Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

mrpink, feel the force :mrgreen:

 

Μερικές που είδα πρόσφατα:

 

 

7 Kidnapped, πολύ καλό και δυνατό ισπανικό horror. Με ένα έξυπνο τρικ, η ταινία, κρατάει λιγότερα λεπτά.

7 Polytechnique, καναδέζικη ταινία βασισμένη σε πραγματικά γεγονότα, για τα οποία, δεν είχα ακούσει από πριν. Ως ταινία, είναι αρκετά καλή. Από τον σκηνοθέτη του γνωστού πλέον Incendies.

7 A Chinese Tale, o Ricardo Darín (The Secret in Their Eyes, Nine Queens, κλπ) σε κωμωδία. Βλέπεται ευχάριστα.

5 Splinter, ταινία τρόμου. Μέτρια πράματα.

7 Limitless, αρκετά καλή, σε κρατάει σε αγωνία, αλλά στο τέλος, είχε πρόβλημα το σενάριο.

4 29 February, κορεάτικο horror. Υπάρχουν πολύ καλύτερα.

9 Double Indemnity, έξυπνη ταινία, με πάρα πολύ καλές ερμηνείες, πάρα πολύ καλή σκηνοθεσία, και γεμάτο σενάριο, αλλά με κάποια μικρολαθάκια.

7 Better Off Dead..., κωμωδία 80's. Ξαναθυμήθηκα τα 80's καθώς και τα κλισέ της τότε εποχής. Είχε κάποιες άκυρες φάσεις, που με έκανε να γελάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο πολύ καιρό, επιτέλους είδα μια ενδιαφέρουσα ταινία η οποία με κράτησε απο την αρχή μέχρι το τέλος: Source Code

 

Καλό σενάριο και καλή ερμηνεία από τον Jake Gyllenhaal. Σκηνοθέτης ο Duncan Jones (γιός του David Bowie) στην 2η του ταινία μετά το "The Moon".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 Better Off Dead..., κωμωδία 80's. Ξαναθυμήθηκα τα 80's καθώς και τα κλισέ της τότε εποχής. Είχε κάποιες άκυρες φάσεις, που με έκανε να γελάσω.

 

Two dollars.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gran Torino Επιτέλους κατάφερα να το δω μετά από τόσες αναβολές! Ωραία ταινία, ο Eastwood μ' άρεσε πολύ σε αντίθεση με τον Vang που έπιασα τον εαυτό μου να ενοχλείται απ' το πόσο άσχημα έπαιζε.

8/10

 

Abre los ojos Είχα ακούσει πολύ καλές κριτικές και περίμενα περισσότερα. Ίσως για την εποχή του να 'ταν καλό αλλά δυστυχώς εμένα με κούρασε. Έχω περιέργεια να δω και το Vanilla Sky (remake) κυρίως για να δω αν προσθέτει κάτι η Penelope Cruz, που έχει παίξει και στα 2 υποδυόμενη τον ίδιο ρόλο!

5/10

 

Candy Έχω τρέλα με τις ταινίες που σχετίζονται με τα ναρκωτικά και τις συνέπειές τους και αυτή δε με απογοήτευσε! Ταινία με ωραία ατμόσφαιρα, που χωρίζεται σε 3 "στάδια"

(heaven, earth, hell)

για ευνόητους λόγους.

6.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξαναειδα το wild at heart του lynch, με εναν απο τους αγαπημενους μου "κακους" τον bobby peru μεσα...

8/10 ανετα.

 

Tο ειδα και εγω ετσι για να δω τι εστι Bobby Peru.

 

 

Το μονο που με χαλασε ειναι που Αργησαν πολυ να τον παρουσιασουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Godfather Part I

The Godfather Part ΙΙ

 

να ξερετε οτι οταν βγηκαν ουτε καν σκεψη δεν ημουν

ακουγα τοσα πραγματα και περιμενα παραπανω, ωραια mafia ταινια, πολυ ωραιος ο vito corleone

αλλα με τιποτα δεν μπορουσα να συνηθισω οτι ο μαικ ειναι ο al pacino! πολυ μικρος φαινοταν, αγεραστος

οπως και με τον robest de niro, αγνωριστοι ηταν. και εμεις οταν γερασουμε τετοια διαφορα θα εχουμε;

μαλλον επειδη ζω στην εποχη της τεχνολογιας και των εφε για αυτο δεν με επιασαν τοσο πολυ οι ταινιες

για εκεινη την εποχη μπορει να ηταν ακομα και σκανδαλωδεις αλλα δεν ξερω

θα δω και το 3ο μερος και θα σας πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα Godfather μόνο το πρώτο μου άρεσε.

Αλλά μου άρεσε πολύ!!!

Παίζει να μου άρεσε περισσότερο απο όλες τις ταινίες που εχω δει και πίστεψε με είναι πολλές.

 

Μην περιμένεις πάντως να σου φτιάξει την άποψη το τρίτο part.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...