Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ευχαριστώ, τώρα ξέρω το ακριβές φινάλε χωρίς να το έχω δει.. καλή φάση...γλιτώνεις και χρόνο έτσι. :)

 

Τώρα θα τον εκδικηθώ για σένα.

 

 

Ο Kaizer Soze είναι ο Κεβιν Σπέισι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα δεν θα ειχε να ανοιγαμε ενα τοπικ όπου θα "μαμουσαμε" στους αλλους ταινιες?

Ενα οικειοθελες καρφωμα τυπου Keyser Soze ή 6ης Αισθησης?

Ή θα μπορουσαμε να το κανουμε και παιχνιδακι, πχ "Στην 6η αισθηση μπλα μπλα μπλα" και να συνεχιζε ο επομενος "...την οποια σκηνοθετησε ο Σιαμαλαν που εκανε το Σκοτεινο χωριο που..." και να συνεχιζε αλλος "στο οποιο επαιζε και ο Γιοακνι Φοινιξ που στον Μονομαχο τελικα..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Shelter

 

Καλη σκεψη, μεγαλη παπαρια στην εκτελεση. Οσο ειχαμε το concept "βλεπω ψυχολογικο θριλε...ωχ, τι εγινε, μηπως ειναι supernatural" ολα καλα, μονο που αυτο πηγαινε και πηγαινε και πηγαινε και ενιωθα λες και βλεπω ταινια με καρχαρια που κυκλωνει το θυμα...κυκλωνει το θυμα...κυκλωνει το θυμα...και τελικα ουτε φευγει ουτε το τρωει. Βασικα ηταν σαν 100' απο ενα επεισόδιο xfiles με τελειωμα supernatural. Και ειναι 2η φορα σε 2 μερες, μετα το The Last Exorcism που βλεπω thriller/horror movie με χαλια τελος!

Καποτε αξιζε το τελος σε μαπα ταινια, τι γινεται, αλλλαξε η μοδα?

Για ονομα του Θεου μπορουσαν απλα να τον σκοτωσουν δηλαδη οπως οποιονδηποτε ανθρωπο και θα ειχαν γλυτωσει?Ελεος!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεε μου...τι αμαρτιες πληρωνω!!

 

Skyline

 

Μετα απο 2 "δυσαρεστες" εκπληξεις Σαββατο και Κυριακη μεσημερι με last exorcism και shelter για 75' ειχα μια ευχαριστη.

Το Skyline, η 2010 εκδοχη του Independence Day, μπορει να εχει πολλα ελαττωματα (με κυριοτερο οτι με αυτο το καστ, με 2ο ρολο τον Μπατιστα απο το Ντεξτερ, και αυτη την υποθεση δεν γινεται να μην το κανεις λιγο κωμωδια. κακως υιοθετησαν σοβαρο υφος χωρις λογο δλδ)αλλα βλεπεται ευχαριστα. Το περιμενα τραγικα αθλιο και ηταν απλως μετριο προς μαπα.

Ε, τα τελευταια 5' τι τα θελατε!!???

Πωπω παναγια μου, δεν μπορω να το πιστεψω, πρωτη φορα βλεπω ταινια να χαλαει σε τοσο μικρο διαστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-1 για το shelter, απο τα πιο ηλιθια -αν οχι το πιο ηλιθιο- horror/thriller που εχω δει.

 

================================================

 

Ειδα για 2η φορα το Religulous. Εξυπνο, διαφωτιστικο, αστειο και ταυτοχρονα θλιβερο. Απο τα αγαπημενα μου ντοκυμαντερ.

 

8.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα θα τον εκδικηθώ για σένα.

 

 

Ο Kaizer Soze είναι ο .

 

αυτα τα σποιλερ δε τα βαζουν ουτε για πλακα ! :angry:

 

 

 

ειδα το http://www.imdb.com/title/tt0080736/

 

μεγαλυτερη αμερικλανια εβερ

μακρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Xάρι Πότερ και Οι Κλήροι του Θανάτου:Μέρος Ι

 

Ο Χάρι με την Ερμιόνη και τον Ρον προσπαθούν να βρουν και να καταστρέψουν το μυστικό της αθανασίας του Βόλντεμορτ,τους Πεμπτουσιωτές του!

 

Φοβερή ταινία παιδιά την προτείνω σε όλους!!

 

Χωρίς να έχω διαβάσει ούτε βιβλία ούτε τίποτα και χωρίς να είμαι φαν γενικότερα, πήγα και το είδα μόνο και μόνο γιατί οι γυναίκες της παρέας ήταν τρελαμένες.

 

Επιεικώς χάλια.

 

 

Βαρετή, κλεμένα στοιχεία από παντού (π.χ το μενταγιόν που και καλα το φοράς και σου αλλοιώνει τον χαρακτήρα όπως το δαχτυλίδι στο lord of the rings) και ακόμα και οι σκηνές μάχης ήταν ανέμπνευστες! (εκρήξιους! κλπ.... τίποτα καλύτερο δε μπορούσαν να σκεφτούν...)

 

 

Ελπίζω να έσωσα κανέναν!

 

Αυτή την ταινία με τον γαλυφιανάκη που βγήκε την έχει δει κανείς ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...