μου άρεσε, είχε γαμάτα Aliens.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον δοκιμασα και το mod aliendx10 που μαζι με το sweefx δινουν μεγαλη βελτιωση στην αντιθεση στις σκιασεις στα textures σε ολα γενικα .Δοκιμαστε το οσοι δεν το εχετε κανει ακομα .Κριμα που δεν μπορουν και οι πιστες να βοηθησουν λιγο παραπανω γιατι ειναι πολυ προχειροσχεδιασμενες ...Παντως μεγαλη αισθητη βελτιωση στα γραφικα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...