Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειδα το Celda 211,λιγο παλια αλλα δεν περιμενα να ειναι τοσο καλη.Πραγματικα αξιζει...

 

Ναι ειναι πολυ καλη.Βαζει τα γυαλια στις αμερικανικες του ειδους.Ειδικα η ερμηνεια του τυπου που επαιζε τον Μαλαμανδρε ειναι απιστευτη.Ετοιμαστειτε για το αμερικανικο remake..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

The Next Three Days

 

Ωραία ταινία απόδρασης. Σαν φαν του Russell Crowe έμεινα ικανοποιημένος.

 

Υπήρξαν στιγμές που ήμουν σίγουρος πως ήξερα τι θα γίνει, και στιγμές που ανατρεπόταν τα πάντα στο μυαλό μου και τελικά δεν μπορούσα να αποφασίσω ούτε ο ίδιος το τι πίστευα. Well done

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Shrek forever after

 

Ειχε τη φρεσκαδα και την ευρηματικοτητα που σιγουρα ελειπε απο το προηγουμενο. Γελιο σε καποιες στιγμες, ενδιαφερον σεναριο και στο τελος -ευτυχως- δε συμβαινει το πιο προβλεψιμο. Καλη ιδεα η παιχνιδιαρικη προσθηκη του ραμπελστιλσκιν. Ετσι επρεπε να κλεισει το Shrek: σαν τριλογια, με το πρωτο, το δευτερο, κι αυτο ως τριτο.

 

7/10

 

Stone (με Robert de niro και Edward norton)

 

Πειστικες ερμηνειες (μου αρεσε περισσοτερο του norton), καλη σκηνοθεσια και φωτογραφια. Υποσχομενο σεναριο που αποδεικνυεται μεγαλη απογοητευση. Κινει την περιεργεια αναμφιβολα. Αλλα εκει που γουσταρεις και παρακολουθεις προσηλωμενος για να δεις τι θα γινει και που θα καταληξει, εν τελει βρισκεις μπροστα σου ενα τεραστιο -WTF- κενο. Μου εδωσε την εντυπωση ταινιας που θα μπορουσε να πει πολλα και τελικα δεν ειπε τιποτα. Σιγουρα με ξαφνιασε, με την αρνητικη εννοια, αν και φαινεται λιγο πολυ απο τη μεση κι υστερα οτι αρχιζει σταδιακα να χανεται. Κριμα διοτι εμοιαζε να ειχε τα φοντα για κατι αξιοπρεπες.Τελικα ηταν ανεμπνευστη. Ας υπηρχε τουλαχιστον μια κλισε καταληξη. Θα ηταν προτιμοτερη της "τιποτα".

 

Καλα τα λεει και το (πρωτο στη σελιδα) review στο IMDB.

 

5/10 κι απο μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα στο stone πιστευω το σεναριο ηταν το πολυ για 90 λεπτα.. το εσκισαν το θεμα. ΝτεΝιρο και Νορτον επαιζαν αρκετα καλα κατ εμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα στο stone πιστευω το σεναριο ηταν το πολυ για 90 λεπτα.. το εσκισαν το θεμα. ΝτεΝιρο και Νορτον επαιζαν αρκετα καλα κατ εμε.

Σωστο. Ναι κι εμενα μου φανηκαν ικανοποιητικες οι ερμηνειες. Στο σεναριο υπηρχε το προβλημα, ή τουλαχιστον στον τροπο με τον οποιο το χειριστηκαν και το παρουσιασαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Inception 9,7/10 :D

τρομερή ταινία , την είδα σπίτι μου [ 1080p ], εκτός απο τα εφέ μου άρεσε γενικά όλη η υπόθεση η οποία ήταν το κατι άλλο

 

http://www.imdb.com/title/tt1375666/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...