Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Aυτο το ελεγα απο εποχες Αβαταρ.

Οποιος εχει δει show σε καποιο μεγαλο στουντιο με πραγματικο 3D, ψαρωνει

Τα αλλα φαινονται σαν να βλεπεις κατι να γινεται πισω απο τζαμι

 

Μεχρι να κατακλυσουν οι 3D τηλεορασεις την αγορα (τωρα οπου ναναι, επειδη παει καλα η οικονομια) δεν νομιζω να γυριστουν αρκετες ταινιες με πραγματικο 3D (που σε 2D φαινεται ασχημο)

 

Απο τις μεχρι τωρα, ποιες προτεινεις σαν πραγματικο 3D?

 

Εχω δει Tron, Thor, Sanctum, Harry Potter.

 

Σημερα-Αυριο λεω να δω και Transformers. Και αυτο μια απο τα ιδια θα ειναι? Τσαμπα θα παει το 12αρι μου δλδ?

 

Και επισης Captain America, Green Lantern και καποιες ακομα σκεφτομαι να δω...

 

P.S. Ποσο να κοστιζει το πραγμαικο 3D δλδ? Πιο ακριβο απο τις εκρηξεις του Michael Bay?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις μεχρι τωρα, ποιες προτεινεις σαν πραγματικο 3D?

 

Καμια

Δεν εχω δει καμια κανονικη feature film σε 3D

Ολες ειναι φτιαγμενες για να μπορουν να ειδωθουν και σε 2D

Πραγματικο 3D εχω δει μονο σε εξειδικευμενα shows σε στουντιο οταν ημουν Αμερικη. Εκει ναι, εκει ψαρωσα. Η αισθηση του βαθους και της προοπτικης δεν ηταν μονο απο την οθονη και πισω (οπως στο Αβαταρ) αλλα παντου

 

Παντως δεν νομιζω οτι ειναι θεμα μπατζετ. Απλα μια ταινια αυτη την εποχη ακομη θα πρεπει να βλεπεται ΚΑΙ συμβατικα οποτε αν πας να γυρισεις μια κανονικη ταινια 3D, θα καταληξεις με κατι που θα δειχνει ασυναρτητο σε 2D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rec και Rec 2

 

Δεν νομίζω να χρειάζεται μεγάλη κριτική. :rolleyes:

 

Δεν συγκρίνεται με τις hollywoodιανές "παιδικές" ταινίες τρομου που κυκλοφορούν.

 

Ανυπομωνώ για τα REC 3 Génesis και REC 4 Apocalipsis, οπου θα ολοκληρωθεί ο τρόμος :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DKNI, σε πόσο καιρό, προβλέπεις να βγαίνουν ταινίες αποκλειστικά σε 3d;

 

 

Two dollars.

 

:-D

Λοιπόν κοίτα τι έγινε. Η μητέρα μου έφυγε νωρίς να πάει τον αδερφό μου στο σχολείο

και τον πατέρα μου στη δουλειά. Το πρόβλημα είναι ο μικρός αδερφός μου το πρωί έκαψε το χέρι του στον φούρνο και η γιαγιά μου έπεσε σε οξύ και φρίκαρε και κατέλαβε ένα σχολικό γεμάτο πιγκουίνους! Υπάρχει οικογενειακή κρίση!

 

 

Και για να μείνω οντόπικ, είδα το:

 

Election. Είναι ακριβώς όπως το λέει και το imdb, δράμα - (μαύρη) κωμωδία. Ωραία ταινία, πολύ καλύτερη από διάφορες άλλες αμερικανο-φοιτητό-σαχλο-κωμωδίες. Πολύ καλές ερμηνείες από Reese Witherspoon και Matthew Broderick, καθώς επίσης όμορφη σκηνοθεσία και δυνατό σενάριο. Βλέπεται ευχάριστα. Βαθμός 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια

Δεν εχω δει καμια κανονικη feature film σε 3D

Ολες ειναι φτιαγμενες για να μπορουν να ειδωθουν και σε 2D

Πραγματικο 3D εχω δει μονο σε εξειδικευμενα shows σε στουντιο οταν ημουν Αμερικη. Εκει ναι, εκει ψαρωσα. Η αισθηση του βαθους και της προοπτικης δεν ηταν μονο απο την οθονη και πισω (οπως στο Αβαταρ) αλλα παντου

 

Παντως δεν νομιζω οτι ειναι θεμα μπατζετ. Απλα μια ταινια αυτη την εποχη ακομη θα πρεπει να βλεπεται ΚΑΙ συμβατικα οποτε αν πας να γυρισεις μια κανονικη ταινια 3D, θα καταληξεις με κατι που θα δειχνει ασυναρτητο σε 2D

 

Οποτε ακομα λες δεν αξιζει ε? Να μην χαλαμε τσαμπα τα λεφτα μας?

 

Θα δω και σημερα το Transformers, και αν ουτε και αυτο ειναι καλο, τα παραταω...

 

Εν τω μεταξυ ειναι και καποιες ταινιες που τις εχασα στο σινεμα και δεν τις εχω δει ακομα μπας και καταφερω με καποιο τροπο να τις 3D. Avatar, Saw, Green Hornet, κτλ. Να δω τις και αυτες σαν 2D να τελιωνει η υποθεση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθομαι και βλεπω την ψυχραιμια εχουν περασει 40 λεπτα και σκυλοβαριεμαι. την κατεβασα μονο και μονο γιατι παιζει η τζουλια.

Ωραιο κινητρο βρεεεε :mrgreen: , ηθελες να δεις την ηθοποιο πως ξεκινησε ε τα πρωτα της βημματα! ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο κινητρο βρεεεε :mrgreen: , ηθελες να δεις την ηθοποιο πως ξεκινησε ε τα πρωτα της βημματα! ^_^

για να γελασω ρε. 5 λεπτα επαιξε κι αυτα ηταν σαν μαστουρωμενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blitz: Ωράια αστυνομική περιπέτεια, έχει βέβαια και κάποια σεναριακά κενά αλλά σε γενικές γραμμές βλέπεται ευχάριστα. Jason Statham rulez!

 

Middle Men: Πολύ καλή και θυμίζει σε στυλ το Social Network. Δε σε κάνει να βαρεθείς και είναι λέει βασισμένο σε αληθινή ιστορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...