Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πριν κανα 2ωρο το Disturbia . πολυ μαματη.

 

επισης το ψηνω να δω την I am Legend με τον smith.

καλη αλλα πολυ προβλεψιμη και το love story πολυ αμερικανια ρε γαμωτο!!!τα χαλασε ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Sleepaway camp (1983) (τρόμου ...και καλά)

 

Το γέλιο της αρκούδας. Ηθοποιοί, σκηνοθεσία, διάλογοι όλα ό,τι να' ναι. Καλή η ανατροπή στο τέλος (κυρίως υποθέτω για τη δεκαετία του '80, γιατί σήμερα πρέπει να υπάρχουν τουλάχιστον άλλες 5 ταινίες με παρόμοια ανατροπή και το έχεις δει να έρχεται από μακριά).

 

Το μόνο θετικό που μπορώ να αναγνωρίσω ήταν

για το είδος της -και την εποχή της-, έπιασε τολμηρά θέματα τα οποία πέταγε εδώ και εκεί μέσα στο όλο cheesy σκηνικό και σχεδόν πνιγόταν στα τρανταχτά γέλια από το όλο ... υπόλοιπο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο απιστευτο με τον κυνοδοντα ειναι το ποσο καλα πηγε εξω.διαβαζω τα σχόλια στο imdb και δεν το πιστευω.απο μενα σιγουρα παντως αν οχι 10 ενα 9 σιγουρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο απιστευτο με τον κυνοδοντα ειναι το ποσο καλα πηγε εξω.διαβαζω τα σχόλια στο imdb και δεν το πιστευω.απο μενα σιγουρα παντως αν οχι 10 ενα 9 σιγουρα!

 

Η βαθμολογία μου, για να είναι πιο σωστή, είναι αυστηρότατη για τις καλές και επιεικής για τις κακές. Το κάνω αυτό, για να μην πάρουν πολλές ταινίες 10ρια και 9ρια καθώς επίσης για να μην πάρουν μέτριες έως κακές ταινίες άσους ή 2ρια.

 

Εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι (θα αναφέρω 3 πασίγνωστες ταινίες):

10ρια βάζω στις ταινίες που δεν θα βαρεθώ ποτέ μου να βλέπω, π.χ. The Usual Suspects

9ρια βάζω στα αριστουργήματα που δεν μπορούν να συγκριθούν με τις από πάνω, π.χ. Snatch

8ρια βάζω στα απλά αριστουργήματα, π.χ. The Rock

Όσο για την πάλη που γίνεται στον πάτο της βαθμολογίας, απλά αναφέρω πως θα ήμουν χαρούμενος, αν είχε και αρνητική βαθμολογία. Αν και πάλι, θα έπρεπε να το σκεφτώ αρκετά, ώστε να βαθμολογήσω ορισμένες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δε μου αρεσε. Ειδικα μετα το αποτομο τελος. Ενα 6/10 απο εμενα.

 

Τι εννοεις στα 9αρια σου; Με ποιες απο πανω; Λογικα στα 8αρια και 7αρια αναφερεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δε μου αρεσε. Ειδικα μετα το αποτομο τελος. Ενα 6/10 απο εμενα.

 

Τι εννοεις στα 9αρια σου; Με ποιες απο πανω; Λογικα στα 8αρια και 7αρια αναφερεσαι.

 

Για το φινάλε, έχω γράψει σχετικά στο topic του κυνόδοντα.

Για το δεύτερο ερώτημα, η απάντηση είναι πιο απλή. Δες απλά την από πάνω σειρά;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, οταν λες οτι δε μπορουν να συγκριθουν, εννοεις οτι τα 9αρια ειναι χειροτερα απο τα 10αρια.. Το λογικο δλδ.

 

Το λογικό, φίλε μου.

10 βάζω στις τέλειες ταινίες. Οι διαφορές από το 8-10 είναι πολύ λίγες, αλλά διαμορφώνω την βαθμολογία μου, κατά τέτοιο τρόπο ώστε, να μην αδικήσω καμία και να υπάρχει ποικιλία. Αν έβαζα σε όλες αυτές (8-10) 10, τότε θα είχα 207 ταινίες με 10ρια, ενώ τώρα έχω μόνο 17!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Operation Endgame,με τον ''δικο μας'' Zach Galifianaki απο το The Hangover.Μαπα το καρπουζι,κατι σαν Spy vs Spy σε καποιο ακρως μυστικο υπογειο κεντρο που οταν βγκε ο Ομπαμα επρεπε να καταστραφει.Αθλιο εργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επειδή τώρα τελευταία τό 'χω ρίξει στις κωμωδίες, έχουμε και λέμε (η βαθμολογία στην αρχή είναι η βαθμολογία τους στο imdb από μένα):

 

6 Idiocracy

6 Young Frankenstein

8 Land of the Lost

6 Semi-Pro

6 Anchorman

5 Be Kind Rewind

6 Me, Myself & Irene

 

Κάπου εκεί ανάμεσα, είδα και 2 ταινίες τρόμου, που καλύτερο θα ήταν να μην τις αναφέρω. Και οι 2 παίρνουν από 2 βαθμούς.

 

6 στο Young Frankenstein και 8 στο Land of the Lost με έστειλες αδιάβαστο :shock: .

 

 

Είδα τώρα τελευταία τα :

 

Death at a funeral

Micmacs

Fierce People

Krippendorf's Tribe

Hallam Foe

 

ολα πολυ ωραία ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nightbreed.jpg

 

 

ΥΠΟΘΕΣΗ.

Ο Aaron Boone (Craig Sheffer), είναι ένας νεαρός άνδρας που μαστίζεται από τα όνειρα μιας πόλης που ονομάζεται Μιντιαν που κατοικείται από παράξενα υπερφυσικά πλάσματα όλων των ειδων που αναφέρονται στους εαυτούς τους ως "Nightbreed". Ο Aaron παγιδευετε για αρκετές δολοφονίες από τον ψυχοθεραπευτή του, Decker (David Cronenberg), στη συνέχεια σκοτώνεται από την αστυνομία και ανασταινεται από τη μαγεία τις Μιντιαν. Ο Boone ενώνει τις δυνάμεις του με τα άλλα τέρατα για να αμυνθούν από τα πραγματικα τέρατα της ιστορίας... την ανθρωπότητα.

 

 

ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ.

Clive Barker

ΣΕΝΑΡΙΟ.

Clive Barker

ΗΘΟΠΟΙΟΙ.

Craig Sheffer

Anne Bobby

David Cronenberg

Charles Haid

Hugh Ross

Doug Bradley

ΕΙΔΟΣ : Thriller/horror

ΧΩΡΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ: United States

ΠΡΕΜΙΕΡΑ US : February 16, 1990

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...