Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Salò, or the 120 Days of Sodom 3/10. Απο τις χειροτερες ταινιες που εχω δει..

ως προς τι?

ο μεγαλος παζολινι ειναι απλα αξεπεραστος και οι ταινιες του δεν πρεπει να κρινονται επιφανειακα αλλα μονο με ακρως καλλιτεχνικα κριτηρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

The Princess Bride

 

Ελαφριά ταινία, με πολύ καλό χιούμορ, ενδιαφέρον cast και μερικές μικρές κοιλιές εδώ και εκεί. O Cary Elwes είναι σα να κάνει την audition του για το Men in Tights :-D.

 

8.75/10 για το είδος της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες το βραδυ Curse of the golden flower. Εκπληκτικη ταινια πραγματικα. Εξαιρετικοι οι 2 κεντρικοι ηθοποιοι (Gong Li, Chow Yun Fat) αν και ολοι ηταν σε υψηλα στανταρ απλα ο Chow και η Li εκλεβαν την παρασταση. Κοστουμια, σκηνικα, μουσικη, ιστορια ολα αψογα. Πραγματικα δεν το περιμενα τοσο καλο.

 

9/10 απο εμενα ανετα.

 

http://www.imdb.com/title/tt0473444/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως προς τι?

ο μεγαλος παζολινι ειναι απλα αξεπεραστος και οι ταινιες του δεν πρεπει να κρινονται επιφανειακα αλλα μονο με ακρως καλλιτεχνικα κριτηρια

Επειδη ειναι ο παζολινι τι σημαινει; Οτι θα βαζω με ζορι καλους βαθμους; Εχω δει κοντα στις 350 ταινιες και μονο 6 ταινιες εχουν παρει 3 και κατω.. Μια απο τις εξι ειναι και αυτη.

 

Ταινια χωρις νοημα, χωρις υποθεση,πλοκη, ωμη βια.. Δε με σοκαρε, εχω δει πολυ χειροτερα, απλα ηταν μονοτονη και χωρις εξελιξη. Ακομα και ο κυνοδοντας ηταν καλυτερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλός ο Πολάνσκι, και άψογος στα μονοπλάνα. Καλούτσικες και οι 2 ταινίες, αλλά η μία είχε καλύτερη υπόθεση, ενώ η άλλη είχε την Isabelle Adjani (θεά με το γυαλί). Πάντως για μένα, το καλύτερο δίδυμο παρανοϊκών (άντρας-γυναίκα), παραμένει Jack Nicholson και Vivien Leigh.

 

6 The Tenant

7 Repulsion

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειναι ο παζολινι τι σημαινει; Οτι θα βαζω με ζορι καλους βαθμους; Εχω δει κοντα στις 350 ταινιες και μονο 6 ταινιες εχουν παρει 3 και κατω.. Μια απο τις εξι ειναι και αυτη.

 

Ταινια χωρις νοημα, χωρις υποθεση,πλοκη, ωμη βια.. Δε με σοκαρε, εχω δει πολυ χειροτερα, απλα ηταν μονοτονη και χωρις εξελιξη. Ακομα και ο κυνοδοντας ηταν καλυτερος.

αν αυτη η ταινια ειναι χωρις νοημα τοτε εγω ειμαι εξωγηινος.350 ταινιες που τις μετρας κιολας δεν ειναι τιποτα αν το παρουμε ετσι.εγω εχω δει χιλιαδες.και επισης εχω διαβασει εκατονταδες βιβλια για τον κινηματογραφο (και για αισθητικη, ιστορια, τεχνικα κλπ).επισης εχω παρακολουθησει μερικα σεμιναρια σκηνοθεσιας, σεναριου, μονταζ, βιντεο κ.α. οποτε μαλλον η κριση μου ειναι εγκυροτερη και πιο τεκμηριωμενη.δεν ξερω την ηλικια σου αλλα ακομα και να μη μας αρεσει κατι οφειλουμε να το σεβαστουμε και να το ψαξουμε λιγο παραπανω.ειναι σα να μου λες οτι ο πλουταρχος ειναι καλυτερος απ τον χατζιδακι.και να ξερεις ενα πραγμα.ποτε ενα εργο τεχνης δεν ειναι ευκολο.κατα τα αλλα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα!:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπα μεγαλε, προσπαθεις να μου επιβαλλεις το γουστο σου; Λυπαμαι, εχασες.. Και το Harry Potter εχει καλη βαθμολογια, αλλα εγω το εχω με 4. Η ψηφος ειναι υποκειμενικη. Το salo ειναι η μοναδικη ταινια, ( αντε και το 9 songs ) που ενω επαιζε σερφαρα στο ιντερνετ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπα μεγαλε, προσπαθεις να μου επιβαλλεις το γουστο σου; Λυπαμαι, εχασες.. Και το Harry Potter εχει καλη βαθμολογια, αλλα εγω το εχω με 4. Η ψηφος ειναι υποκειμενικη. Το salo ειναι η μοναδικη ταινια, ( αντε και το 9 songs ) που ενω επαιζε σερφαρα στο ιντερνετ..

οπα μεγαλε δεν διαβασες το τελευταιο.επαναλαμβανω

κατα τα αλλα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Zombieland : χλιαρά πράγματα

 

6

 

zombieland.jpg

 

2) Τhe Host : κάτι σαν το Γκοτζίλα, στο πολύ πιο σοβαρό και με την ωριμότητα, εξυπνάδα και καθαρότητα του District 9. Σινεφίλ επιλογή.

 

8

 

hostndvd1b.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2) Τhe Host : κάτι σαν το Γκοτζίλα, στο πολύ πιο σοβαρό και με την ωριμότητα, εξυπνάδα και καθαρότητα του District 9. Σινεφίλ επιλογή.

 

σινεφιλ επιλογη με τερατα????:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) 007 Live and Let Die : χαλαρές βραδιές.

 

6

 

Live-and-Let-Die_Yaphet-Kotto_suede-coat_front-full-length.bmp.jpg

 

---------- Προσθήκη στις 12:01 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 12:00 ----------

 

2) Τhe Host : κάτι σαν το Γκοτζίλα, στο πολύ πιο σοβαρό και με την ωριμότητα, εξυπνάδα και καθαρότητα του District 9. Σινεφίλ επιλογή.

 

σινεφιλ επιλογη με τερατα????:confused:

 

Ναι, σινεφιλιάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) 007 Live and Let Die : χαλαρές βραδιές.

 

6

 

Live-and-Let-Die_Yaphet-Kotto_suede-coat_front-full-length.bmp.jpg

 

---------- Προσθήκη στις 12:01 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 12:00 ----------

 

2) Τhe Host : κάτι σαν το Γκοτζίλα, στο πολύ πιο σοβαρό και με την ωριμότητα, εξυπνάδα και καθαρότητα του District 9. Σινεφίλ επιλογή.

 

σινεφιλ επιλογη με τερατα????:confused:

 

Ναι, σινεφιλιάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...