Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά το απίστευτο firefly(κρίμα που το έκοψαν.Εκεί στη fox δεν ξέρουν τι τους γίνεται κρατάνε όλη τη σαβούρα) είδα χθες το Serenity το οποίο ήταν στα επίπεδα της σειράς.Απο τα καλύτερα sci-fi που υπάρχουν.

 

9/10 να μην είμαστε και υπερβολικοί.

 

Επίσης μετά απο αυτό χτύπησα και το johnny english με τον Mr Bean σε αναμονή του καινούργιου που θα βγει σε λίγο καιρό.Πολύ καλή κωμωδία με πολλές στιγμές γέλιου και πολύ αφασία όπως πάντα άλλωστε ο Mr Bean.

 

Ένα 7.5/10 είναι ότι πρέπει αν αναλογιστούμε ότι είναι κωμωδία και δεν περιμένουμε να δούμε κάτι παραπάνω με απίστευτο σενάριο όπως σε άλλες ταινίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

The Elephant Man

 

Την είχα χρόνια στα υπόψην, κακώς που δεν την είχα δει. Καταπληκτική δραματική ταινία (αν και νόμιζα ότι είναι thriller), υπέροχος στο ρόλο του ο Χόπκινς, καθώς και ο Elephant Man. Γυρισμένη σε ασπρόμαυρο, ένα απάνθρωπο ομιχλώδες καθλιπτικό Λονδίνο, όπως ακριβώς αρέσει στον Λιντς, που εξαφανίζει τις εμφανησιακές διαφορές του "τέρατος" με τους "κανονικούς" ανθρώπους. Όπως αναφέρει και ο ίδιος "Οι άνθρωποι φοβούνται αυτό που δεν κατανοούν. Ακόμα κι εγώ δυσκολεύομαι να το κατανοήσω, γιατί η μητέρα μου ήταν πολύ όμορφη." Δήλωση ζωής από έναν ξεχωριστό άνθρωπο που θεωρείται κατώτερος λόγω της παραμόρφωσης και αναπηρίας του.

 

9/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Adjustment Bureau.

 

Σαν να έρχεται ο Θεός και να σου λέει: ''Κάνε μου μια ερώτηση όποια θες εσύ και εγώ θα στην απαντήσω'', κι εσύ να ρωτάς: ''Τι μάρκα σώβρακο φοράει ο Μητροπάνος''.

 

 

2.5\10

 

 

Βασικά από ανθρώπους που ασχολούνται και θέλουν να διατηρούν και λίγο το επίπεδο του thread περιμένω καλύτερη άποψη για τις βαθμολογίες. 2.5/10 Το Sex and the City 2 τι παίρνει? -100?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει έχετε δίκιο. Πείτε μου, πόσο θέλετε να του βάλω? Αν δεν τα βρείτε ούτε και εσείς φτιάχνω ένα πολλ και θα τα βρούμε στην βαθμολογία, καλή θέληση να υπάρχει.

 

Για μένα η ταινία είχε μια καλή ιδέα που την ξεπάτωσε. Αν δεν ήταν η ιδέα, δεν θα υπήρχε λόγος να γυριστεί η ταινία. Και έτσι πως διάλεξαν να κάνουν το στόρυ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, δεν άξιζε ούτε καν η ιδέα.

 

Άντε να του βάλω ένα 4/10. Παραπάνω όμως δεν βγαίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως και μενα μου εκανε εντυπωση τετοια βαθμολογια και απο σεβαστο ατομο. Πολυ αδικο το θεωρω. κατω απο 5 παιρνουν μονο οι αηδιες, ποσο μαλλον 2.5. Ασε που προσωπικα την συγκεκριμενη ταινια την θεωρησα αξιολογη καθως ηταν ξεχωριστη και διασκεδαστικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει, πέρα απο την πλάκα, ίσως υπερέβαλλα λίγο στην βαθμολογία. Απλά η ταινία απο ένα σημείο και μετά με εκνεύρισε με το πόσο βλακεία ήταν και ήρθα εδω να βγάλω τον πόνο μου. Αλλά όπως και να έχει, είναι απλά μια βαθμολογία. Από έναν απλό άνθρωπα. Ούτε κριτικός κιν/φου να ήμουν. :rolleyes:

 

Τέσπα. Θα σβήσω την βαθμολογία απο το ποστ μου, θα σβήσω όλα τα μηνύματα που την αναπαράγουν, θα μπανάρω όσους σχολίασαν την βαθμολογία μου, θα κλειδώσω το θέμα, θα διαγράψω το section του κιν/φου, θα βάλω φωτιά στους server του insomnia και θα σκοτώσω τον Χαλ αργά και βασανιστικά. (το τελευταίο για δική μου καλοπέραση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει, πέρα απο την πλάκα, ίσως υπερέβαλλα λίγο στην βαθμολογία. Απλά η ταινία απο ένα σημείο και μετά με εκνεύρισε με το πόσο βλακεία ήταν και ήρθα εδω να βγάλω τον πόνο μου. Αλλά όπως και να έχει, είναι απλά μια βαθμολογία. Από έναν απλό άνθρωπα. Ούτε κριτικός κιν/φου να ήμουν. :rolleyes:

 

Τέσπα. Θα σβήσω την βαθμολογία απο το ποστ μου, θα σβήσω όλα τα μηνύματα που την αναπαράγουν, θα μπανάρω όσους σχολίασαν την βαθμολογία μου, θα κλειδώσω το θέμα, θα διαγράψω το section του κιν/φου, θα βάλω φωτιά στους server του insomnia και θα σκοτώσω τον Χαλ αργά και βασανιστικά. (το τελευταίο για δική μου καλοπέραση).

 

Μηπως το χεις μπερδεψεις με το Hereafter? Εγω ηθελα να τα κανω ολα αυτα που λες οταν βγηκα απο την αιθουσα βλεποντας εκεινη την ταινια. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H οποία είναι αξιοπρεπέστατη ταινία με το ρυθμό της . Δεν μπορώ να καταλάβω πως πχ. μερικοί την βρίσκετε με τον Lynch ο οποίος πιστεύω ότι κάνει ταινίες για την πάρτη του και το πάει το θέμα όπως γουστάρει και τον καμαρώνετε και όταν ο Clint κάνει μια ταινία με πιο αργό ρυθμό το θάβετε. Και μιλώντας για άδικες βαθμολογίες , ε το adjustment είναι λίγο loose αλά τι περιμένει κανείς από μια ταινία με τέτοια θεματολογία? Και το ρομάντζο δεν είναι ακριβώς ρομάντζο. Δεν είχε φτηνό αρλεκινισμό.

 

Χτες είδα το Defendor . http://www.imdb.com/title/tt1303828/

 

Δεν έχει καμμία σχέση με Kick Ass και τέτοια. Το περίμενα πιο βαθύ. Ήταν ωραία ταινία πάντως και ένα τίμιο 6.5/10

 

Μου αρέσει που στο Imdb περιγράφεται σαν comedy. Τελικά δεν βγάζεις άκρη με τίποτα. ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω πως πχ. μερικοί την βρίσκετε με τον Lynch ο οποίος πιστεύω ότι κάνει ταινίες για την πάρτη του και το πάει το θέμα όπως γουστάρει και τον καμαρώνετε

Θανατος στους απιστους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θανατος στους απιστους!

:-D

 

Κι εγω δε γουσταρω πολυ Lynch, για τον ιδιο λογο. Οχι οτι δε μου αρεσει, μου τραβαει το ενδιαφερον αλλα χαλαρα, αφου πρεπει να καταλαβαινω τί βλεπω για να πορρωθω. Ο Lynch μερικες φορες μου δινει την εντυπωση οτι παιρνει το φιλμ και ανακατευει τις σκηνες στην τυχη.

 

ΥΓ. @dakon το elephant man ειναι normal ταινια (κι εξαιρετικη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που στο Imdb περιγράφεται σαν comedy. Τελικά δεν βγάζεις άκρη με τίποτα. ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ

 

Η κατηγορία comedy, σημαίνει και κωμωδία, αλλά και κομεντί. Στην περίπτωση του defendor, υποψιάζομαι πως ανήκει στην δεύτερη κατηγορία :-) .

 

 

Κωμωδία - Ταινία με ευτράπελα ή ατάκες, που προκαλούν γέλωτα.

Κομεντί - Αναφέρεται σε ρομάντζο με ευτυχή κατάληξη. Το αντίθετο του δράματος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...